Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72

Thread: на жена ми акъла...

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Няма ни един знак поставен на място, впечатление ми правят особенно тия за опасен завой и скорост. Значи знак за опасен завой съм виждал къде ли не, ограничение на ксороста още повече, но съм виждал доса места където за да взема завоя трябва данамалям на 60 или по малко, а няма ни един знак .... ами ако алфата трябва да я смъкна на 60 с колко ли трябва да влезе 15 годишна кошница дето грайфера и е като на ония сините гуменки от едно време, и по логичния въпрос е ами ако тоя човецец не е карал по тоя път ... ми той може да си кара с 80 като за всички извънградски пътища и после да се размаже... естествено несъобразена скорост ... мдаааа и в същото време на плавен завой където минаваш със 180 ти лепнали знак опасен завай и ограничение 60 ... ами ... затов аникой не спазва знаците.

    п.с. а днес пък пернишките смърфове ме глобиха на изхода от магистралата при перник ..... защото съм изпреварвал ... как бе кретен дебилен да мина от ляво в дясно платно ..... да чакам 3-4 часа за да няма никой и така ... видиши ли това било изпреварване.... аз все си мисля че изпреварването е ясно опредлено в праивлника като такова .... не че нещо ми пречи акта де, ама ми загубиха време ...

  2. #62
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Преди 3-4 години дядо ми го блъсна един на пешеходната пътека, един камион спрял да минат пешеходците но в същото време някакъв искал да го изпревари и дядката бил първи и онзи го натресъл. Сигурно от тогава се дразня на шофьори които не спазват дистанция и карат прекалено бързо когато има ограничение. И не мога да проУмея как може да влезнеш в завой и да разчиташ на знаци, аз винаги карам толкова бързо, че дори и да има нещо зад завоя да мога да спра.
    156 1.8 TS

  3. #63
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Violator
    Незнам за вас но предпочитам някой кретен да ме блъсне с 60 отколкото с 200 ...
    И аз така предпочитам. Ако съм спрял и чакам оня да ме удари

    Пич, номерът е човек да е съобразителен и да преценява всички фактори и обстоятелства, както каза Фифти, и така да не се стига до удар Та ако ме питаш какво предпочитам - най-предпочитам да не ме удрят нито с 200, нито с 60, нито с 6
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #64
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    nikolaaaay написа:
    Съгласен съм с мнението на Коки едно към едно. Тази кола, http://youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek ,най-добрата в теста, де , движеща се с 200 е по-безопасна, отколкото прогнила лада с гуми на десетина и повече години, която върви по правилата със 120.
    Това, че катастрофите с жертви в БГ са много е факт, но причината не е високата скорост. Просто на някои хора им е изгодно да повтарят, че скоростта е проблем, защото не взимат други мерки. Немските баби карат Корса Б 1.0 със 150 в най-дясната лента и въпреки това в Германия жертвите са по-малко оттук. Това е според статистиката!
    Относно спазването на правилата не виждам как ще стане, защото чертаят зебри през 20 метра. Зебри има дори на магистралата при Враня! Голяма част от пешеходните пътеки са опасни и за пешеходците и за автомобилите, защото ако спреш в дясната лента, отляво ще те изпревари някой и с пешеходеца какво става....?! Освен това се слагат знаци за няма нищо. В Германия слагат 30 при училищата и като го видиш се респектираш и намаляваш. Тук слагат 50 км. ограничение на 8 лентов двупосочен път + зебри (пак за Цариградско говоря)!!!! Кой ще спре на тия зебри, като отзад ще те размажат.
    Карал съм в Германия и Белгия и никога не е било проблем да спра на пешеходна пътека, но те са сложени там, където и без това се намалява или спира. Просто правилата са адекватни и затова се спазват.
    Не виждам какъв е проблема, че жената на колегата е вдигнала 200. Евала! Колата й е шест, гумите също, при сух път и добри условия няма грижи. Да не говорим, че спирачния път на Алфа 147 от 200 вероятно е по-малък от този на половината коли в БГ от 120

    А не е ли по-добре същата кола да се движи със 120 км/ч по правилата? За пешеходните пътеки искам да те попитам, пешеходците да прешвърчат ли? Стига си сравнявал България с Германия, защото там всичко е в подлези надлези и светофари. Там няма да видиш някой да спре на пешеходна пътека, а друг да мине отляво или отдясно и да згази пешеходеца освена ако е някой бай Ганьо дето си мисли, че правилата и знаците са неадекватни.
    Да, вярно е че някои знаци са не на място и ограниченията са прекалено ниски, но това е закона и ти си длъжен да го спазваш. Я ми кажи ти ако знаеш, че жена ти с двете ти деца примерно пътуват по магистралата и знаеш, че някой кара с 200 там дали щеше да си толкова сигурен колкото си сега? Сега ще кажеш ДА, но като ти се родят деца и създадеш семейство ще си кажеш: боже как може да съм бил толкова глупав?


    Koolio:
    Заставам изцяло зад думите на Коки
    И само да попитам моралистите - защо са си купили коли със спортни характеристики, след като и Фабия 1.2 спокийно поддържа 130?

    Не мисля, че на теб трябва да давам обяснение защо съм си купил такава кола. Ако си бях купил Порше трябва да карам с 250 ли? Това каква кола карам ли ще определя дали да карам със 120 или с 200?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  5. #65
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    А карането пил не ви ли се струва тъпо и неадекватно? Ебати държавата а? Забраняват ти да караш бързо, да караш пил, да газиш пешеходци. Ми то това си е направо нелепо. Дай да се дигнем на бунт като едни истински бай Ганьовци и да им се опълчим на законодателите. То не е ли да си нарежеш малко сланинка за мезе, да си сипеш една ракийка и да си караш към морето с 200, а законите са за балъците, ние сме тарикати
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #66
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Не моа да сфана къв ти е проблема. Нали се разбрахме кое е разумно и кое - не? За какво спориш още и с кого? Кой ти говори за пиене, бунтове и т.н.?

    Тука говорим за друго:

    Нека прехваленият от теб Законодател да продължи да "взима мерки" като намалява допустимата скорост постоянно и да видим какво ще се получи. Веднага мога да ти отговоря и колегите предполагам ще ме подкрепят: ПРОБЛЕМИТЕ НЯМА ДА СЕ РЕШАТ. Тогава до какъв извод стигаме? Няма смисъл от намаляване на макс. допустимата скорост, защото проблемите са ДРУГАДЕ.

    По мое мнение макс. допустимата скорост може дори леко да се увеличи, НО да има адекватен контрол.

    И хората се бунтуват срещу правилата не защото са "байганьовци", а заради двойните стандарти и безнаказаността! Всеки би се възмутил, когато докато катаджията му пише акт за превишена скорост с 20 км/ч., мине някой с Q7 или X5 и отвее и него и катаджията
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Ами точно това със знаците е въпроса, те затова не с еи спазват масово, защото не може да им се вярва и вмесот да те предупреждават за нещо единствения им смисъл е да хранят полицаите, как тогава да ги спазваш и защо. Аз на знаци не разчитам но има хор акоито разчитат, и масово хорта нямат мног обързи реакции, освен това се разсейват доста, т.е. ако има знак да ги предупреди може да ги спаси, ако разбира се има нагласата да се спазват знаците.
    Карането би следвало да е изцяло преценка на ситуацията, но практиката показва че много често преценката на водача е грешна, ако изобщо е преценявал нещо .. лично аз съм на малко крайно мнение за умствените способносит на нашата овча порода и едва ли болшинството водачи изобщо си правят труда да мислят, камо ли да преценяват .. то това се отнася не само да карането, ама то това една друга тема .....

  8. #68
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Коки
    Не моа да сфана къв ти е проблема. Нали се разбрахме кое е разумно и кое - не? За какво спориш още и с кого? Кой ти говори за пиене, бунтове и т.н.?

    Тука говорим за друго:

    Нека прехваленият от теб Законодател да продължи да "взима мерки" като намалява допустимата скорост постоянно и да видим какво ще се получи. Веднага мога да ти отговоря и колегите предполагам ще ме подкрепят: ПРОБЛЕМИТЕ НЯМА ДА СЕ РЕШАТ. Тогава до какъв извод стигаме? Няма смисъл от намаляване на макс. допустимата скорост, защото проблемите са ДРУГАДЕ.

    По мое мнение макс. допустимата скорост може дори леко да се увеличи, НО да има адекватен контрол.

    И хората се бунтуват срещу правилата не защото са "байганьовци", а заради двойните стандарти и безнаказаността! Всеки би се възмутил, когато докато катаджията му пише акт за превишена скорост с 20 км/ч., мине някой с Q7 или X5 и отвее и него и катаджията
    Коки брат с теб вярно се разбрахме, но явно и ти не си ме разбрал напълно. Далеч съм от каквито и да е мисли да защитавам или възхвалявам законодателите в България. Напротив. На мение съм че най-голяма вина за катастрофите и жертвите има неадекватния контрол на КАТ. С други думи не е виновен закона, а този който следи за спазването му и този който го нарушава. Истина е и напълно подкрепям, че ограниченията трябва да се вдигнат малко. Вярно е, че не на всяка пешеходна пътека не и е точно там мястото, вярно е и че има още много пропуски в закона, НО това не означава, че трябва да погазваме правилата за движение и да си правим каквото си искаме.
    Говориш за двоен стандарт. Значи за теб е нормално едни да карат със 200, а другите да ги пазят?Това не е ли пример за двоен стандарт? Двоен стандарт има и ще има докатоние го позволяваме.
    Истината е една, закона е създаден за да се спазва. На мен също не ми се плащат данъци и тем подобни, но ги плащам. Не ми се спазва закона, но го спазвам. Като бях по-малък не съм ги осъзнавал тези неща и съм видял последствията от неспазването на закони които са на пръв поглед безмислени и ненужни.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  9. #69
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent
    ...Значи за теб е нормално едни да карат със 200, а другите да ги пазят?
    Това ли е проблемът? Че жената на колегата веднъж е вдигнала 200 и ся тряа да я заклеймим? Ах, тая лоша жена! Закононарушителка такава!



    Мислех, че сме прехвърлили дискусията върху принципните положения, анализа на проблемите и идеите за разрешаването им. Ако жената на колегата е единствения нарушител - да я позлатиш!

    Напълно съм съгласен, че трябва да има правила и че всеки трябва да ги спазва - това важи не само за движението. Но как можеш да накараш хората да спазват правилата? Обичайният отговор е "глоби". Но не, не това е верният отговор. Повишаването на глобите само повишава рушвета на катаджиите. Как се излиза от този омагьосан кръг? Има само един начин - властта да убеди хората, че:

    1. Правилата са от полза за тях (т.е. трябва да са адекватни);
    2. Тя (властта) също ще ги спазва и ще осигури спазването им от всички, БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ (т.е. да има ефективен и безкомпромисен контрол).

    Т. 2 е от особено голяма важност, защото хората трябва да са МОТИВИРАНИ да спазват правилата в името на общия ред. Но когато виждаш, че колкото и да ги спазваш, пак няма ред (защото някои се измъкват безнаказано), естествено е да си кажеш "абе що ни ви ....". И не че оправдавам такова отношение, но го разбирам и ми е ясно, че никой не може да се пребори с него, ако не са изпълнени тези две условия и особено второто.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #70
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    [quote=Коки]
    Quote Originally Posted by "50 cent":25lwm5ma
    ...Значи за теб е нормално едни да карат със 200, а другите да ги пазят?
    Това ли е проблемът? Че жената на колегата веднъж е вдигнала 200 и ся тряа да я заклеймим? Ах, тая лоша жена! Закононарушителка такава!
    [/quote:25lwm5ma]
    Де да ми беше това проблем.... Проблема ми е безотговорните шофьори и хора които мислят, че щом другите са идиоти и те трябва да са идиоти. Всъщност нямам никакъв проблем с жената на колегата дори напротив. Не я познавам и не мога да коментирам действията и от какви подбуди са продиктувани. Мога само да се надявам, че е било моментно чуство на прилив на адреналин, а в действителност да е отговорена и добра шофьорка.
    Още едно пояснение. Всичките тези приказки за спазване на закони и т.н. не означава, че съм кон с капаци. Аз също има места където превишавам позволената скорост, когато преценя, че това е възможно и не поставя мен или останалите участници в движението в опастност. Просто не достигам ВЕЧЕ до скорости от порядъка на 200 + км/ч.
    Надявам се все повече хора да проумеят какво е култура и колегиалност на каране, защото ако ние самите не се осъзнаем, че промяната трябва да започне от нас самите.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by dimo
    nikolaaaay изказванията ти за скороста са изключително некомпетентни и не подплатени поинтересувай се малко по темата преди да дрънкаш глупости .Челен удар с скорост 120 км със средно размерен автомобил е еквивалентна на взрива на пръчка и половина динамит .Когато караш със двеста и се удариш в някой, който се движи срещу теб с 120 общата ви скорост е 320 сещаш ли се за какво става дума .Ами ако удара е с тир ???
    Що да са му некомпетентни - откакто има статистика за убитите по нашите пътища - всяка година - вече над 30 години се води - умират между 800 и 1100 - само през 95-та мисля че бяха 1350.......това при увеличаващи се в пъти коли по пътищата......и при незнам си какви мерки взети......защо преди 10 години никой не говореше за война по пътищата, освен ако не измряха 3-4-5 наведнъж - новините не бълваха всяка по голяма катастрофа, и термина не беше особенно популярен.......а сега е.....
    Скороста оказва влияние......но съвсем не чак толкоз колкото я раздухват медиите......и тези върху който медиите оказват влияние......
    А и това не е нещо заради което бих седнал да споря - това ми е мнението, и никой тук не мое ми го промени.........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #72
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Quote Originally Posted by dimo
    nikolaaaay изказванията ти за скороста са изключително некомпетентни и не подплатени поинтересувай се малко по темата преди да дрънкаш глупости .Челен удар с скорост 120 км със средно размерен автомобил е еквивалентна на взрива на пръчка и половина динамит .Когато караш със двеста и се удариш в някой, който се движи срещу теб с 120 общата ви скорост е 320 сещаш ли се за какво става дума .Ами ако удара е с тир ???
    Що да са му некомпетентни - откакто има статистика за убитите по нашите пътища - всяка година - вече над 30 години се води - умират между 800 и 1100 - само през 95-та мисля че бяха 1350.......това при увеличаващи се в пъти коли по пътищата......и при незнам си какви мерки взети......защо преди 10 години никой не говореше за война по пътищата, освен ако не измряха 3-4-5 наведнъж - новините не бълваха всяка по голяма катастрофа, и термина не беше особенно популярен.......а сега е.....
    Скороста оказва влияние......но съвсем не чак толкоз колкото я раздухват медиите......и тези върху който медиите оказват влияние......
    А и това не е нещо заради което бих седнал да споря - това ми е мнението, и никой тук не мое ми го промени.........
    Еееее то спекулациите и търсенето на сензации не е нищо ново при медиите. Само дето през 90-те години имаха други имтересни теми дето да си чешат езиците А и на България като цяло най-малкия проблем тогава беше жертвите по пътищата.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •