Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Изправяне и оправяне на джанти :)

  1. #16
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ето бояджиите по пътя за Банкя:
    Ако идваш от центъра - подминаваш околовръстното, на следващото кръстовище (пътя за Банкя) завиваш наляво и след 50-ина метра пак вляво е порталът на института-по-незнам-си-кво. Бухкаш се в него и продължаваш навътре както съм нарисувал на картата.

    За възстановяване на ръбчетата - ако не са много големи липсите, може в Рок&Ролл да ти ги китнат (също и ако имаш драскотини по лицето на джантата, че после много личи). Ако са изчезнали големи парчета, май трябва наваряване, ма не знам къде става това (и се надявам да не ми се налага да научавам ) Аз занесох едни оригинални 14 в ужасно състояние (едната беше даже горяла) и понеже ми бяха за зимните гуми, не си направих въобще труда да ги доизкусурявам - казах да ги шкурнат с машинката и да ги боядисат. Като отидох да си ги взема останах много приятно изненадан, но и ме хвана яд що не си направих труда да ги занеса за китване след песъкоструйката - наистина има потенциал да станат като нови джантите! И бояджиите и те казаха, че ги е фанало яд на мен

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И аз мога да кажа само хубави неща за пичовете в Банкя
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    И аз мога да кажа само хубави неща за пичовете в Банкя
    И аз, и аз Преди няколко години си купих за аудито оригинални лети Жанти на тънка цена, но олющени отвсякъде. Занесох ги там и станаха бижу!

    Преди това разбира се ги носих на машинно изправяне в Дружба и там ми оправиха и ръбовете. Там, където бяха изядени от бордюрите обаче не можеше да се оправят, само махнаха стърчащите неща и ги позагладиха с флекса, но го преживях. Като им праснаха новата боя, тия работи личаха само ако се вгледаш.

    Според мен, ако трябва да оправяш изяденото от бордюра, трябва да идеш някъде, където правят заварки на алуминий и да ги наварят. Веднъж бях скъсал сериозно едната Жанта на Вагона, но я оставих при моя гумаджия и той я носи някъде да я заваряват. Скъсаното беше от вътрешната страна и не си личеше, затова не съм я боядисвал после, но заварката стана перфектна и досега си карам с нея (сложих я отзад разбира се).
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #19

    Default

    Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някой да има актуална информация/добри впечатления от машинно изправяне на алуминиеви джанти?
    Иде реч за София.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Еко,в Негован. Момчето се казва Румен. При него ходих да оправи OZ-ките след дупка. Примекс и Диана само ще ти вземат парите.

    ул. „Могилата“

    https://goo.gl/maps/Cnr5HGDXw4B2

    Ето ги координатите от гугльо мапс:

    42.772553,23.405996

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Еко,в Негован. Момчето се казва Румен. При него ходих да оправи OZ-ките след дупка. Примекс и Диана само ще ти вземат парите.

    ул. „Могилата“

    https://goo.gl/maps/Cnr5HGDXw4B2

    -----------
    Пай сеее ...
    Благодаря ти!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Гарантирам с главата си за качествена работа. Алфата ми никога не е била толкова спокойна на пътя.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Гарантирам с главата си за качествена работа. Алфата ми никога не е била толкова спокойна на пътя.

    -----------
    Пай сеее ...
    Купих си 4 джанти с гумите (дистанционно), защото искам да си подготвя комплект за зимата.
    Попитах продавача, дали има нещо криво по тях.
    След като ми каза, че няма, за цената изобщо не се пазарих.
    След като ги получих, установих, че на 2 от тях вътрешния борд е огънат. Не че е нещо фрапиращо, но аз не бих ги карал така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ще ги оправи. Аз след като тряснах дупката миналата зима изкривих двете десни джанти. В примекс уж ги изправиха като купих новата гума. На пролет като ги сложих викам на брат ми да препоръча някой за баланс. Отидох момчето ми вика какъв баланс те са криви
    Изправи ги и балансира. Пребалансира и левите иии всичко заспа. А и не взима скъпо

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Ще ги оправи. Аз след като тряснах дупката миналата зима изкривих двете десни джанти. В примекс уж ги изправиха като купих новата гума. На пролет като ги сложих викам на брат ми да препоръча някой за баланс. Отидох момчето ми вика какъв баланс те са криви
    Изправи ги и балансира. Пребалансира и левите иии всичко заспа. А и не взима скъпо

    -----------
    Пай сеее ...
    Нагледал съм се на лъскави сайтове с предлагане на подобна услуга, но от опит знам, че лъскавото не винаги е най-доброто.

    Поради това личният си опит, който споделяш намирам за много по-ценен.

    Ще ги закарам там за да ги оправят.

    Бъди жив и здрав!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Точно

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #28
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Или тук.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Или тук.
    Навсякъде само добри отзиви прочетох за този човек (Иван от Казичене). А и определено там ми е доста по-удобно да ида, отколкото в Негован.

    Благодаря ти за насоката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Много голям + за Иван от Казичане.
    Точен във всички отношения.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •