Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: алфа 146 20тд пушек

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default алфа 146 20тд пушек

    момци нормално ли е 146 20тд при подаване рязко на газта да изпушва черно (почти каолкото един бус)

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Нормално е да изпушва черничко, но не и да продължи да къди, докато държиш педала.
    Също е нормално да ти е позаминало турбото и да не духа както трябва, та затова да пуши така.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Нормално е да изпушва черничко, но не и да продължи да къди, докато държиш педала.
    Също е нормално да ти е позаминало турбото и да не духа както трябва, та затова да пуши така.
    аве ко дрънкаш бе сектант.... дизел дън пуши има ли

    ми пуши си колега... като всеки дизел...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  4. #4
    тотално изтрещял
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    36
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Нормално е да изпушва черничко, но не и да продължи да къди, докато държиш педала.
    Също е нормално да ти е позаминало турбото и да не духа както трябва, та затова да пуши така.
    аве ко дрънкаш бе сектант.... дизел дън пуши има ли

    ми пуши си колега... като всеки дизел...
    Ми моя пуши но след 4000 оборота

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тя и мойта много яко реве след 7500rpm

    Ае малко по-сериозно, стига сме спамили на колегата в темата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Тя и мойта много яко реве след 7500rpm

    Ае малко по-сериозно, стига сме спамили на колегата в темата.
    е кое е спам баце

    като му даде газ пуши как няма да пуши турбото духа и обогатява... нормално ..

    а не пушещ дизел не съм виждал още ...
    мисля, че изчерпахме въпроса на колегата
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    благодаря ви мноооого за отговорите заначи я взимам мноо ми се искаше некои по разбиращ от дизели да я види ама аиде какво да се прави, маи ще скачам срещу влака па кот да става калата е внос от белгия и дано там да са я пазили.

  8. #8
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    колега ослушвай се след 2хил. оборота за някакви странни звуци(имам предвид турбото)
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    ще го имам в предвид, а по принцип италианския дизел шумен ли е (самия мотор) защото този като му отвориш капака е така доста шумен някак си чука на желязо като с чук и на капака на мотора пише Ланча.Всичко това нормално ли е...

  10. #10
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    на място мотора не е като на JTD xaxax шумничък е да,но в движение не e ,Не е от най-икономичните ако очакваш 5/100 в града ще ти е трудничко да го постигнеш извън града със 100-120 се смъква до 6-6.5 ако искаш кола която много трудно би те оставила на пътя,това е тя общо взето положителните страни са в пъти повече от отрицателните.
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    пич мерси много за отговорите мисля че ще ми е от полза.

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by alfista146
    на място мотора не е като на JTD xaxax шумничък е да,но в движение не e ,Не е от най-икономичните ако очакваш 5/100 в града ще ти е трудничко да го постигнеш извън града със 100-120 се смъква до 6-6.5 ако искаш кола която много трудно би те оставила на пътя,това е тя общо взето положителните страни са в пъти повече от отрицателните.
    Колега, хвани си прегледай колата....извън града със 110 падах под 5 с Ланчата....в града 7.5 макс с ръчката от време на време...
    И бтв...тоя мотор има нужда от центровка на помпата периодично...и моята пушеше като я купих...после след центровката пушеше само като я вкарам в червеното...

    Мотора е много як, стига да му се даде възможност за нормална работа...и върви повече от за 90кс според мен...махаш му катализатора само и заспива
    Браво-тата по 103кс много ги наказвах...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    И бтв...тоя мотор има нужда от центровка на помпата периодично...и моята пушеше като я купих...после след центровката пушеше само като я вкарам в червеното...
    ами от известно време се това ми е в главата че не е ходила на преглет от доста време ако е удобно да ми препоръчате някой добър дизелджия при които да се погледне ще съм МНОГО благодарен :P
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by alfista146
    И бтв...тоя мотор има нужда от центровка на помпата периодично...и моята пушеше като я купих...после след центровката пушеше само като я вкарам в червеното...
    ами от известно време се това ми е в главата че не е ходила на преглет от доста време ако е удобно да ми препоръчате някой добър дизелджия при които да се погледне ще съм МНОГО благодарен :P
    Ами...те всичките се научиха само с компютри да работят...
    Иначе моята я правиха в един сервиз в Горна Баня, уличката, която се пада от ляво косо на околовръстното точно след разклона за Овча Купел, посока Люлин.Там в първата къща в ляво....но принципно те се занимават само със Ситроени и може и да не се навият...иначе човека е магьосник....колата не можах да си я позная после....против само 25лв
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15

    Default

    колеги и моята е така скоро ще ходя да я видят,после ще споделя от какво е било
    Алфа Ромео 145 ТД 97г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •