Results 1 to 13 of 13

Thread: ВАЖНО Спря да гори масло !!!!!

  1. #1
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default ВАЖНО Спря да гори масло !!!!!

    Значи направих една манипулация по моя кош без да искам ..... значи бях се отчаял че трябва да хвърля маса пари за гумички на клапани или наи лошото сегменти просто много мразя да ми мирише колата на масло особено като я посръчкам малко понамирисваше доста в купето ....... и маслото го понагаряше ..... и като позагрее спираше да върви смисъл такъв почваше да умалява колата особено като загрее в градски режим повечко..... сигурно не съм открил топлата вода но искам да споделя моя опит ..... значи на предишната алфова среща като я превърнахме в направи си сам с колегите от бургас остановихме че ми е напълнила моита ваничките на свещите с масло до горе реших да постегна малко гарнитурата и естествено счупих капака .... новия капак които го купих между другото споделям да знаете че е същия като на 2.0 16в и гарнитурата е 14лв. а не 60лв........ беше учудващо чист без нагар и все пак го измих на автомивка и бензин... като го сложих стана чудото спря да мирише от аспуха на масло спря миризмата на масло в купето и наи важното за 1000км вече не ми е изгорила грам масло и като загрее варви като студена дишам мириша станах като елкон на аспуха от заде не мирише а си я карам на гас и сега си мирише на чисто от аспуха !!! явно има логика от това да се почиства масления сепаратор на капака на клапаните препоръчвам я тази манипулация преди да пръснете целия двигател на болчета да сменяте сегменти и гумички на клапани аз съм изумен от ефекта
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега а как го почисти тоя филтър дето е в капака на клапаните, защото при мен като развих 2те блотчета и не падна и се загледах, че ламаринката му е с точкова заварка и ми стана малко чудно иначе и аз исках да го почистя.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  3. #3
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    все пак, въпреки неяснотиите, понеже малко се обърках от обяснението, а втория пост направо изби рибата.....да обобщя дали съм разбрал правилно.
    текло ти е масалце от гарнитурата на капака на клапаните, което е пълнило "ваничките ти", където са свещите с масло. След като си сменил гарнитурата на капака и си отстранил теча, колата се е оправила.
    Нали правилно съм разбрал?
    1-во / Разхода на масло ти е паднал, понеже си оправил теча от капака на клапаните.
    2-ро / Спряло е да мирише на масло в купето, понеже си оправил теча а масло от капака на клапаните и съответно когато мотора се загрее/работи в оптимален температурен режим/ няма какво да се загрява и изпарява и да ти мирише
    3-то / Много малко е вероятно това да ти е пречило на динамиката на колата и по скоро и мисля че това е внушение, но има някакви 20% вероятност при загряване на това масло дето се събира върху свещите и кабелите да влошава в някаква степен работата на мотора, и като си го оправил теча, да си усетил разликата(пак казвам силно се смнявам и го отдавам на внушение)
    ИЗВОД:
    От време на време поглеждайте под декоративния капак, и отстранявайте течовете навреме, без значение на масло или охлаждаща течност, или някакъв друг вид масло(трансмисионно, спирачна течност....бе каквото се сещате, изобщо проверявайте си флуидите поне веднъж в месеца)
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  4. #4
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    1-първо 1литър 1000км.Преди
    В момента 1100км вече нито грам
    2-беше напълнила ваничката на 4-ти цилиндър с наи много 50гр масло
    3-правя разлика колата ми колко син пушек вадеше и как миришеше на изгоряло масло от аспуха и как НЕ мирише вече на изгоряло масло от Ауспуха в момента тъи като съм на газ разликата е фрапираща
    4-кабелите ми са нови вкл.и свещите и като дигнах конзолата с луличките и бубините от вътрешна страна кабелите не бяха омаслени тъи като уплатняват много добре на свещите

    аз просто давам съвет а не някои да тръгне да сменя гумички на клапани и водачи на клапани ........ както едно време сменяхте повдигачи и клапани заради едно китче от 10лв на вариатора. повече а съм си отворил остата за някъв съвет а съм трамваи
    ето и една тема по случая- http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%F2%EE%F0
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    еееее ама не ме разбра......виновен съм, бирата от мен. Не съм те обвинявал, само исках да направя сверка дали съм разбрал правилно.
    И дали всъщност всичко се е оправило като си сменил уплътнението на капака на клапаните(който се е счупил и си сменил също с нов). и си спрял теча.
    Относно смяната на гумички, водачи, клапани, семеринги...мога да те науча на варианти за диагностицирането къде точно е проблема, което всеки Мастор би трябвало да знае, и да направи преди да се започнат каквито и да е ремонти.
    п.п.
    всичко започва с меренето на компресия.....
    почерпката от мен, когато имаш път през Варна, заповядай, дори в работно време
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix
    еееее ама не ме разбра......виновен съм, бирата от мен. Не съм те обвинявал, само исках да направя сверка дали съм разбрал правилно.
    И дали всъщност всичко се е оправило като си сменил уплътнението на капака на клапаните(който се е счупил и си сменил също с нов). и си спрял теча.
    Относно смяната на гумички, водачи, клапани, семеринги...мога да те науча на варианти за диагностицирането къде точно е проблема, което всеки Мастор би трябвало да знае, и да направи преди да се започнат каквито и да е ремонти.
    п.п.
    всичко започва с меренето на компресия.....
    не нов капак сложих които се оказа като нов без нагар и тоя маслен сепаратор за които четах цяла тема как се чисти го чистих и после като го сложих тоя капак тая кола стана друга имаше цяла тема и не мога и не мога да я изровя по този въпрос за масления ..... за бирите няма ядове ни се познаваме бе ама сигурно не може да се сетиш
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  7. #7
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    ....... и тоя маслен сепаратор за които четах цяла тема как се чисти го чистих и после като го сложих тоя капак тая кола стана друга имаше цяла тема и не мога и не мога да я изровя по този въпрос за масления ..... за бирите няма ядове ни се познаваме бе ама сигурно не може да се сетиш
    може ли темата за сепаратора да я разгледам, и наистина не се сещам, кой си...ма не пречи да се наливаме с бира и да мухаме кифтаци
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #8
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    ето още колеги като мен добре ,че не тръгнах да разпарчидосвам хубавото моторче http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... F0&start=0

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%F2%EE%F0
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  9. #9
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Всичко стана ясно. , жалко че не си правил снимки. Като отскочим до Бургас ще се обадим
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  10. #10
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default браво

    браво колега, радваме се за теб! При мен имаше същия проблем и след като изчистих сепаратора не е пипнала и грам масло. Алфата е супер! Радваме се за теб. Хубаво е да не мирише на масло?

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е Фильо хубу че сме "майстори" и ти помогнахме да счупиш капака . Предлагам на следващата среща вече да сменим носач или нещо такова или поне накладки стига с тези капаци бубини и дебитомери.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Е Фильо хубу че сме "майстори" и ти помогнахме да счупиш капака . Предлагам на следващата среща вече да сменим носач или нещо такова или поне накладки стига с тези капаци бубини и дебитомери.
    колко бях избеснял .....колко левашки го праснахме ама явно всяко зло за добро ще черпя в неделя
    п.с. тази среща в неделя предлагам да не правим нищо
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Поразчистих малко темата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •