Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Пали от втория път - винаги :(

  1. #1
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default Пали от втория път - винаги :(

    Става въпрос за следното:
    Когато купих колата палеше като часовник. Ходих на всички необходими ремонти, след първата диагностика установиха проблем само на ламбда сондата (смених я и нулираха компютъра), след това започна да пали от втория път само на топъл двигател - пали, веднага угасва (оборотите на задържат), палиш втори път и всичко е ОК.
    Започна да прави проблеми и при тръгване (да глъхне). Отигох в същия сервиз за рекламация - когато си я взех ми казаха, че нищо и нямало (бил бъгав SW) и били сменили версията на SW от оригиналната на някакъв нов рилииз от 2007г. като ме убедиха, че това бил оригинален рилииз за алфа 145 ТС.
    Сега започна да пали от втория път само на студена (глъхненето при тръгване го няма вече) но след поредната ми рекламация ми казаха, че проблема е нерешим докато не се намери по-читав софтуер на компютъра нищо и нямало иначе... Дайте съвет, ако някои има идея какво да правя!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  2. #2
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Бягай при Бобо...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #3
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    да идеш при тия маисторчета да ти върнат парите и след това както ти каза колегата morfius веднага при бобо успех и кажи от къде е идвал проблема
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    46

    Default

    ае стига бе... верно ли от софтуера може да прави тия неща??? Второ палене..
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Моята се оправи със смяна на гумените опръстени на регулатора на бензина,но само зимата,сега като стана по-топло пак започна да го прави от време на време
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default Re: Пали от втория път - винаги :(

    Quote Originally Posted by blabla
    Става въпрос за следното:
    Когато купих колата палеше като часовник. Ходих на всички необходими ремонти, след първата диагностика установиха проблем само на ламбда сондата (смених я и нулираха компютъра), след това започна да пали от втория път само на топъл двигател - пали, веднага угасва (оборотите на задържат), палиш втори път и всичко е ОК.
    Започна да прави проблеми и при тръгване (да глъхне). Отигох в същия сервиз за рекламация - когато си я взех ми казаха, че нищо и нямало (бил бъгав SW) и били сменили версията на SW от оригиналната на някакъв нов рилииз от 2007г. като ме убедиха, че това бил оригинален рилииз за алфа 145 ТС.
    Сега започна да пали от втория път само на студена (глъхненето при тръгване го няма вече) но след поредната ми рекламация ми казаха, че проблема е нерешим докато не се намери по-читав софтуер на компютъра нищо и нямало иначе... Дайте съвет, ако някои има идея какво да правя!
    иначе нищо и няма ама намри по-читав софтуер,що за глупости,ако и няма нищо значе и няма нищо ,аман от некадърни стажанти.ако е наистина от софта пробвай да и откачиш акумулатора и ако има някакви грешки би трябвало да има промяна.аз имах проблем с централното сама се заключваше докато я отключа,откачих го за 1ден и сега е пушка.пробвай и кажи

  7. #7
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Сефте чувам някой да казва че колата има проблем защото има стара версия на SW, абе това да не е Ундоус бе монтьорчетата от сервиза.....или вкарване на БГ меню на Сони Ериксон К800...баси лудите хора са тия в сервиза...
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by trouble
    Сефте чувам някой да казва че колата има проблем защото има стара версия на SW, абе това да не е Ундоус бе монтьорчетата от сервиза.....или вкарване на БГ меню на Сони Ериксон К800...баси лудите хора са тия в сервиза...
    точно така баце те ни вземат хептен за скумрии

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    кажи им на тия в сервиза да хванат да проверят версията на антивирусната програма, да не е хванала вирус от някоя дигитална бензинова колонка на ОМВ, че чух че било пълно с троянски коне и спай-уеъри по тия бензиностанции...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  10. #10

    Default

    драга, предполагам е хипер досадно това положение.
    при мен беше малко по-различно - гаснеше където и когато си иска (включително на няколко пъти правих задръствания в тази връзка - не искам да ти казвам какви ги отнесох, можеш да се досетиш ) последният път беше върхът, когато за няколко километра, докато се добера до сервиза на Лисан, ми бяха необходими 3 часа

    Но, благодарение на Майстор Вълшебни Ръце, в момента любимата върви като пушка и съм безкрайно щастлива
    Просто вече й знам доктора. А това ми осигурява невероятно спокойствие на пътя.

  11. #11
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Знам и аз си мислех за тоя сервиз дето всички го хвалите (на Бобо), ама разбрах от един колега със 147ца, че бая се чакало да те запишат там и не работи събота и неделя, а на мене ми е много далече и незнам кога ще намеря време да го посетя

    Хвърлиха ми днеска една идея, че може да е от ключа, да не разпознава кода при първото палене, ще пробвам с другия ключ като начало.
    То е яасно, че рано или късно ще трябва да отида при Бобо
    Благодаря за съветите колеги, ще пробвам туй-онуй и после ще пиша какво е станало!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  12. #12
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by blabla
    Хвърлиха ми днеска една идея......
    Включваш на контакт без да палиш да светнат лампите ,изчакваш 2-3 секунди и връщаш(изключваш) обратно. Повтаряш процедурата но този път вместо да изключиш , палиш
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    при мен се получава нещо подобно... рядко, но се случва и то само сутрин когато е студена... колата пали, но работи на 400-500 оборота и не поема газта... гася, паля пак и няма проблеми... или изчаквам 1-2 минути и тя сама си заработва... първо мислех че е от дебитомера, смених го и пак го ннаправи... после мислех че е от сондата, смених я и продължава... сега вече не му обръщам внимание, но ако някой има идея от какво може да е, ще съм благодарен а, тая мизерия дето я е правила на ранобудничето колица ми я правеще и мойта, но се оказа дебитомер (ама аз първо помпата смених, че по евтина - 400 лева (амаан от майстори ей!!!))
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    а иначе и аз имам огромно желание да ида до бобо, но просто ми е невъзможно, до 17:30 съм на работа, а той работи до 18-18:30 без събота и неделя
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by gh0str1d3r
    при мен се получава нещо подобно... рядко, но се случва и то само сутрин когато е студена... колата пали, но работи на 400-500 оборота и не поема газта... гася, паля пак и няма проблеми... или изчаквам 1-2 минути и тя сама си заработва... първо мислех че е от дебитомера, смених го и пак го ннаправи... после мислех че е от сондата, смених я и продължава... сега вече не му обръщам внимание, но ако някой има идея от какво може да е, ще съм благодарен а, тая мизерия дето я е правила на ранобудничето колица ми я правеще и мойта, но се оказа дебитомер (ама аз първо помпата смених, че по евтина - 400 лева (амаан от майстори ей!!!))
    при мен се оказа датчик на Хол.
    и в сервиза на Лисан ми го смениха в събота

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •