Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Съединител - странно ..

  1. #16

    Default

    Аз поне се направих на хитър,си смених и двете помпи.Но описаното "одървяне" си остава.Аз поне си знам...съединителя ми е от 156-ца,ама пак изкара близо 100 000 хил.км.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Проблема е в съединителя и по-точно в притискателя. Сменя се естествено комплект, другото са тъпотии

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    .... другото са тъпотии
    Губене на време,около 100-на лв. и много нерви.
    Комплекта не ви мърда ако стигнете до този проблем
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Моя е кокал откак я купих и така вече 30 000 км. Ще го тормозя докато не Умре, след това ще и плясна един втора употреба за 100 лв. Нещо започва леееко да ми писва от тая мръсница, все има по нещо за правене - на Волвото му минах 100 000 и съм сменил 2 тампона, два амортисьора и една демпферна шайба за няма и 400 лв., а тази.... ама има късмет, че толкова ми става Убаво като седна в нея и я подкарам иначе...
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #20
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Моя е кокал откак я купих и така вече 30 000 км. Ще го тормозя докато не Умре, след това ще и плясна един втора употреба за 100 лв. Нещо започва леееко да ми писва от тая мръсница, все има по нещо за правене - на Волвото му минах 100 000 и съм сменил 2 тампона, два амортисьора и една демпферна шайба за няма и 400 лв., а тази.... ама има късмет, че толкова ми става Убаво като седна в нея и я подкарам иначе...
    оффтопик - виж ми темата с ремонтите... щом на мен почна леко да ми писва, прави сметка
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #21

    Default

    Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.
    Майката му е смяна на всичко с ново, иначе един ден почва да се разпада отвсякъде - поддръжка искат и то сериозна

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Майката му е смяна на всичко с ново, иначе един ден почва да се разпада отвсякъде - поддръжка искат и то сериозна
    И кво като е ново - новите горни носачи от миналата година оня ден им набих шута, рециклираните долни шарнири от Феро още си карат - са верно, че разковах задните му тампони, ама аз и нито веднъж не барнах да ги смажа. Новия дебиЛомер и той мина я има я не 15000 и са ми набива некви грешки и като пусна климатика става една... Жилата на ръчната не можаха да изкарат цялата зима - и те бяха нови. Мотора е доста здрав, ама всичко около него имам чувството, че жабаря е посягал зад него на рафта и каквото е набарал това е сложил - турбини ли не се трошиха, компресор ли не гърмя, дебитомер ли, климатичен радиатор, маслената помпа за малко да доведе майстора до самоубийство, сега предстоят задни главини - то къде задните сигурно и предните, съединителя ще се предаде всеки момент - не ми се поглежда каналния ремък, щото тоя златния обтегач ...
    то и като чета в раздела за 159 - едни рейки едни тропания, едни съединители, едни чудеса на по 120 000

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Аз като казвам че са външно изглеждащи добре кочини,вие ми се сърдите.
    ти със трите ли го казваш
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #24
    Младши алфист zhivko 166's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Солун/Сливен
    Posts
    18

    Default

    Незнам защо недоволствате!?Едва ли има друга кола от този тип,на тази цена,която да предлага нещо повече.
    Проблема идва от факта,че ги купуваме необслужени,а почти всички нови части,които слагаме,нямат качество.
    Аз не се оплаквам от мойта!Като изключим консумативите,които се сменят периодично на всички коли,съм сменил само вентилатора на парното и от тази зима взе да ми тресе при потегляне на полусъединител,при студен двигател,когато температурите са около и под 5°C.След 2 мин. каране всичко си е ок.
    Но това е нормално,като се има предвид начина по който я карам.Видяла е доста зор.Когато си ходя за БГ,от Солун до Свиленград(около 470км.,почти целия път е магистрала),я карам между 150 и 200+(до 235 при спускане).В завоите се държи много добре.Разхода и е малък(мин. разход5.5л-макс.10л).Само да отбележа,че макс. разход е засичан на прав участък от магистрала,за 30 км. газ до ламарината.Среден извънградски разход,при почти нормално каране,е около 6.5л.С моите крака по-надолу не слиза.
    Колата ми е 136 к.с. без чип,защото само така мога да мачкам до дупка без да се притеснявам,че ще се окоти(имам предвид не само двг,но и всички останали елементи свързани с него).Единственото нещо което съм променил на колата е изпускателната система.След колектора нямам нищо друго освен някакво подобие на спортен ауспух отзад.
    Карам я вече 5 години и не мисля за друга.За цената си в нейния клас няма аналог.
    166 2.4 JTD Ibiza 1.9 GTTDI

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Еми няма друга кола, ние затова си караме тия, ама на човек като му дойде в повече нали трябва да "разтовари" някак си
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •