Results 1 to 3 of 3

Thread: Как се отразява смяната на свещите бърху работата на колата?

  1. #1

    Default Как се отразява смяната на свещите бърху работата на колата?

    Миналата седмица бях на обслужване (всички ремъци, ролки, ремонт вариатор, хидравлична течност) в Екстриим Тунинг. Те ми казаха че и свещите са ми за смяна и че могат да ги сменят с "ДенсоИридиум", но го оставихме за другия път. Та въпроса ми е как ще се отрази смяната на вървежа на колата (156 2.0 тс) :

    1.Ще се намали ли разхода? - В момента е към 13 градско!

    2.Ще запчне ли да върви повече? - В момента ям всички баварци и гоУфове по светофарите!

    3.Добри ли са свещите "ДенсоИридиум" , ако може някои с такива да сподели впечатления!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2

    Default

    Затова дали са добри свещите,който са ти предложили незнам, но смяната на свещите е многоществена част също както и смяната на въздушният филтър. Ако свещите са за смята, обезателно трябва да го направиш ако искаш да продъжаваш да ядеш кой ли не на светофара. Новите свещи ще ти дадат по добро изгаряне на бензина а оттам и икономият от по малкото бензин нужна за да поддържа същата скорост. Ако ли пак си я настъпваш, пак от по-доброто изгаряне със същото количество бензин ще върви по-добре. Да не споменавам,че ще си удължиш живота на мотора като го предпазваш от натрупвания по буталата от саждите на недобре изгорелият бензин!!!

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    как ли ще се отрази? интересен въпрос. това е все едно ако са ти сцепени подметките да питаш как ще ти се отрази на краката ако си купиш нови обувки. най много колата ти да върви малко по добре и да започне да харчи малко по малко. а иначе за свещите има пускани няколко теми. потърси ги с търсачката. изписано е за различните свещи, колко пробег изкарват, цени и т.н.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •