Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: НОВ Вариатор= на НОВА 145ца

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default НОВ Вариатор= на НОВА 145ца

    Мога и да се повторя ,но ми е интересни,да разбера кои бе6е публикувал снимки на Вариатор на 145,искам да ми кажете за6тото днес излизам от Бокса и ми судраха кожата,смених го наи накрая,и добре 4е ре6их да си сменя ремъците та го видяха,сегмента се е счупил на 3 части и две от тях за заседнали във вани4ката под вала,направо сум се оттървал,а няма да ви казвам сега как мурка и как Ме залепя за дедалката във секи момент 6том мина 3500 оборота невероятно е,та мисълта ми е да го видя как се разглобява за6тото стария е тук при мен и ми е интересни ,жалко това е да кара6 Алфа днес се вурнах с 900 лв назад,но си заслужава,ако ви тропат много не се замисляите а го махаите 4е 6те си отворите работа за цял основен ремонт,хора Тий се разпада и тогава кофти,самият той е 360 лв а смяната му е 2 4аса в БОШ и 50 лв,струва си,та така Алфисти все едно си купих нова кола,несе 4удете !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Лека и безаврийна .............
    ПИШЕТЕ ми ЗА повве4е подробности на сре6та съм,разполагам и със снимки !!!!!!!!!! 10х
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Я сподели винаги ли ти трака или само във високите обороти? Моя трака но само като я паля сутрин.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Абе моя трака постоянно и даже ми се струва че трака повече като позагрее колата.Ама иначе си дърпа колата.А за самия вариатор той нали лежи там на някъв лагер ли лагерна черупка ли е кво е там и мойто е бая прецакано има направо две бразди толкос е надрано,щот съм го виждал и някой знае ли от де да си го намеря тва кат сменям вариатора да го сменя и него,че лятото кат питах по магазините из Русе никой не знае за ко става въпрос.Инъче аз вече така тракам 2000км.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  4. #4
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Я сподели винаги ли ти трака или само във високите обороти? Моя трака но само като я паля сутрин.
    Оф, мене много ме е яд, че не прочетох по-рано за тоя вариятор, а го видях малко след като смених ремъците Мойто трака при палене (повече на студена) трака оклоло 2-3 секунди силно (като дизел) и после спира, или поне за моиде уши спира напълно не ми се дават повече пари на го ....... толкова се изръсих вече.......
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  5. #5

    Default

    Kolegi tova s sutreshnoto palene i trakane malko me pretesnqva i men ama a3 ne vijdam koi 3nai kakva ra3lika kakvi sa parametrite 3a toq variator da ti pravi problem ina4e spored men koli4kata si vyrvi spodelete malko pove4e po taq tema

    Има много теми за вариатор. Материал за четене бол
    пс: Моля, пиши на кирилица. Има правила на форума.
    -----------------------------------------------------------------------
    tonov
    ГорД притежател на 145-ца 2000г. 1.6 122 T.S.
    Златисто-жълта единствена по рода си за повече инфо skype vampirka911:P

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default

    Ако слу4аино някои не знае,сутрешното тракане не е от вариатора,а от повдига4ите.Те са хидравли4ни и тракат докато се напълнят с масло. Това си е нормално.Не е добре,ако трака и като е топъл мотора
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by niki19
    Ако слу4аино някои не знае,сутрешното тракане не е от вариатора,а от повдига4ите.Те са хидравли4ни и тракат докато се напълнят с масло. Това си е нормално.Не е добре,ако трака и като е топъл мотора
    не мисля че е от повдигачите, а и дори да е от тях не мисля също и че е нормално да тракат дори и при студен двигател.
    VW Jetta 1.8 90 hp - сега
    Устремен да стане собственик на АЛФА

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И моята сутрин при паленето притраква ужасно за 2, 3 сек и после спира и остава само да работи като дизел. Питах в Ауто Италия. Вариатора струва там 311 лв за моята алфа. Първо обаче мисля да пробвам с ремонтен комплект и ако продължи да трака ще го сменя целия. Писна ми да ме питат "а дизел ли е?"
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    по добре си сложи нов вариатор така ще си спестиш излишни пари и нерви
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #10

    Default

    Добре де, сутрешното тракане не е от вариатор, а от повдигачи. Защо тогава след смяна на вариатора изчезва - изчезват и повдигачите или?

  11. #11
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    не ми се обяснява има доста писано по въпроса за вариатора моля поразгледаите се малко или ползваите търсачка
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #12

    Default

    То не е и за обясняване - просто двата типа тракане са съвсем различни и по звук, и по продължителност в общия случай.

  13. #13
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default няма ло6о

    Абе хора това с повдига4ите е ясно ама след това е проблема,зна4и ако маслото ви е с по малък вискозитет е нормално да претрака,ама за не пове4е от 2 сек,до колкото до това 4е като се смени Вариатора колата става неуписуемо тиха,даже понякога като 4акам по задръстванията леко подавам газ4ица за да видя дали слуаино не е загаснала,хахахахахахахахахахаа
    Мн е яко,Но както Ви казах проблем е ако се счупи пар4е и го захапе вала,тогава довиждане Алфи4ке,а между другото,тои не лежи на Лагер,а едната му 4адт е на Всмукателния вал а другата е закрепена за ремъка,и така като я наступи6 над3000 оборота тои издърпва вала във предварение и тогава се полу4ава взрив във мотора които те лепи за седалката,неуписуемо е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Даи Боже Всекиму Нов Вариатор !!!!!!!!!!!!!!!!111
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    момчета..я и аз да попитам, че съм бос и нов


    купих си 1.6ТС...колата е МНОГО тиха...но...работи като дизел.Нещо като тих дизел(някой ако е чувал 1.4HDI мотор как работи, е същото...) ...това нормално ли е?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    нормално е имаш за амяна ремонтен комплект на вариатора или цял вариатор според зависи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •