Results 1 to 11 of 11

Thread: Лампата в багажника не свети

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Лампата в багажника не свети

    Колеги имам проблем с лампата в багажника-не свети. Правих се на майстор, но стигнах до нещо , което не мога да разбера какво е. Значи представлява една черна кутйика и се захваща с гайка към купето в багажника. Черния кабел от букста на крушката в багажника влиза в тази кутийка или по скоро излиза оттам. Някой може ли да ми каже каква е тази кутийка(не може да се разглобява и е около 3-4 см дълга)?
    Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Може би имаш предвид усилвателя за антената? Ако е малко по-навътре към купето над плафончето?
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3

    Default Re: Лампата в багажника не свети

    Quote Originally Posted by gaiska
    Колеги имам проблем с лампата в багажника-не свети. Правих се на майстор, но стигнах до нещо , което не мога да разбера какво е. Значи представлява една черна кутйика и се захваща с гайка към купето в багажника. Черния кабел от букста на крушката в багажника влиза в тази кутийка или по скоро излиза оттам. Някой може ли да ми каже каква е тази кутийка(не може да се разглобява и е около 3-4 см дълга)?
    Благодаря!
    Ако има коаксиални кабели излизащи/влизащи от тая кутийка е усилвателя за антената (друга кутийка не се сещам да съм виждал при мен).

    За плафона се сещам за две причини - ключалката на багажника или меката връзка на капака...

    Провери от кой кабел е проблема, плюсовия или за масата.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Това нещо е точно зад усилвателя за антената.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  5. #5
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default Re: Лампата в багажника не свети

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Quote Originally Posted by gaiska
    Колеги имам проблем с лампата в багажника-не свети. Правих се на майстор, но стигнах до нещо , което не мога да разбера какво е. Значи представлява една черна кутйика и се захваща с гайка към купето в багажника. Черния кабел от букста на крушката в багажника влиза в тази кутийка или по скоро излиза оттам. Някой може ли да ми каже каква е тази кутийка(не може да се разглобява и е около 3-4 см дълга)?
    Благодаря!
    Ако има коаксиални кабели излизащи/влизащи от тая кутийка е усилвателя за антената (друга кутийка не се сещам да съм виждал при мен).

    За плафона се сещам за две причини - ключалката на багажника или меката връзка на капака...

    Провери от кой кабел е проблема, плюсовия или за масата.
    +1
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    имах проблем със светлинита на задния капак. като се поразрових, установих, че четири кабела в меката връзка от купето към багажника са прекъснати. отделно, дето на всички кабели изолацията им беше втвърдена и чуплива. явно с този проблем ще се сблъскат и други колеги.
    Alfa Romeo 155 TS, 1993 г., 129 к.с.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    При по-повърхностен оглед не видях прекъснати кабели в меката връзка, даже си бяха учудващо добре. Но мисля за всеки случай пак да погледна.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    И при мен не работеха габаритите и отключването на багажника.Проблема естествено беше в маншона.На един колега от форума не му работеше централното на шофьорската врата-проблема беше в гумения маншон на вратата.Слабо място им е какво да се прави.
    Alfa Romeo 155 2.5TD 11.96

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Така е , но при мен не е от там.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by dogggg
    И при мен ... отключването на багажника.Проблема естествено беше в маншона...
    И при мен същото. Вчера оправих на дизела на брат ми отварянето на багажника.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •