Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Теч на бензин

  1. #31

    Default

    Виждаш 2 защото 3-тия не е даден на схемата. Ако погледнеш по-горе на картинката,която съм дал ще го видиш .С номер 10 са обозначени 2-та маркуча от 2-те страни на рейката- единия за постъпващото гориво, а другия за "излишното" , а номер 1 е нещо друго .
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #32
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    Кой номер е на схемата ти ?

    http://clubalfaromeo.com/forum/files/bbbb_115.bmp

    Аз виждам 2 маркуча - номер 1 и 10 ама така като глеадм номер 10 го има 2 пъти
    На моятя схема №14 е бенз. регулатор. Вижда се само маркуча към рейката , от другата страна не е нарисуван маркуч.
    На схемата на hsr се виждат и двата маркуча - и тоя към рейката и тоя от резервоара, който излиза при предната дясна гума.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #33
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Айде да възкреся тази тема малко...колеги помагайте, как не се запалих не знам, карам си аз и гледам все нямам бензин, сипвам, сипвам и няма и няма, точно паркирах пред нас, светвам отдолу с телефона и гледам направо капе, стича се по резервоара, и някъде по-от високо идва теча...ако се е случвало на някой, ще се радвам да ме упъти за решението на проблема...или по-точно, как и какво се разглобяваше отзад по седалката и корите за да отворя капачето на помпата, нали има два щуцера..бързи връзки и се моля някоя от тях да се е извадила, дано не е спукала маркуч, на тоя студ целия протекох, и маркуч на хидравликата дето са двете гумени наставки при серпентината сдаде багажа и го смених набързо, ама това с бензина ми дойде в повече, и без това харчи като камион, а всичко от-до е сменено с оригинални части, свещи, дебитомер, ламбда, кабели, лули....всичко възможно, колата е 156 1.8TS 98г. седан.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Имах подобно приключение и се оказа спукана пластмасата в зоната на изходящия щуцер. Доколкото разбрах после, това е често срещано явление.

    Last edited by ecotronic; 23-12-2016 at 21:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Благодаря за бързия отговор колега, а това на каква кола е, или те са подобни ? Имам спомен понеже съм отварял там да чистя цедката преди много време, и не съм сигурен дали изглеждаше точно така, но може и същото да е, отдавна беше...

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Beretta View Post
    Благодаря за бързия отговор колега, а това на каква кола е, или те са подобни ? Имам спомен понеже съм отварял там да чистя цедката преди много време, и не съм сигурен дали изглеждаше точно така, но може и същото да е, отдавна беше...
    Това е на 166 - ца, но доколкото знам, помпата и кошницата са сходни с тази при 156.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •