Results 1 to 6 of 6

Thread: Диагностика и CAN?

  1. #1
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Диагностика и CAN?

    Колеги интересува ме един въпрос.
    Значи примерно ЖТД двигателите след 2001 година не могат да се тестват чрез ВИЗА-та.
    Интересува ме дали това става защото може би са през CAN протокол?
    Така ли е?
    Ако си купя универсален кодочетец САМО за КАН протокол ще могат ли да се четат евентуално грешките от по-новите ЖТД двигатели?
    Благодаря ви предварително за информацията!
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Интересува ме дали това става защото може би са през CAN протокол?
    - Не. Специално на двигателя от подписа ти диагностиката му не е посредством can шина. Имаш си стандартна K линия на 7ми пин на 16пиновия диагностичен конектор.

    Тоест не ти е необходим ecu reader, потдържащ can. Това което ти трябва е obd2 интерфейс за връзка с еку-то ти и подходящ софтуер.
    Ако искаш мини да пуснем на колата ти скенер с ELM323, която ис е специализиран драйвер за OBD2 и ако се свързва с еку-то ти ще те насоча към колега, който има една в повече. Пиши ЛС или на icq ако искаш да се разберем нещо.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default re

    и аз имам два чипа ELM323
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    Интересува ме дали това става защото може би са през CAN протокол?
    - Не. Специално на двигателя от подписа ти диагностиката му не е посредством can шина. Имаш си стандартна K линия на 7ми пин на 16пиновия диагностичен конектор.

    Тоест не ти е необходим ecu reader, потдържащ can. Това което ти трябва е obd2 интерфейс за връзка с еку-то ти и подходящ софтуер.
    Ако искаш мини да пуснем на колата ти скенер с ELM323, която ис е специализиран драйвер за OBD2 и ако се свързва с еку-то ти ще те насоча към колега, който има една в повече. Пиши ЛС или на icq ако искаш да се разберем нещо.
    А бе то ясно, че моята е на К линия - аз си я тествам.
    И за това съм си задал въпроса конкретно за по-новите ЖТД-та, след 2001 година. Защото примерно Стилото знам, че е през КАН и за това съм си задал въпроса точно и ясно
    Благодаря за отговорите все пак.
    С две прости думи ми трябва кодочетец, който да може да хваща и по-новите ЖТД-та примерно на Алфите 2.4 - 140 и 150кс, или 1.9-115кс!
    А и щом директно още по-добре въпроса ми е за ЕЛМ327.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    С две прости думи ми трябва кодочетец, който да може да хваща и по-новите ЖТД-та примерно на Алфите 2.4 - 140 и 150кс, или 1.9-115кс!
    А и щом директно още по-добре въпроса ми е за ЕЛМ327.
    - Ам ти сам си си отговорил бе колега. Иначе не съм те разбрал явно какво точно питаш и съм взел да ти обяснявам нещо дето май и ти си го знаеш.

    А я си кажи със споменатия от мен интерфейс ли си тестваш твойто ecu и коя програма ползваш /ако работиш с freeware програми/?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    С две прости думи ми трябва кодочетец, който да може да хваща и по-новите ЖТД-та примерно на Алфите 2.4 - 140 и 150кс, или 1.9-115кс!
    А и щом директно още по-добре въпроса ми е за ЕЛМ327.
    - Ам ти сам си си отговорил бе колега. Иначе не съм те разбрал явно какво точно питаш и съм взел да ти обяснявам нещо дето май и ти си го знаеш.

    А я си кажи със споменатия от мен интерфейс ли си тестваш твойто ecu и коя програма ползваш /ако работиш с freeware програми/?
    Ами не. Тествам до 00 година с Виза-та.
    Иначе за ЕЛМ имам digimoto, pcmscan, proscan, scanmaster
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •