Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: С крак и половина съм в GTV отбора...

  1. #1
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default С крак и половина съм в GTV отбора...

    Здравейте.
    Колеги, след няколко месеца лутане в търсене на кола от любимата ни марка, днес съвсем случайно попаднах на красавицата на снимката по-долу. Излишно е да казвам, че се влюбих от пръв поглед, и след сериозен оглед и разговор със собственика реших да капарирам куклата.
    Като информация мога да кажа, че колата изглежда и работи перфектно, върви според мен също много добре (собственика трябваше да ни закара до банкомат, за да изтегля пари за капарото ) и... ами май ще я взимам... Единственото, което ме притеснява е, че автомобилът е един от първите изобщо GTV-та, т.е. старичка е. Първата й регистрация е от 1996г. и това малко ме притеснява, макар че съм почти убеден, че колата е на реалните си километри (104ХХХ), защото е уникално запазена, буквално без забележки, а вътре направо е като нова. Май казах вече, че двигателят работи като часовник. (2.0TS, 150bhp)
    Джантите и спойлера не са ми съвсем по вкуса, но ще ги преживея.
    Отделно от това, колата е с кажи-речи чисто нови гуми Yokohama Parada Spec-2, крайното гърне и тръбите до него са Remus, също нови, а собственикът ме увери и ми показа документи, че колата е напълно обслужена (ремъци, ролки, масла и пр.), като съм напълно склонен да му вярвам, много разбран и точен човек изглежда.

    И така, какво мислите - да я взимам ли?
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #2

    Default

    Здрасти колега

    Годината както има значение така и не съвсем..... защото повече зависи къде и как е потдържана колицата. Ако си те грабва и ти харесва много....зимай я. И да излезе нещо, ако си я харесваш ще го оправиш.
    Мини ако дава собственика на един преглед например при Бобо (адрес в Техническия раздел....Екстрийм...) да ти каже всичко, което може да хване от преглед!!! Това е почти задължителна процедурка!!!

    Иначе на снимката колата е трепач..... аз бели много ги харесвам.....с едни 17" OZ черни ще е феноменална.......
    Имаше една такава в Красна Поляна....добре изглеждаше...незнам дали е тя!!!

    Желая ти успех и късмет, но най-вече да ти е на сърцето. Ако цената е разумна и можеш да си я позволиш......зимай! Разходи има винаги по колите, но ако те радва.....се изплаща!!!

    Успех!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    тая кола я знам, собственика и е от форума ма не е писал от доста време. Той ми разказва за нея общо взето е гледана както трябва ала е участвала и в доста дръпки, ремуса от зад е оригинален и струвал около 900 лв и двигатела е пипан от тук от там и е повече от 150 коня поне на мен така каза. Карай я там при Бобо за всеки случай колега
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Кажи ако не е тайна сумата за която купуваш тази красавица?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  5. #5
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo
    тая кола я знам, собственика и е от форума ма не е писал от доста време. Той ми разказва за нея общо взето е гледана както трябва ала е участвала и в доста дръпки, ремуса от зад е оригинален и струвал около 900 лв и двигатела е пипан от тук от там и е повече от 150 коня поне на мен така каза. Карай я там при Бобо за всеки случай колега
    Да, колата си личи, че е гледана, но това, че е участвала в състезания не го знаех, собственика не спомена такова нещо. Трябва ли да ме притеснява това, че е участвала в 'дръпки" А какво имаш предеид под "пипан двигател"?
    Иначе, колата е от година в България.

    @leshoiad, ако нямаш нищо против, цената ще я споделя, след като всичко приключи.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #6
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by Fear
    Quote Originally Posted by TaNo
    тая кола я знам, собственика и е от форума ма не е писал от доста време. Той ми разказва за нея общо взето е гледана както трябва ала е участвала и в доста дръпки, ремуса от зад е оригинален и струвал около 900 лв и двигатела е пипан от тук от там и е повече от 150 коня поне на мен така каза. Карай я там при Бобо за всеки случай колега
    Да, колата си личи, че е гледана, но това, че е участвала в състезания не го знаех, собственика не спомена такова нещо. Трябва ли да ме притеснява това, че е участвала в 'дръпки" А какво имаш предеид под "пипан двигател"?
    Иначе, колата е от година в България.
    Виж ся нит го познавам нит нищо, говорил съм с него веднъж два пъти. Разправяше ми, че бил дигнал 10-15 коня имаше мерак да е прави към 180 и 90 кона чипове да и слага ама явно нищо не е направил.За двигатела няма такав проблем няколко дръпки тоя двигател не се умаря така лесно друг е въпроса ако през цялото време е виждала злобно каране.Ако искаш и направи една диагностика да си спокоен. Иначе колата е много готина хвърлени са не малко парички по нея и си струва
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  7. #7
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Какво стана колега, ще ядем ли бонбони?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #8
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Аз от радост, съвсем съм пропуснал да се похваля.
    Но нямам и снимки все още на новата ми любов. Но накратко, взех друго GTV, а не бялата красавица. Тук му е и мястото още веднъж, този път публично, да се извиня на собственика на бялата Алфа, когото мотах 3 дни и в крайна сметка взех друга кола.
    Ако чете, нека не ме споменава с лошо и пропие със здраве капарото.

    От новата си придобивка съм изключително доволен, надявам се, че като се пооправи времето ще й щракна няколко снимки за да я видите.
    Не успях и да присъствам на вчерашната сбирка пред Ал. Невски, бях тръгнал, когато ми изникна нещо спешно.

    Ако някой го интересува нещо конкретно, нека пита. После ще питам аз, че съм нов в лагера на алфистите и засега само чета като бесен информация из интернет.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #9

    Default

    Честито колега!!! супер

    направо, като я снимаш си пусни пост в темата "Гараж" с малко инфо за теб и колата!

    Много радост да ти дава колицата!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #10
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Сетих се, че все пак имам една снимка, снимана от прозореца в събота. Малко сме мръсни и на кофти място, ама това е засега.
    По-нататък, ще се напудрим и ще се снимаме за темата "Гараж" Там ще добавя и подробна информация за себе си и колата.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ооо, лачена е, с хубави джантели... Похвално! Чакам инфо в гаража
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Имам едно въпросче.
    За какво служи кутията след въздушния филтър, която съм оградил на снимката?
    Никъде не намерих информация по въпроса.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    що ми се струва че ти липсва един датчик?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Липсва ми въпросната кутия, предишният собственик я е махнал, защото е сложил K&N филтър и е модифицирал въздуховодите. Снимката не е от моята кола, ако там липсва нещо друго.
    Мен ме интересува въпросната кутия, за какво служи.
    Не съм специалист по автомобилите, затова може да са ми малко тъпички въпросите...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  15. #15
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ще ти обясня, ама не съм спец. така, че може някой да ме поправи. Тази кутия служи да гаси вибрациите по всмукателните въздуховоди. Това се налага поради щото всмукването на въздух в мотора не е с хомогенно, а на тласъци, от които се получават вибрациите. Тази кутия изпълнява ролята на кондензатор, като по този начин затихват колебанията на въздуховода от тласъците на въздуха...
    Без нея въздуховода ще трепти повече и може да се скъса по-бързо някъде по гофрираните части.

    Малиии.. няма такова обяснение.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •