Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102

Thread: Bose и 166?

  1. #16

    Default

    Има,по това дали има усилвател.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Има,по това дали има усилвател.
    И къде се намира този усилвател?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  3. #18

    Default

    Отзад
    Виж на Вальо снимката ако търсиш такова нещо да се ориентираш.Но са изключителна рядкост.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    и по менюто DSP което ти е отключено на аудио настройките (ако имаш), и е изключено - ако нямаш


    а тия усилватели ги продават по 2 за лев в ибей, ако ви е интересна процедурата де

    в alfaowner има цяло ръководство как да си го монтирате, кви кабели, как да си смените колоните.... ако ви се разправя де
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #20
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    тоя усилвател аз го нямам ама имам БОСЕ а са де иначе самия усилвател го има в няколко бройки в моргата до Перник
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Извинявам се за не писането на кирилца Та така всичко пак е от морга до Перник има целя набор от говорители 10 броя .Тоя ДСП усилвател както казах 4-60вата, чеинджър,кабел за за него и целия исц-контрол.Даже има и гсм кам него с местото за карта,но на говорителите никаде не пише БОУС или даже каквото и да било,освен това произведено в Германия

  7. #22
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by stevasarev View Post
    Извинявам се за не писането на кирилца Та така всичко пак е от морга до Перник има целя набор от говорители 10 броя .Тоя ДСП усилвател както казах 4-60вата, чеинджър,кабел за за него и целия исц-контрол.Даже има и гсм кам него с местото за карта,но на говорителите никаде не пише БОУС или даже каквото и да било,освен това произведено в Германия
    Само за протокола не се казва Боус а Босе - това е фамилията на основателя на марката Амар Босе а той е индиец Боус както казват в САЩ на купе - коуп - звучи тъпо
    а както по-натам казахме Босе са дебрандирани в полза на АР и никъде при 166 не пише оригиналната марка
    Last edited by nightroller; 16-08-2011 at 18:44.
    Tormentvm In Dvm Demens

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Такааааа БОУС видях че беше написано в началото на темата та за това и аз така а за мен сащо си е БОСЕ.Та демек сам взел БОСЕ така ли да разбирам

  9. #24
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by stevasarev View Post
    Такааааа БОУС видях че беше написано в началото на темата та за това и аз така а за мен сащо си е БОСЕ.Та демек сам взел БОСЕ така ли да разбирам
    значи ако имаш всичко накуп и най-вече задните говорители значи е Босе така поне мисля слагай и си гледай кефа - аз съм влизал в кола на колега без задни говорители (не е Босе) и звука е като от стар ВЕФ разликата е огромна, та щом имаш усилвател задни колони и т.н. значи това е
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    БЛАГОДАРСКО другата седмица надявам се ще се похваля

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Да питам колегите с DSP усилвателите всички говорители кам усилвателя ли са свързани или има и кам ISC то ако може някой да помогне

  12. #27
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by stevasarev View Post
    Да питам колегите с DSP усилвателите всички говорители кам усилвателя ли са свързани или има и кам ISC то ако може някой да помогне
    Здравейте! Колеги освен говорителите (които във всяка врата има по един нискочестотен и по един високочестотен по 4 врати + два баса на кората под задния прозорец или общо 10 говорителя), ви трябва усилвател с DSP (Digital Sound Processing), който за наще хубавици е HEAT и е 6x40w с вграден софтоер, което от своя страна давежда до появата на нови менюта и опции за по-прецизна настройка на звука в ICS.Също така целия сноп с кабели от ICS до отзад, кадето се намират подредени над акумулатора, едно над друго CD changer, навигация и най-отгоре усилвателя. Защото, когато си с топ озвочението ICS подава само сигнал, който отива в усилвателя, а той го връща напред към четирите врати и двата баса на на кората, което както сами се дсещате значи, че вградения усилвател в касетофона на ICS остава неизползваем, от което следва, че вобще не ви трябва нов ICS (ако вашия работи, разбирасе) и не се притеснявайте на всеки ICS му е генетично заложено, да си разпознава допълнителния усилвател при свързването му (имам предвид, че не му трябва допълнително качвчне на софтоер, за да започне да работи, просто трябва да намерите всички елементи да ги поставиш на местата им, да ги свържете и сте готови). Но с малка забелешка, аудио система от дизелова кола, може да стане само на дизелова и от бензинова само на бензинова, но също така трябва да са еднакви години. (Говоря от личен опит, защото точно преди една седмица намерих цялата система, тоест целия сноп с кабели, 10бр. говорители и усилвател+стойка, свалих ги от колата донор ,само без навигацията и чейнджара, защото аз си ги имам и от там започна да става интересно.Извадих ICS свързах кабелите и аудио системата проработи веднага, но не се сетих да пробвам букстата на ботоните на климатроника, която впоследствие се оказа, че при моята кола 3.0 бензин 11.2001г. е различна от 2.4 JTD 1998г. заради, което останах без климатроник. Но за сажаление това го разбрах, чак когатао бях разглобил колата, извадил моята инсталаци и пложил новата и бях сглобил колата само за около 20 часа. Но всичко не свършва до там, оказах се без осветление на таблото, това което споменах по нагоре за от дизелова на дизелова и от бензинова на бензинова е защото, трип комп. започна да ми показва, че имам в резервоара налично гориво за 3500-4500км при положение, че ми свети лампата за резерва, започна да ми показва моментен разход от 3.9 до 5.6 на сто, което както споменах колата е 3.0 бензин и просто това е нереално дори по нанадолно и в крайна сметка си върнах всичко по старо му, но добре че се бях доста пинтересувал, кое как се разглобява и не успях да счупа нищо по колата. Хубаво е, че и човекът от моргата излезна разбран, та се саглъси да му върна цялата система, та в крайна сметка се оказа, че съм си изгубил само времето но не и парите, е инече аз така и така ги бях заделил тези пари за колата, та като му върнах системата си доплатих разликата и си взех 17" джанти оригиналните на 166, които аз си търсих от толкова време. Така, че пак съм си доволен и също и от факта, че не запалих колата с различната инсталация, което също не невазможно.Сега вече всичко си работи, както преди "модификацията" и имам хубави джанти + нещо, което забравих да ви кажа нали така и така пак разглобих колата след като не се получи нищо, та си изкарах сигнал за усилвател+туба в багажника. И между дригото, като не са включени двата баса под задния прозорец, вградения усилвател на ICS-а подава по силен сигнал към 4-те врати, отколкото допълнителния с DSP, но незнам дали има някаква разлика във вградените усилватели на различните коли, защото съм се качвал в друга 166-ца, пак без допълнителен усилвател с DSP и ми се стори, че свири по слабо от моята. Така, че май най-добрия вариант е да закачите туба+усилвател към стандартното озвочение и звукът ще стане доста по силен, от колкото с тази прословута "модификация". Е освен ако не ви притеснява факта с по малкия багажник.
    Last edited by savoibul; 18-08-2011 at 16:24.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Колега значи аз несъм видял усилвателя е 6 канален по 40 вата на канал марка HEAS .Говорителите са точно както ти каза като броики и разположение.Аз взех ISC защото по моя има малко проблеми,но по скоро са поправими просто спря да свети иначе работи и отчита. Цялата система е свалена от дизелова 166,така че това нее проблем.Та казваш ти,че няма да се нуждая да сменям ISC то за да подкарам настроиките до колкото бях чел тоя ISC го слагат на още няколко марки коли за да неми се налага да тарся и код кам него а само да закача усилвателя и чеинджара и да подменя тея говорители и да остана с моя ISC предполагам ще има кабели до говорителите на кората да неми се налага аз да мисля схеми

  14. #29
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by stevasarev View Post
    Колега значи аз несъм видял усилвателя е 6 канален по 40 вата на канал марка HEAS .Говорителите са точно както ти каза като броики и разположение.Аз взех ISC защото по моя има малко проблеми,но по скоро са поправими просто спря да свети иначе работи и отчита. Цялата система е свалена от дизелова 166,така че това нее проблем.Та казваш ти,че няма да се нуждая да сменям ISC то за да подкарам настроиките до колкото бях чел тоя ISC го слагат на още няколко марки коли за да неми се налага да тарся и код кам него а само да закача усилвателя и чеинджара и да подменя тея говорители и да остана с моя ISC предполагам ще има кабели до говорителите на кората да неми се налага аз да мисля схеми
    Здравей.Както по горе съм написъл, задължително ти трябва целия сноп с кабели, а с него идват и кабелите до задните говорители на кората. Инече нито усилвателя има, как да свържеш, нито задните говорители на кората.А относно ICS-а, не съм сигорен, дали всички букси отзад са ти активни (имат всички пинове), инече ако са със сигорност ще тръгне, все пак аз съм написъл, че си имах и чейнджар и навигация (така, че при мен каде, що саществува букса, аз я имам)
    Last edited by savoibul; 19-08-2011 at 08:48.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Да кабели има сега обаче се оказа друг проблем тея говорители за отзад не влизат в кората и ще трябва да я срежа малко за исц-то аз смених другото сложих здравото което ми бяха пратили ма сега проблем с кода

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •