Results 1 to 4 of 4

Thread: Странен проблем с ел.инсталация!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default Странен проблем с ел.инсталация!

    Тъкмо бях си казал, че вече проблемите с моята Алфичка се изчерпаха и хоп пак се започна Накратко да се опитам да обясня за какво става дума:
    Тъй като бюджета не позволяваше да си сложа ГИ си сложих конвенционално АГУ. До тук добре колата си пали на бензин след 2000-3000 оборота си прехвърля на газ - абе всичко е както си му е реда! Но се оказа, че един проблем който от време на време на бензин ми се появяваше при газта е доста гаден а след време може да е и фатален. Ще се опитам да обясна накратко за какво става дума. Както си карам на бензин или от скоро на газ колата за части от секундата губи ток от някъде. При бензин се проявяваше като леко предърпване обаче днеска на газ доведе до детонация! Това се случва от време на време а понякога няколко дена не се появява. Кабелите са сменени заедно със свещите, вчера ги огледах пак не се виждат някакви аномалии. Забелязах още, че това явление се появява по често когато карам на висока предавка и ниски обороти. Според газаждията имам някъде прекъсване по ел.инсталацията за част от секундата и нямало как да се фане на диагностика. Да съм изчакал да почне да го прави по често и така щяло да се види проблема от къде е
    Да ама на мен не ми се чака да остана без дебитометър и след това да ми намерят проблема! Иначе колата си върви прилично на газ и бензин без никакви проблеми. Ако някой има идеи от какво или от къде може да е проблема наистина ще съм му много благодарен.

  2. #2
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Газаджията като е пускал кабелите за газовото някаде е остави хлабава врьзка.Има един кабел дето свьрзват кьм една от бобините биж да не е хлабав.А най добре проследи кабелите дето ги е сложил.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Здрасти Гошо! Де да беше тъй. Този проблем ми го правеше и на бензин обаче на газ е гадно. Верно, че кабелите не бяха прекарани много добре но не от там е проблема. Като се върна малко назад и се сещам, че проблемите почнаха като си смених алармата. Тогава си играхме два часа да я запалим и накрая се оказа хлабава връзка на една маса до бушоните, и след това почна да го прави като чели проблема! Но това са само предположения. Ако я закарам на диагностика дали ще могат да го открият проблема, при положение, че го прави само от време на време или трябва да расфасовам цялата ел.инсталация докато намерим къде е проблема?

  4. #4
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Най добре потьрси някой майстор,че при някоя по силна детонация може да издьнеш дебитомера и котията на вьздушния филтьр.Диагностиката незнам дали ще открие проблема,ако някой вьв форума знае да каже.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •