Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Селения - 20К или Голд

  1. #16
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    ай ше ви еба у химиците тука сите дето тествали масла
    как ги тествате бе?
    на вкус?
    или на мирис?
    на вкус
    п.п.
    не на шега...един кратък феномен по истинска история:
    Баща ми беше началник на автопарка в едно поделение...
    понеже той поддържа всичките автомобили, един ден решил да разпита новите шофьори на джиповете, дали ги поглеждат изобщо или само карат докато се счупят, при което пита едно момче, дали знае кога трябва да си сменя маслото на джипката.....при което момчето пита:
    "...м чи то как се разбира" и отговора на баща ми е бил:
    "ами пробваш го на вкус и ако горчи значи е за смяна..."
    и ядосан си заминава от работа...след което на другия ден въпросния калпазанин идва при него и най-доволно му докладва, че маслото е за смяна, при което баща ми учуден го пита как е разбрал.
    познайте отговора
    "...Ами горчи!"
    Така че.......и тук да не се намери някой да го опита
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #17
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    ай ше ви еба у химиците тука сите дето тествали масла
    как ги тествате бе?
    на вкус?
    или на мирис?
    Е а ди???? Мен ако питате малко е все тая с какво ще карате освен ако не искате да минете 300 000км с колата си. принципно ако предишния собственик е бил мърляч сега каквото и масло да наливате си е само разход той мотора си е тръгнал, ако пък го е потдържал с по чести смени и с хубаво масло, то сега каквото и да сипвате най много да издуха след n-брой километри когато не е ясно колата жива ли ще е ваша ли ще е и така на татък. Тъй че според мен сипвайте и не се вталявайте много, стига маслото да не е менте
    На уно-то от 70 000км до 180 000км съм сипвал само VS на селения 15/40-ката и го сменях на 15 000-17 000 км и докато го продадох не близваше масло а мотора беше като нов а ся като ги глеза та кво.....

  3. #18
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by VFTI
    емат по-хубаво масло.
    Аз пък искам да те питам теб,как разбра че Аджипа/който внасяте вие/ е по-добър от Селенията/която се продава в БГ/Мога да дам пресен пример за сравнение м/у 20К и Мотул 6100 10В40,Мотула само дето е по-скъп,но не и по-добър Ползвах ги и двете на старата ми кола и разлика нямаше
    Ами аз казах, че това ми е личното мнения. А аз смятам защото 1во знам че Аджипа, който ползвам е на 100% истински, а за селенията не мога да съм сигурен. Това ми е 70% от избора да е оригиналното маслото . Още 20% слагам, защото карах моята алфа с Селения и ми изгори многооо...С аджипа ми бута значително по-малко. Фиата на баща ми макар и нов утихна след слагането на Аджипа...Сам баща ми каза, че Аджипа явно е хубав. Тука мога да вкл. и задоволството от маслото и при камионите. Но масълцата за камиони са по-различни принципно.. НА ситроена сложих минерално аджип и за няма и 1000км. -вече беше черно(значи хубаво прочиства за разлика от Essoto, което бяха сложили при предната смян.)
    )
    И другите 10% които формират мнението ми е, че съм СЕКТАНТ на тема Аджип.

    А вече всеки си има мнение. Това е МОЕТО и си го прилагам при мен.

    Иначе е факт, че особенно на нов двигател, каквото и да сложиш разликата едва ли ще се усети.

    Лукойл имат доста хубави масла, но нямат реклама, а и не си предлагат маслата правилно. Имат и кофти вид и за това не се продават особено.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #19

    Default

    добре е да се знае за всички масла

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Добре де за една евентоална смяна отиват 3.6 л. и резерф 400гр.
    кажи речи 5 литра че да има и за доливате !
    В какви разфасофки се продава "Аджип" в какви "Селениа" в какви "Тутела" ?
    Колко пари излиза 5 литра масло от едното от другото от третото ?
    Как можем да разберем със сигурност кое от трите масла е с по-добри свойства, няма ли някакво световно проучване ,някакви тестове , нещо изпитано ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  6. #21
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR
    Добре де за една евентоална смяна отиват 3.6 л. и резерф 400гр.
    кажи речи 5 литра че да има и за доливате !
    В какви разфасофки се продава "Аджип" в какви "Селениа" в какви "Тутела" ?
    Колко пари излиза 5 литра масло от едното от другото от третото ?
    Как можем да разберем със сигурност кое от трите масла е с по-добри свойства, няма ли някакво световно проучване ,някакви тестове , нещо изпитано ?
    Никой неможе да ти каже. Еди кое си е по-хубаво от другото. Има фенове и на аджип и на селения и на тутела... Избери си едно и си сложи. Принципно, когато ги сравняваш трябва да знаеш че има по 20 разновидности.Различни вискозитети и т.н. от всяко едно от различните марки масла.

    Иначе примерно ако ги приемем и тутелата и селения и аджип полусинтетика 10в40 за сравнение, то цените им са долу горе едни и същи. Малка разлика.

    Иначе има толкова много производители на масла, че няма как да е обективно едно такова проучване и никой няма да каже, че еди кое си е по-добро. Иначе всичко идва до РЕКЛАМА.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #22
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    много си прав, и се радвам че има някой дето не е някакъв безмозъчен фанатик на тази Селениа, щото така пишело на лепенката преди 8-10г.
    п.п.
    чувал съм мноооого добри отзиви и за Елф и Кастрол. За съжаление нямам идея къде мога да намеря Аджип във Варна и да не е кръщисван. Акои маш идея свиркай, или пък щом имаш откъде да вземеш нещо не кръщисвано, можеш да ми пишеш едно лично колко ще ми струват 5л. пък като идвам към СФ да си взема от теб. Колата е ...алфичката от подписа
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #23
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix
    Quote Originally Posted by търтей
    ай ше ви еба у химиците тука сите дето тествали масла
    как ги тествате бе?
    на вкус?
    или на мирис?
    на вкус
    п.п.
    не на шега...един кратък феномен по истинска история:
    Баща ми беше началник на автопарка в едно поделение...
    понеже той поддържа всичките автомобили, един ден решил да разпита новите шофьори на джиповете, дали ги поглеждат изобщо или само карат докато се счупят, при което пита едно момче, дали знае кога трябва да си сменя маслото на джипката.....при което момчето пита:
    "...м чи то как се разбира" и отговора на баща ми е бил:
    "ами пробваш го на вкус и ако горчи значи е за смяна..."
    и ядосан си заминава от работа...след което на другия ден въпросния калпазанин идва при него и най-доволно му докладва, че маслото е за смяна, при което баща ми учуден го пита как е разбрал.
    познайте отговора
    "...Ами горчи!"
    Така че.......и тук да не се намери някой да го опита
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  9. #24

    Default

    Обобщено изглежда така: Селения Голд - не! Селения 20 К - може, ама ако е за Алфа ромео, но пък може и да е менте, пък и те си развалиха качеството. Аджип - може и да може, ама ако ти стиска да го пробваш, щото всеки си има мнение.Мотул, Кастрол - ОК, ама ако си сигурен, че не са менте, горе-долу толкова струват, ама се оказа, че са по-скъпи!?!? Пък и ако предишния собственик и е взел здравето...А бе ей, хора , колеги, алфаджии, алфисти, вирусоносители като мене, С КАКВО МАСЛО ДА СИ КАРАМ АЛФАТА, КОЯТО ВЪРВИ КАТО СОВАЛКА, НЕ ПУШИ, НЕ ТРОПА СЛЕД ПАЛЕНЕ СТУДЕНА, НЕ ХАРЧИ(по моите разбирания) МАСЛО И Е (предполагам) НА ОКОЛО 250К КМ? В крайна сметка това е въпроса, който вълнува и много други колеги. Мога да тръгна на ПРОБА-ГРЕШКА, ама съгласете се, че не си струва риска да откривам тепърва топлата вода...

  10. #25

    Default

    Аз имам един малко по-различен въпрос .Чувал съм, че маслато има "годност" 1 година след като се налее в двигателя и независимо колко км. си навъртял щом мине година трябва да се смени .Това вярно ли е ? Питам понеже на година правя макс. 5-6 хил. км. и се чудя какво масло да сложа .Ако сложа Селения мога ли да карам снея 1,5-2 години или до слагам нещо по-евтини и да го сменям на по-малък пробег ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #26
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    2 години или упоменатия от производителя пробег.
    Реално повечето масла губят рязко качествата си около 7-10 К км.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #27

    Default

    Значи да слагам Селения, така ли ?И каква й е цената ?Аз гледах на едно място по 16 лв./литър , добре ли е?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  13. #28

    Default

    Приятелю, аз искам точно това да разбера вече доста време. И не е чак толкова важно дали е 15 или 16 лв литъра , а дали става масло от това и доколко е истинско, както и това едно и също ли е 20К и 20К за Алфаромео. Ама почвам да си мисля, че така и няма да разбера.

  14. #29
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour
    ... Ама почвам да си мисля, че така и няма да разбера.
    Е, то е ясно, какво му се чудиш - след като ти е наред колицата и си доволен как се държи, си вземи същото масло, с което е в момента, от място в което си сигурен, че ще ти дадат читаво масло
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  15. #30

    Default

    Малко тъп въпрос, но все пак ще питам : Нали така изглеждат опаковките на Селениа-та подходяща за бензинова Алфа ? Интересува ме по-скоро пластмасовата еднолитрова кутия, понеже ще ми трябват 2х2 л. + 1х1 л.

    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •