Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: мога да помогна на някой от вас

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    Г.И. star gas ,bygas, stefaneli, slyingekt. С конвенционалните Star gas и lovato

    Така......колата ми е VW Polo 1,6i, 55kW (надявам се че нямаш нищо против че в този форум питам) сложиха ми газов инжекцион(петък) на Stefaneli. След монтажа имах проблеми: по светофарите, колата се давеше или направо гаснеше (предположих че са свещите, понеже знаех, че са свършили - смених ги, нямаше ефект)....Забравих да кажа че като вървене си върви колата, няма значение на газ ли съм или на бензин.......В понеделник я закарах на майсторите да я видят, на газовия анализатор си излиза всичко наред. Огледаха дистрибуторната капачка и ми препоръчаха да я сменя, че и тя си беше заминала, ОК, смених я, ефекта беше лек, сега не на всеки светофар се давеше и гаснеше. Върнах се в сервиза, закачиха лаптопа на газовия комп. и предположиха че имам дефектирали инжектори, смениха ги, нямаше ефект, същите номера. Дори с едното момче правихме заедно тестовете, за да види точно какво прави, в движение прави някакви настройки, но нещата не се промениха.

  2. #32
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    това в София ли се случва?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #33
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    МПХ имат ли тия полота, щом само на светофарите гасне, мисля че то не излиза на диагностика и г. анализатор
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    това в София ли се случва?
    ДА

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by mim
    МПХ имат ли тия полота, щом само на светофарите гасне, мисля че то не излиза на диагностика и г. анализатор

    незнам за какво питаш

  6. #36
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    моторче празен ход (МПХ)
    него проверявал ли си го
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  7. #37

    Default

    Имам въпрос към Робигаз - докато съм на бензин ми изтича газ и колата се дави при палене, и изфорсирване в ниските обороти - като източа газта и проблема изчезва, иначе на газ е перфектна......на какво се дължи това и как се лекува - искам да знам преди да се натреса на газаджията си......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    На колегата с Полото само ще кажа ако може да мине през сервиза от понеделник натам. Ако с проблема са се борили колегите в кв.Бъкстон може би колата найстина има някакъв проблем. Ако не са те- тогава мини или ми се обади. Тел. ми го има в раздел "Общ технически- автосервизи"
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    "Ферарист"- извинявай ама след снощната буря единия ми компютър почина от насилствена смърт, и чак сега се докопвам до друг. Само кажи каква е уредбата защото не помня всички колеги кой -какво има и кара.
    Изобщо моля всички : - Като питате нещо, пишете каква е колата и уредбата като марка!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #40

    Default

    Мда, сори - БСМ - Бардолини.....156 2.0 ТС....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #41
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Да ти кажа чесно не съм фен на марката , но това няма нищо общо. Направи елементарен тест: Запали на бензин и като почне да преде ,както казваш на 2 горива , стискай маркучетата м-у газовата рейка и щуцерите в колекторите едно по едно , с клещи , така че да видиш дали изчиства работата си мотора. Така ще провериш дали не пропуска някоя газова дюза.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #42

    Default

    Имах впредвид че как се лекува това като цяло - аз вече съм убеден че колата пуска и газ по време на бензин, просто искам да знам от какво се причинява това, и как се оправя......
    Като цяло проблема беше следния - студена при палене колага започваше да играе между 900 и 500 об все едно всеки момент ще изгасне, имаше детонации в входящите колектори, и след около 10 сек нормализираше на 1200 об, но пък не щеше да се форсира и не поемаше над 2-3-4 обм - тотално давене, докато не загрееше - на газ върви перфектно след това, както и на бенз или поне не виждам разлика - вчера изгочих цялата газ, отвих маркуча от бутилката към изпарителя и студена колата запали като часовник, поема оборотите нормално, никакво прекъсване и т.н.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23252
    Тук съм описал сагата....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    И моята понякога прави същите номера при палене. Просто карам няколко часа на бензин и няма грижи. (Това е по съвет на Бобо). Аз не виждам логика да пуска газ само докато загрее, а после да не прави проблеми. Сега като я напълниш с газ ще си покаже, но вероятно ще си запали пак нормално. ЦФ 3 ли ти е мтотора?!

  14. #44

    Default

    ЦФ2 е - може би като е загряла и успява да изгори качествено газта и затова на бензин не се усеща така осезаемо......а студена не ще.....ще пробвам и да изключа автоматичното включване на газта, в смисъл че да не си преминава на газ на 30 градуса, а само когато натисна бутона......предполагам че това се контролира от някой клапан дето изпуска....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by mim
    моторче празен ход (МПХ)
    него проверявал ли си го

    има, не съм го проверявал, в понеделник след диагнозата ще го направя Благодаря все пак

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •