Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Свещи за 156

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    ако мога да смятам правилно една лира е 3лв близо а на теб са ти излязли 4 свещи 40лири! което предполага 120лв! и мисля че другите са на горе долу същата цена!Във аутохит е 216лв комплекта,като прибавиме и 4акане и разправий не виждам каде е евтинията колега!
    Ми не е точно така, лирата от 3 години не е вече 3 лева, а от месеци насам си е около 2.45, вчера на БНБ беше 2.44, Прокредитбанк дето ми е картата при тях са ми сменили 39 лири по техен курс - 2.46 което по 40 лири е 98 лева - ето ти 20 лева печалба.....
    Ето и от TTStuff.com 4 броя Denso - Iridium - IK20 който с шипинга до БГ са 77 долара или 94 лева крайна цена.....до 100 долара мито не се плаща, или поне аз не плащам.......оттука нататъка предполагам че можеш да смяташ......
    Аз не казвам че съм направил удара на живота си, но напоследък взех да се замислям защо аджеба цените на доста неща "на запад" са доста по евтини, при много по добро качество......и защо трябва да пълня гушите на нашите търговци, при положение че мога да го взема по евтино, и въпреки че ще почакам седмица, поне ще съм много по уверен че продукта не е правен в някоя съседна джамахирия да речем.......днес инцидентно заредих в ОМВ въпреки че съм се зарекал при тях да не стъпвам, и си платих - сипаха ми 35 литра газ, в 30 литрова бутилка - 5 кинта назад.....е как да стъпя при тях повече......аналогично - купих веднъж за Мареата преди години Бош дето ги фърлих след 2 месеца, някакви модерни уж тампони които изтраяха месец повече - писна ми от боклуци - а каквото съм си взел отвън, освен че е по евтино, е и по качествено.......аз парите не ги бера от дърветата и 5 кинта оттук, 20 оттам, и ето ти стотачка......всеки като види стотачка на пътя и с радост се навежда да я вземе - значи си заслужава.......пък и аз не пропагандирам нищо - просто казвам какво съм направил, а всеки си има право на мнение и избор все пак.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32

    Default

    колега ФЕРАРИСТ браво на теб, ако ми трябва нещо и за мен ще те потърся да ми помогнеш, щото вече 1 месец чакам доставка от Германия, но съм го поръчал през магазин- грешка явно

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #33

    Default

    Мда, аз по темата да попитам дали IK16 иридиумките стават за Алфи или не......че едно аверче си е взело от сайта погрешка ИК16 и сега се чуди и се мае.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Мда, аз по темата да попитам дали IK16 иридиумките стават за Алфи или не......че едно аверче си е взело от сайта погрешка ИК16 и сега се чуди и се мае.....
    Ееееее като са му ги объркали , що не му ги заменят ... ??????? Егати търговците .. лоша работа .Пари хвърлени на вятъра .Иначе ако кажеш за ква Алфа точно , мога евентуално да погледна дали стават или не ???

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by nikicarbg
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Мда, аз по темата да попитам дали IK16 иридиумките стават за Алфи или не......че едно аверче си е взело от сайта погрешка ИК16 и сега се чуди и се мае.....
    Ееееее като са му ги объркали , що не му ги заменят ... ??????? Егати търговците .. лоша работа .Пари хвърлени на вятъра .Иначе ако кажеш за ква Алфа точно , мога евентуално да погледна дали стават или не ???
    Ми пича от интернет си ги е взел, и няма как да ги върне при положение че грешката е негова......иначе те са коректни, към мойте свещи нямам забележки......изглежда стават само за 159, и за един билюк Опели тия свещи май.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36

    Default

    днес гледах свещите си, нещо не ми харесаха много, големите са ми NGK R BKR6EPA с два електрода, а малките NGK R PMR7A са от тея хубавите

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #37

    Default

    Имаше ли някъде из форума тука тема с това как се сменят или някъде из нета гледах нещо като упътване.....днес или утре мисля да си ги сменя......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Имаше ли някъде из форума тука тема с това как се сменят или някъде из нета гледах нещо като упътване.....днес или утре мисля да си ги сменя......
    сменят се лесно, само да имаш инстроменти, ако не ти се ходи на майстор може да се справя и аз с твоя помощ и нещо за пиене или поне ще ти покажа как

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Ето ТУК има инфо за кой модел 156, какви свещи отговарят и какви има.

    И аз се замислям вече за някое Denso. Някой ако предлага нови да пише на лични.
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by raiders
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Имаше ли някъде из форума тука тема с това как се сменят или някъде из нета гледах нещо като упътване.....днес или утре мисля да си ги сменя......
    сменят се лесно, само да имаш инстроменти, ако не ти се ходи на майстор може да се справя и аз с твоя помощ и нещо за пиене или поне ще ти покажа как
    За тая седмица ходенето по майстори ми се изчерпа, пък и вече съм в СЗТГ - ще си ги направя сам вероятно.....иначе мерси....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #41
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    аз пък си взех БОШ вчера! Разлика няма,колата пак така си върви!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  12. #42
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    аз пък си взех БОШ вчера! Разлика няма,колата пак така си върви!
    Мина и ти на нискобюджетния вариант
    И аз не виждам никаква разлика.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  13. #43
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    аз нях тръгнал за денсото и на път спрях на магазина на стамболийски и за една пружина!И там имаше оригинални НЖК за 270лв.Викам си я да взема такива.И човека вика ти си луд! просто имат гаранция за 100 000км която аз специално немога да ти дам!А иначе вървеш и харч едно кам едно!Вика ако мислиш да я караш 100 000км тая кола свешите ше са ти последния проблем!и си взех БОШ и си беше същото!Аз ги смених щото ми прекъсваше колата ама проблема се оказа от друго!Добре че не дадох 200++ пара за свещи!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  14. #44
    Младши алфист alex77777's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Здравейте,колеги
    Днес си купих свещи Бриск/Чехия/,доволен съм от тях,дават им 50000 км,бях с Бош,разлика нямя-104 лева комплекта
    FIAT Bravo

  15. #45
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default свещи за 156

    здравейте,някой знае ли за 156 1,8тс 1998 година свещи нжк номер или характеристика за да мога да ги проверя в чужбина като цена дали си заслужава защото там няма ментета .

    ---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

    164 2.0 тс 1992 година съм я карал с голдън лоудж дадоха ми 40 000 гаранция аз карах без проблем 55 000 и бяха 7,5 лв

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

    164 2.0 тс 1992 година съм я карал с голдън лоудж дадоха ми 40 000 гаранция аз карах без проблем 55 000 и бяха 7,5 лв
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •