Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Въпрос за реле на 33

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Въпрос за реле на 33

    Приятели, нека който знае да ми каже за какво е това реле. Колата е била Алфа 33 1300S с двата двойни карбуратора, 1984-5 година. Става въпрос за таблото с три релета, което се намира някъде не знам къде по колата. Черното е за чистачките, червеното е за фаровете, а третото за какво е да го .Решил съм да насадя на моята бабка лостчетата под волана от тази ел. инсталация заедно с релетата. Имам всичко, без това третото реле. То за какво е Кажете да знам дали да мина без него.

    П.С. Да ме пита човек, защо само работа си създавам, ама мойте лостчета са три, тези са две и по ми харесват.Така или иначе всичкото ел. е вънка, а и моето моторче за чистачките не функционира. Ще и го ашладисам другото. А и някой ми счупи моя графит за клаксона .
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    ако не се лъжа е за светкавицата на фаровете
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Сигурен ли си? Аз снощи проследих всеки един кабел от лостовете и релетата до къде ходи по инсталацията. Само, че вече към два много ми се доспа и се прибрах. Имам спомен, че въпросното реле има връзка и с това за чистачките и това за фаровете.Може да е само захранването, но не бях адекватен да направя обобщение. Мисля си, че светкавицата си е в релето за фаровете. Все пак превключването къси дълги е в релето, а не механично в ключа.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Сигурен ли си?
    еми почти съм сигурен защото веднъж ми отказаха фаровете на 33-ката и причината беше в релето за фаровете аз си го знаех че нещо се базика и случайно като бутнах лоста за светкавицата и тя светна, а фарове нямаше та 2-3км съм карал на светкавица
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Венци така както го описваш на мен ми звучи за пръскалки на фаорвете
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    Венци така както го описваш на мен ми звучи за пръскалки на фаорвете
    този модел ако не се лъжа няма пръскалки на фаровете......поне аз не съм виждал досега.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Няма пръскалки на фаровете. Тази вечер пак ще се ровя. Но идеята да е за пръскалки ми допада, защото няма да трябва да купувам нищо. Все пак ако някой има някакви предположения да казва.

    EDIT: Пръскалки може и да няма, но с чистачки има със сигурност. А пък и за пръскалки не трябва реле. Виж за чистачки ако има интервал....
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ако е имала чистачки на фаровете то най-вероятно е да е било за него, защото пишеш че релето има връзка с това на чистачките и това на фаровете
    а чистчки на фаровете(както и пръскалки) могат да се ползват само на запалени фарове и се контролират от лостчето на чистачките
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    аз съм 99,9% че е за светкавицата по простата причина че моята 33-ка няма чистачки нито пък пръскалки, а пък го има тва реле и работата на светкавицата в момент когато фаровете неработеха ме кара да съм почти сигурен че е за нея и все пак може и да бъркам ама.........аре бе колеги кажете си мнението сигурен съм че има много хора които знаят за какво точно е тва реле, нема само ние с бат Еньо да си блъскаме главите тука
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    значи намерих въпросното реле в ръководството за Алфа 33 на 257стр. се намира и пише с/у него тва нещо-Hazard and direction
    lights intermittence, което според мен означава светкавица.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  11. #11
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ми тва означава че за мигачите и аварийките
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ми тогава остава да е за дългите по описанията на Коцето
    защото по-принцип късите и дългите светлини са на различни релета
    може би връзката която е посочил Венци са общо захранване или маса
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз съм си за , ама онази вечер/сутрин много ми се спеше и какво съм гледал обобщавал... няма да казвам. Значи релето е с пет крака. Единия е маса. Вторият отива директно само и единствено в краче "15" на релето за чистачките. Третото краче отива в един от куплунзите на лостчето за чистачките. Следващото краче и то отива в друг куплунг и той за чистачките. И последното краче явно е захранване +12 волта, защото освен че ходи до трети куплунг на лостчето на чистачките е сврзано с още някакъв куплунг за реле, което е някъде "по теля" и червеният куплунг на арматурното табло. Яко веселба . Почвам да го приемам като предизвикателство. Значи нямаме нищо общо с фаровете, заблудил съм Ви, извинявайте.
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    А този модел да не би да има функцията като натиснеш лостчето да ти пръсне течност на джама и да ти направят чистачките един оборот. Това е много тарикатско, а гледам едни схеми сега, че има връзка между помпата и релето за чистачките. Гладна кокошка просо сънува. Колеги със старите 33-ки кажете прав ли съм.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    А този модел да не би да има функцията като натиснеш лостчето да ти пръсне течност на джама и да ти направят чистачките един оборот. Това е много тарикатско, а гледам едни схеми сега, че има връзка между помпата и релето за чистачките. Гладна кокошка просо сънува. Колеги със старите 33-ки кажете прав ли съм.
    е такова има при тия сегашните, цръцваш и то върти .. .
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •