Results 1 to 9 of 9

Thread: ремонт.....

  1. #1
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default ремонт.....

    колеги най сетне се реших да постегна моята кола и захващам един хубав ремонт по нея. та сега мисълта ми е следната намерих си предни дискове по 49 лв парчето и това е О.К. после накладки по 30 лв комплекта и това ок обаче после дойде момента за каретата с полуоската та какво ще ме посъветвате да взема??? Предлагат ми каре с полуоска за 137 лв бройката като ми казват че двете полуоски са еднакви т.е. лява и дясна или да си взема само карета защото и този вариант ми предлагат... отворен съм към всякакви предложения..... благодарско в аванс
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #2
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Двете полуоски не са еднакви.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  3. #3

    Default

    Колега, след като имаш конкретен въпрос, най-добре го формолирай някак в заглавието на темата
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Полуоска има смисъл да сменяваш, ако е крива или има заминали шлици. Другото е излишно набутване.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    48

    Default

    Полуоски както каза колегата се сменят когато са закривени.Същото важи и за носачите.Ако ти кажат че трябва да се сменят,а не са криви значи си попаднал на некадърни майстори.На носачите например им отиват мн бързо втулките обаче е мн занимавка да ги сменят само тях и ти казват че носача е отишал,а вярваи ми носач свестен трудно се криви,както и полуоска.Извода е:търси си свястен маистор в твоя град и ходи само при него.НЯМА МАЙСТОРИ В ТАЯ ДЪРЖАВА
    ITALIAN POWER 155 1.8 TS 8V Lamborghini next

  6. #6
    започва да се пристрастява chenkette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    58

    Default

    Добре бе баш-мастуре , мноо ми е чудно като ти се скапе шарнира ко прайми ? Пак ли не сменяме носач ,или може би ходиш да си го рециклираш.

    Иначе колега няма смисъл да си сменяш полуоските ,стига да не са криви или с износен шлиц ,както споменаха колегите по-горе
    Alfa Romeo 155 2.0TS 8V

  7. #7
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default Re: ремонт.....

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155
    колеги най сетне се реших да постегна моята кола и захващам един хубав ремонт по нея. та сега мисълта ми е следната намерих си предни дискове по 49 лв парчето и това е О.К. после накладки по 30 лв комплекта и това ок обаче после дойде момента за каретата с полуоската та какво ще ме посъветвате да взема??? Предлагат ми каре с полуоска за 137 лв бройката като ми казват че двете полуоски са еднакви т.е. лява и дясна или да си взема само карета защото и този вариант ми предлагат... отворен съм към всякакви предложения..... благодарско в аванс
    Живко ела на срещата утре и ще говорим.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  8. #8
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default ....

    то е ясно че ще дойда даже още един колега ще идва, значи имам известни сумнениоя за крив носащ ама не особенно все си мисля че бая ще носи ако съм го изкривил ... така си мисля де а инацхе каретата ще ги сменя със сигурност що се оптнася до майстори в сливен познавам най добрите и повярвате ремонта ще ми седне почти без пари... и при това с гаранция за качеството
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    48

    Default

    На колегата по горе искам да кажа,че това за носача се отнасяше за втулки.Шарнири не съм споменавал дори,много добре ми е известно че шарнира върви с носача.Карал съм 4 италиански коли досега 2 темпри и 2 алфи,БАШ МАИСТОРЕ.Извинете всички че се заяждам ама аман от разбирачи.
    ITALIAN POWER 155 1.8 TS 8V Lamborghini next

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •