Results 1 to 9 of 9

Thread: дайте ми съвет

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default дайте ми съвет

    искам да започна с това,че сам жена и не разбирам много. за това моля ви пишете и ми даите савет какво да правя. взех си алфа 145 2.0 150 коня.смених и всичко което трябваше(масло,филтри ,ремъци и така на татък), колата гасне като загрее. закарах я на ремонт и миу казаха ,че има проблем в катализатора и ми искат 180 лв. за ремонт.реално ли е това или ме лъжат? благодаря ви предварително
    Alfa Romeo 145 2.0 155hp - Наща гордост и наща Алфонсита

  2. #2
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Добре дошла, колежке! Свържи се с някой от колегите от Пловдив за помощ, сигурен съм, че няма да откажат. Поне ще те насочат към добър майстор, на когото имат доверие.
    А и темата си е за технически раздел.
    Успех!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    леле къв го тоя ремонт 180 лв за катализатора най-добре да го махнеш и щи го платат към 100-120 лв на негово място ще ти сложат резонансно гърне което струва към 60 лв и ти връщат едно 50-60 лв
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Според мен тази кола може да ти гасне от 1000 работи преди да изгасне от катализатор.
    Прегледай тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?=&p=107171

    Там пише за сервиз Елегант(в двора на Мототехника). Иди там. Хората имат диагностично обурудване и ще ти помогнат. Един колега е ходил там и е много доволен Успех!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #7

    Default

    Ами не знам къде си я карала на ремонт, щото в Пловдив това си е трудна работа. Новия Динекспрес + до завод П.Ченгелов ( гробищата в Кичука) на мене ми помогна. Управителя е свястно момче, той пипа и диагностиката - иди да я видят. Само не ходи в Бош-а на Кукленско шосе!

  8. #8
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Първо добре дошла! В Пловдив има доста сервизи, които могат да ти помогнат, само недей да ходиш при случайни майстори, защото положението става още по-лошо. Предложението за "Елегант" е добро, другото което мога да предложа е Хари и Боби в Завод Устрем.
    Успех с колата и очакваме да е видим.
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi
    На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •