Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Лампи инжекцион и Airbag-НЕ светят?

  1. #1
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default Лампи инжекцион и Airbag-НЕ светят?

    Здравейте, колеги. От вчера се сдобих с Алфа 146 1.6TS 1999. И естествено проблеми си има.
    Най-притеснителното е следното. Въпросните лампи не светят като дам на контакт. Не светят и по време на движение. Отвярях таблото, те са някакви диоди и ме достраша да разглабям платката, но ги погледнах отгоре и изглеждаха здрави.
    Колата върви много добре, няма никакво замисляне или прекъсване или нещо друго. Единствено на диагностиката излиза грешка "датчик на разпределителния вал", но според диагностИка била "странна", защото не влизам в авариен режим и всичко по работата на двигателя си е наред и е на 6. Просто при качване на оборотите над 4000 се регистрира тази тъпа грешка.

    Диагностика на airbag не направихме, защото не намерихме буксата, но прочетох във форума къде е и ще направя.

    Та защо не светят тъпите лампи? Нали трябва да светят като дам на контакт? Всички други лампи по таблото си светят, точно тези двете не....
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Честита придобивка! Със здраве да я караш!

    А за лампите (диодите) честно нямам идея В момента не съм на моя комп и не мога да видя по схемите къде са свързани. Да не са откачени нарочно? Тва е стар джамбазки номер.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ами всичко в възможно, може и да са откачени. Как става това откачане? Като свалях таблото всички кабели си влизах в буксите май... Може пак да го отворя и да поогледам, да няма нещо извадено. Бушоните са здрави, реших да проверя, за да не е от там. Дано някой колега, ако има такъв казус да си изкаже мнението.

    И още един въпрос. Когато карам с над 40-50 км/ч колата се държи много стабилно, минава супер през неравности, няма някакви тропания или шумове и т.н. НО при БАВНО каране по разнебитени улици, паваж и т.н. или дори на горе долу равна улица с леки вдлъбнатини започва да се чува някакво тропане и пристъргване. Или по-скоро пукане и скърцане. Защо се появява само при ниска скорост и по леки неравности? Ако пък минавам бавно през дълбоки дупки не се чува нищо притеснително.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Я пусни снимка да я видим красавицата
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dermeister
    ...Като свалях таблото всички кабели си влизах в буксите май... Може пак да го отворя и да поогледам, да няма нещо извадено. Бушоните са здрави, реших да проверя, за да не е от там. Дано някой колега, ако има такъв казус да си изкаже мнението.
    Сега като гледам схемата, не може да е от кабели, щото всички диоди се захранват от едно място. По-скоро проблема е вътре в таблото. За там обаче си трябва човек, който е по-навътре в електрониката.

    Другият вариант е просто да са откачени кабелите които отиват от таблото към ЕКУ-то и имобилайзера, но мисля че е малко вероятно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    според мене свали си таблото и смени крушките като за начало ... ако не се оправи... диагностика и тя ако не покаже нищо начи е джамбазки трик с прерязани кабели някъде ...

    ако има записани грешки по еку-то нормално да го откачат...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Деа знам... Тука в Мездра едно приятелче сега си взе 146 1,6тс и на него не му свети инжекцията.... сега в събота мое го погледнем и да видим от кво е
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Днеска съм я оставил на диагностика + да разберат защо не светят ламбите. Таблото го отварях, куршките или диодчетата или квото са там са запоени за платката май, и реших да не се правя на майстор и да отварям до край. Изглеждаха здрави. Ще ви напиша какъв се е оказал проблема, дано го открият.
    Снимки за сега имам само едни смотани от Германия още, като я наснимам ще ви покажа.

    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #9
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    аууу колега много брутален аватар имаш...
    ша ти изгние ключа на афлата
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Лампите не светят, защото са прекъснати. Сега светят. Постоянно!
    За airbag-а свети, защото ми е заминал модула или там както се казва за airbag-a, a дюзата свети, защото дава грешка датчик разпределителен вал, и това било най-вероятно от недобре зацепени ремъци още у немско. Дано в събота като сменям консумативи и ремъци и ги зацепят като хората да изгасне.
    Имам нови въпроси:
    1. Тоя управляващ модул за airbag има ли смисъл да го търся втора ръка и става ли от друга кола, някой Фиат например? Моята е с 4 airbag-а имам и номера.
    2. Не ми работи подгряването на задния джам. Светва лампата на таблото, но отзад не грее, сега почвам да чета из форума какво може да е. Всъщност въпроса ми е: Осезаемо ли се подгряват страничните огледала? В смисъл мога ли като ги пипна да разбера дали са "подгряни" или не се усеща. За да знам дали само отзад не грее или нещо по релето е проблема.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    От къде си купил колата?
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #12
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    От Германия ми я докараха.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Честито! Да те радва много и със здраве да си я караш.
    Нали ЖеТеДе щеше да взимаш какво стана?
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  14. #14
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Еми ограничен бях в бюджета и 2 месеца не излезе JTD от немско и в крайна сметка ми предложиха тази, която е "перфектна" и я взех. Сега ще си я стягам, понеже е перфектна.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Е така е, и моята беше "перфектна", със сменени всички консумативи, но се оказа точно обратното - ролки и свещи заводски...
    Важното е да те кефи.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •