Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: още един дзвер в клуба

  1. #16
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    При дизеловите и бензиновите алфи е с обратна резба,сигорен съм защото съм развивал многократно.А за застопоряването виж от към скоростната кутия,отгоре през правоъгалният отвор(някъде по маховика).
    Успех,и ако има нещо друго питай,ако не аз ,то колегите ще могат да ти помогнат.
    много благодаря колега остана утре след работа живот и здраве да я мятам да видя до къде ще я докарам
    156 1,9JTD 2000

  2. #17
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    колеги новината е много лоша ония лайнар ми е надрал и капака на който лежи семеринга и самия семеринг (може би трябва да сменям и капака ).Проблема сега е че не мога да извадя този капак може би има периферия която опира в картера -за целта трябва да сваля картера но отново имам пречка единия болт на картера който е от задната страна на мотора се намира точно над една планка която държи полуоската и да ви кажа честно на акъла ми не стига как ще се оправям.Моля ако някой знае начин за демонтирането на въпросният капак да сподели ,ще бъда адски благодарен за всеки един съвет
    156 1,9JTD 2000

  3. #18
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Този болт на вала е с ОБРАТНА резба,и след като го застопориш двигателя,няма начин да не се развие.
    много благодаря за съвета и по начина по който каза развих болта но останалото
    156 1,9JTD 2000

  4. #19
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Колега;болтчето над чашата на полуоската,ако не се лъжа,леко се разхлабва и трябва да има на картера цепнатина за това болтче.
    А тази планка на полуоската има 3бр-шест милиметра болтчета и един 8милиметра който се държи за картера.След развиването им планката се издърпва(тя е процепена).
    Също ще ти пречи и планката от към скоростната кутия,на която се държи и тампона.


    Успех с продължението.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #20
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    много благодаря отивам да действам
    156 1,9JTD 2000

  6. #21
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    почнах да я правя днес сутринта но отново стигнах до задъдена улица нямах инструмент за да развъртя двата болта на картера за които е нужен по дълъг и тънък ключ за да мине между кутията и картера и ме хванаха бесовете,отидох при въпросния майстор(него го нямаше)и обяснявам на работника,след което той му звъни и като по чудо след 10мин майстора дойде вика "кво стаа приятелю" аз ми са реве той ми се кефи насреща.Като му поговорих какво е направил поумекна с усмивките.Заведох го в гаража и му показвам колата-думите му бяха ще правим-ЕВАЛА поне че си признава ,защото очаквах съвсем друг обрат да почне ама аз не съм и т.н нямаше такива приказки .Закарах му колата в сервиза и я почна но тази вечер не успя да я завърши имаше доста работи за сглобяване ДАЙ БОЖЕ живот и здраве утре по обед съм на седлото на самолета и дано по дълго време без аварии>



    ОЩЕ ВЕДНЪЖ МНОГО БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГАТА Xtrim7 ЗА ПОМОЩТА КОЯТО МИ УКАЗА СУПЕР МНОГО МЕ УЛЕСНИ ПРИ РАБОТАТА ДО СЕГА
    ЗАЩОТО И МАЙСТОРА МУ БЕШЕ МАЛКО "ХИКС"КАК ЩЕ СЕ СВАЛЯ КАРТЕРА НО НАКРАЯ УСПЯ ЗА СЕГА
    156 1,9JTD 2000

  7. #22
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    днес вече колата излезе читава от сервиза -дано да е задълго
    156 1,9JTD 2000

  8. #23
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82
    днес вече колата излезе читава от сервиза -дано да е задълго
    Поне да се надяваш.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  9. #24
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    156 1,9JTD 2000

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bulgaria
    Posts
    54

    Default

    Браво, браво Сервиз да не види таз алфЪ пУ пУ пУ...

    Пичове, искам да ви задам един въпрос - заслужава ли си да гледам 156-ци в Германия и Австрия с цени до 3000 евро? Или по-добре да си седна на д-то Ако има 2-3 отговора (дано) ще съм много благодарен
    Поднасям извиненията си на автора на темата.
    Радвай се на това, което имаш, докато работиш за това, което искаш.

  11. #26
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Заслужава си.Можеш сам да си я избереш(ако има голям избор)ще е в перфектно състояние(поне по твой критерий ще я избираш)и пак ще ти дойде по евтино.
    Хубава 156-тица под8-9 хиляди ще ти бъде зор да намериш,е не е невъзможно.

    Това е моето мнение.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  12. #27
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    има и по тънки лайсни ама трябва доста чакане и търсене.Аз мойта я взех за 6800 ама 3месеца търсех ,имаше и други евтини амаааа кошници .Верно мийта и тя си има косурчета ама за тия пари евала(одраскана задна дясна врата,смачкан праг на някой бордюр може би) и това е инъче е супер дано още доста време да си е така


    п.с НАЛИ ЗНАЕШ КОЛЕГА ,КОЙТО ТЪРСИ НАМИРА но не се хвърляй на първата която срещнеш вярно че веднага грабва окото ама трябва търпение и най-вече късмет,защото колата е като жената всичко е до късмета
    156 1,9JTD 2000

  13. #28
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    искам и тук да питам макар че не е тук мястото но бях пратил ЛС на VALJO но нямаше отговор.Интерисувам се какви привилегии имат хората които са членове на КЛУБ АЛФА РОМЕО и си плащат членски внос
    156 1,9JTD 2000

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82
    искам и тук да питам макар че не е тук мястото но бях пратил ЛС на VALJO но нямаше отговор.Интерисувам се какви привилегии имат хората които са членове на КЛУБ АЛФА РОМЕО и си плащат членски внос
    И аз питах същото преди мноого време но отговор никакъв!
    156 V6 turbo

  15. #30
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    значи повече членове не им требват аз поне така го разбирам

    искам и друго да попитам на комънрейла имали значение как е зацепена помпата или няма
    156 1,9JTD 2000

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •