Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: масло за промивка

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default масло за промивка

    здравеите,мом4ета искам да ви питам при смяна на маслото.преди това могали да го промия с хидравли4но масло наи-обикновено или ще го прецакам или трябва да е масло за промивка и колко масло субира мотора про4етох 4е субира 4,4 литра и пише 4е колата не се кара с по дебело масло от 10w-40

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    samokov
    Posts
    67

    Default

    земи си селениа 70 лв,излиза сас смяната и на филтара италянско масло все о6те няма ментета,,,,,,,може и да има,ама аз си я карам моита стакова и сам доста доволен,е зависи и от двигателя на какво ниво е
    alfa romeo 145 1.6 t.s.
    alfa romeo alfeta gtv 2000

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    samokov
    Posts
    67

    Default

    ако ти е нов внос маи няма смисал от промивка
    alfa romeo 145 1.6 t.s.
    alfa romeo alfeta gtv 2000

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Им добавки за промиване на маслената система - на кутийките пише engine flush motor oil и ги има по магазините за авто козметика. Описано е на самите тях как се използват. Не е лоша идея!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  5. #5
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default добавки

    аз лично вече никога няма да си сложа такава промивка в двигателя
    146 Turbo

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Ще се обосновеш ли защо?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  7. #7
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    ами след като си купих колата,послушах "капацитети" да си промия маслената система с такава добавка (да не и казвам марката),и............... в момента си търся колянов вал вече 2 месеца НЕУСПЕШНО!!!!!! Немога да съм сигурен че причината е в добавката,но не ми звучи логично обяснението на опаковката ,която пише да се кара с нея не повече от 150 км или 15 мин работа на място на мотора!!!!!!! Та ако успея да си подкарам въобще колата,ще е бъде без добавка със сигурност
    146 Turbo

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by abart_
    ...но не ми звучи логично обяснението на опаковката ,която пише да се кара с нея не повече от 150 км или 15 мин на място работа на мотора!!!!!!! ...
    Напълно си е логично, даже (според мен). След като отмие всичката гняс, нагари и л@йна - вероятността да се запуши, някоя маслена магистрала нараства умопомрачително с времето, с което продължаваш да "отмиваш".
    Не ми се струва много сигурно, че дори и след 15 мин. работа на място и промивка след това, няма да имаш вече някъде набил се по-едър боклук, който да е направил белята. А пък да експериментирам 150 км да се движа с такова нещо в мотора - абсурд. Затова, не бих си сложил никога.
    Такова почистване (отново да добавя - лично за мен), само като се отваря мотора - ръчно и сигурно, за да ти е мирна главата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Quote Originally Posted by abart_
    ...но не ми звучи логично обяснението на опаковката ,която пише да се кара с нея не повече от 150 км или 15 мин на място работа на мотора!!!!!!! ...
    Напълно си е логично, даже (според мен). След като отмие всичката гняс, нагари и л@йна - вероятността да се запуши, някоя маслена магистрала нараства умопомрачително с времето, с което продължаваш да "отмиваш".
    Не ми се струва много сигурно, че дори и след 15 мин. работа на място и промивка след това, няма да имаш вече някъде набил се по-едър боклук, който да е направил белята. А пък да експериментирам 150 км да се движа с такова нещо в мотора - абсурд. Затова, не бих си сложил никога.
    Такова почистване (отново да добавя - лично за мен), само като се отваря мотора - ръчно и сигурно, за да ти е мирна главата.
    Еееее уж ти звучи логочно да се шофира 150 км, а па после никога няма да караш толкова време с......... тая гадост маи пак се губи логиката
    146 Turbo

  10. #10
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    За 15-те минути да, за 150 км - не. Извинявай, ако това си имал предвид, че не е логично. Не съм те разбрал.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #11
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Точно Е разбрахме се поне.Ама така си пишеше на опаковката-15 мин или не повече от 150 км!!! Незнам неща да си мисля че може тоя боклук да ми е прецакал лагерите а от там и вала
    146 Turbo

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    abart - а ти колко време си държал колата да работи след като си сипал добавката.

    Нормалната практика е не повече от 5мин с добавката и след това веднага източване на маслото. Това е един вид разредител и е ясно че трябва съвсем малко време да стой вътре. Аз съм слагал /не на алфата/ такава добавка и нямам оплаквания. Не бих спрял някой познат да си сипе преди смяна. По вероятно е да се запушат канали за мазане ако не е промита системата отколкото ако се промие внимателно.

    Склонен съм да мисля, че проблема при твоя двигател е бил отпреди ти да купиш автомобила. 16клапановите TS-ове не се славят с най-износоустойчиви валове, което е разбираемо предвид това че достигат мощността си на твърде високи /за здравето на двг/ обороти.

    Би ли споделил все пак марката на тази добавка, която си ползвал?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    ами обикновено хидравлично.маи въобще го няма като вариант а.

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Re: добавки

    Quote Originally Posted by abart_
    аз лично вече никога няма да си сложа такава промивка в двигателя
    Колега, има вариант двигателя ти да си е бил заминал и да е имало добавка, която съответно се е отмила с въпросната промивка. Един колега имаше подобен случай, само че той само със смяната на маслото беше постигнал тоя разултат ...
    166, 2.4 JTD'00

  15. #15
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default Re: добавки

    Quote Originally Posted by Chimev
    Quote Originally Posted by abart_
    аз лично вече никога няма да си сложа такава промивка в двигателя
    Колега, има вариант двигателя ти да си е бил заминал и да е имало добавка, която съответно се е отмила с въпросната промивка. Един колега имаше подобен случай, само че той само със смяната на маслото беше постигнал тоя разултат ...
    ами и аз си мисля за този вариант колега щото да прецакам "здрав" мотор само за 2000 км,не ми се връзва нещо колкото и газ да му давам!! Наи-гадното беше че колата излопа без абсолютно никакви признаци а аз шофирах с тая добавка околко 100км в рамкита на около час и нещо както ми каза и човека от когото купих добавката на "Redex"!!! След това процедурата с източването на маслото,наливане на ново Selenia Gold,и.............след 2000 км сабаряне на двигатея,та още до сега
    146 Turbo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •