Results 1 to 12 of 12

Thread: Ефекта WOW, колата излетя

  1. #1
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default Ефекта WOW, колата излетя

    Откакто я взех, вече около 1месец карах с прецакан термостат и ламбда сонда. За този период имах възможността да свикна с педала и ускорението на колата и от 155к.с. очаквах доста повече. Вече съм със сменените въпросни части в Екстрийм тунинг, и колата полудя. Ето за това ускорение говорим Ами тя досега се е мъчила. Разликата е много голяма. Имах и друг лек проблем. Сутрин на по студено при първото палене, а да загесне ама не точно, при второто палене е тип топ. Явно проблема е бил в ламбдата. :P

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Я и аз искам да задам няколко въпроса в твоята тема ако нямаш нищо против.. мога ли сам да разбера дали ми е наред ламбда сондата, и термостата се разбира че е прецакан като неще да дигне оптимално бързо време 90 градуса нали. И ако приемем че си е наред термостата колко време е нужно да поработи колата за да дигне нормалните градуси да речем при нормално време от 15 градуса t на околн.среда
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Не и трябва много да време да загрее, още не мога да кажа точно като съм минал 20км с работещ термостат. За ламбдата ми се струва невъзможно без оборудване да разбереш, но нека по запознатите да кажат.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo
    Я и аз искам да задам няколко въпроса в твоята тема ако нямаш нищо против.. мога ли сам да разбера дали ми е наред ламбда сондата, и термостата се разбира че е прецакан като неще да дигне оптимално бързо време 90 градуса нали. И ако приемем че си е наред термостата колко време е нужно да поработи колата за да дигне нормалните градуси да речем при нормално време от 15 градуса t на околн.среда

    Като караш по магистрала и не можеш да вдигнеш над 50 градуса по това време, значи може да ти е прецакан.В града вдига.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    доколкото знам при студено палене ламдата не играе
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  6. #6
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Като се има впредвид, че при първо палене на колата и трябва повече гориво и ламбдата не пуска достатъчно, ми звучи донякъде логично. Но всичко е само ако. След още няколко сутрини пак ще споделя впечатление, като се има впредвид, че досега почти всяка сутрин гаснеше.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  7. #7

    Default

    Колега колко ти струваше ламбда сондата с монтажа ,ако искаш и на ЛС ми пиши!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    При палене на студен двигател ламбдата изобщо не играе, на нея и трябва време да загрее за да започне да работи.
    Иначе проблем с ламбдата очевидно води до неприятности, в момента съм без предни катализатори съответно задната сонда отчита не това което трябва, а може би и предните не се загряват както трябва и глупавото еку почва да прави корекции, в момента шанса да стигна 170 е нулев, на 160 спира да ускорява освен ако не е нанадолнище. ... но това ще му е за кратко .. ще му дам аз едни сонди и катализатори

  9. #9
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Колега колко ти струваше ламбда сондата с монтажа ,ако искаш и на ЛС ми пиши!
    в търновския бош гараж си смених ламбдата точно за 100лв, но сложих магнет марели и то някаква тяхна марка гоуден лондж

    ако искаш оригинален бош пиши ЛС на колегата Новачев той ще те оферира с добра цена по спомени 320струва оригиналния с букса, а 240 беше универсален бош с кабели които трябва да се напаснат с буксата от старата ламбда

    монтажа е 10лв за оригиналната и 20 за каквато и да е универсална
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  10. #10
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by ToHu
    При палене на студен двигател ламбдата изобщо не играе, на нея и трябва време да загрее за да започне да работи...
    Говориш за стар модел ЛСонда - от зората на това изобретение. Нашите сонди са с електрически нагревател и сработват до 5 сек. от като завъртиш ключа.
    Нека по-знаещите да ме подкрепят!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Хм, ами нашите не съм ги гледал, преди време гледах на някакъв нисан, не беше много по стар от мойта, т.е. 2001, и неговата беше с подгряване но близо минута резултта блуждаеше някъде в ниото, като казвам гледах, имах в предвид точно гледах с осцилоскоп. Трябва да погледна моите какво правят ....

  12. #12
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Това, което писах по-горе го четох в характеристики на бош сондите от последно поколение. Затова и завърших мнението си с това да се изкажат по-компетентни от мен.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •