Results 1 to 7 of 7

Thread: НЯМАМ НИСКИ ОБОРОТИ<145> ПОМОГНЕТЕ

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default НЯМАМ НИСКИ ОБОРОТИ<145> ПОМОГНЕТЕ

    Здравейте !!!
    имам проблем със ниските обороти при първо палене,получи се скоро,като запаля и трябва веднага да подам газ,иначе се опитва да огасне,след което след 2-4 сек,вдига оборотите и ти забива на 1300 и така доста време,от какво ли е?
    помогнете ми 4е не ми се 6те да я вкарвам в бокса!!!!!!!
    ако нчкои знае пове4е пи6ете ми ли4ни съоб6тенич,благодаря Ви предватително,
    дали е от мотор4ето за празнич ход или от смука4а ако има такъв,незнам!!!!
    Търся но не намирам ни6то
    ако разполагате с материали,пра6таите
    10х
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    Като ти чета проблема не е лошо да идеш на диагностика, да се види дали някои датчик не ти е заминал и заради него да се бъзика компютъра. Иначе тия симптоми могат да са от много работи, дет се вика и дебитомера може да ти е за смяна ама това е много сериозно де, дано си е наред. Подобен проблем прави на един познат със 155-ца когато му беше заминал един датчик, мисля че се казваше ETC или нещо такова, за температура на двигателя или нещо такова, не съм сигурен. Та като го смени нещата се нормализираха. А не е зле и моторчето за празния ход да видиш дали функционира правилно, ма щом се форсира значи би трябвало да работи... Изобщо не става така с гадаене, трябва си специалист, защото тия симптоми могат да са от разнообразни проблеми.
    145 1.9 JTD '99

  3. #3
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default 111

    Абе хора маи никои няма желание да помогне какжи колеги сте ве??????????????????????????????
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Колега , така от растояние и господ нема ти помогне ... трябва да се върже към диагностиката , и ще си покаже болката . Гледам , че си от СФ , отиди при Бобо да погледне колата . Телефона му е 0888232484 . Обади му се да се разберете Успех !
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default Re: НЯМАМ НИСКИ ОБОРОТИ<145> ПОМОГНЕТЕ

    Quote Originally Posted by Zafo_84
    Здравейте !!!
    имам проблем със ниските обороти при първо палене,получи се скоро,като запаля и трябва веднага да подам газ,иначе се опитва да огасне,след което след 2-4 сек,вдига оборотите и ти забива на 1300 и така доста време,от какво ли е?
    помогнете ми 4е не ми се 6те да я вкарвам в бокса!!!!!!!
    ако нчкои знае пове4е пи6ете ми ли4ни съоб6тенич,благодаря Ви предватително,
    дали е от мотор4ето за празнич ход или от смука4а ако има такъв,незнам!!!!
    Търся но не намирам ни6то
    ако разполагате с материали,пра6таите
    10х
    Моторче за празен ход е 75% сьм сигурен, ама не се радвай, щото ново е 350 кинта
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Зафо, колегата Ганчо добре те е насочил - какво повече искаш - провери ли дали този датчик е наред. Ако не му спада съпротивлението при нарастване на темп на ДВГ, еcu-то продължавна да държи оборотите томно на толко колкото описваш, а и сместа е прекалено богата и мирише на бензин. Не се мотай, защото карането със богата смес е много вредно за ламбда сондата. На много места могат да ти измерят датчика, дори без да имат диагностична апаратура.

    Може обаче и другаде да е проблема. Но поне кавай кое си отметнал и кое не си. Ако ти е трудно меренето на този датчик не пречи да помогнеме разбира се.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    И аз имах доскоро същите симптоми, почистих моторчето за празния ход, но проблема остана. Свалих въздухопровода към дросела и няма да ти казвам каква мръсотия беше вътре. Изчистих с коресилин дроселовата клапа и проблема изчезна. От мръсотията явно клапата направо залепва и не може да влиза въздух, и мотора се дави като запалиш. Пробвай това ако не стане, вече търси по датчиците.
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •