Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Проблем след запалване на студен двигател

  1. #46
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Е аз това ти казвам. На топло няма ядове. Моята и тя беше така! Оказа се изгорял нагревател на ламбдата!

    При мен беше същото. На студен двигател придърпваше, вуни на бензин Отврат. Щом загрее всичко е 6. На диагностиката ламбдата си е в норма и така...... Направете диагностика на студен двигател.

    Така де търсете проблема там където го има.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Да речем, че си прав! А мога ли да я откача изцяло лабдата и да върви без нея, че тя без туй на газ не ми е нужна. Бях чел някъде, че ако се откачи лабдата при изключен акумулатор и след като се свърже пак акумулатора компютъра я игнорира и така върви без нея на сервизен режим. Мисълта ми е дали ще ми прави пак магариите на студен двигател, пък тя ако е заминала без туй ще си гори като газка? Ааа да питам нещо преди да забравя - двата куплунга зад дросела бяха за нея нали?

  3. #48
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И аз искам помощ

    Колата ми забива муцуна...Това буквално...Значи когато иска го прави...някой път в движение на 2ра няколко пъти дори не мога да дръгна от светофар...тръгва забива тръгва забива тръгва забива...направо подскача цялата После някак не работи добре..Оборотите падад и някак все едно колата " бърза" да загасне...и ако я пусна от предавка и угасва...

    Снощи пък излизах да я пробвам и минах едно 15км карах спокойно и не ми направи проблем...И после по едно време пак започна едно забиване и подскачане... Много е гадно...

    Днес като я паля...След цяла нощ... Тръгва запали и веднага избягаха обороти и загасна...След това 2мин въртене и запали...Подадох леко газ и почна да си работи много добре...Без да мени обороти дори се опитах да я задавя като подавам и пуска рязко газ но колата се справи и нямаше проблеми...

    Ей сега преди малко отидох пак...Гледах букси пипах...Запали от първия път и работеше супер нормално загря си падна на 800об и не мръдна...по едно време както работеше леко заглъхна и опита да угасне за една секунда....След това пак работи окей 1мин и пак за секунда се опита да загасне....След това стоя 5мин на място и не промени обороти нищо....

    най-кофти е в движение случи ми се при изпреварване на 3та...заби муцуна тръгна заби и пак тръгна


    Пртеди 3000км имах същия проблем със забиването..правеше го когато си поиска по всяко време... в ниски и вискои обороти...забива тръгва забива тръгва това става за половин секунда..колата направо подксача, но тогава колата ми не загасваше... а сега ми загасна на 2 пъти...Загасна в движение като съм освободил от скорост не докато хълца.. И тогава проблема го реших като почистих буксата за дебитомера...беше много клеясала и пълна с мръсотия...И тогава всичко се оправи...Сега пак я почистих...И всички букси...На бубините там двете на ламбдата.. на моторчето за празен ход...всички които намерих....Но пак го прави... Когато си поиска Някакви съвети какво друго да пипна? Няколко пъти свалях букста на акумолатора рекох някоя грешка, макар че ми казаха че няма да има...

    Имам чувството, че ще е нещо дребно както миналия път, обаче ще е някое гадно кабелче скрито някъде Кабелите са окей...свещите са окей... Чудя се какво още да проверя..>бутах докато е запалена всички букси и маркучи и никъде не направи гаф колата

    Симптомите не са постоянни...Лесно си пали, само някой път май

    Ето едно клипче...Това е запалване вчера сутринта...След цяла нощ като е стояла колата...После въртях няколко мин докато запали и се оправи... Докато въртях ми направи впечатление че оборотите се покачват до 1000 но колата не пали...

    http://www.youtube.com/watch?v=TEeljluTjug

    Имам бензинов филтър на 8хил км... Бензина е изцяло 100октана...омв карера..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #49
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Да речем, че си прав! А мога ли да я откача изцяло лабдата и да върви без нея, че тя без туй на газ не ми е нужна. Бях чел някъде, че ако се откачи лабдата при изключен акумулатор и след като се свърже пак акумулатора компютъра я игнорира и така върви без нея на сервизен режим. Мисълта ми е дали ще ми прави пак магариите на студен двигател, пък тя ако е заминала без туй ще си гори като газка? Ааа да питам нещо преди да забравя - двата куплунга зад дросела бяха за нея нали?
    Да това са буксите.
    Абе и без да си махнал акумулатора компа си влиза в сервизен режим като откачиш ламбдата, Ама лампата за инжекторите ще ти свети постоянно. Тя така и така е развалена защо ще я откачаш?

    А До колегата VFTI Много интересно се получава при тебе.... А датчика на Хол провери ли го?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  5. #50
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Сега прочетох за и ще търся начин да го намеря и почистя

    Само незнам какво прави туй чудо и как изглежда
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Днес забелязах нещо интересно! Бензиновата помпа ужасно почна да бучи и се питам дали не може да е причинатра за тези аномалии. Или каква може да е причината за виенето на тази помпа? Малко няма логика с проблема ми да прави мизерии само като е студена но вече не знам от къде да почна! Дайте идеи защото не ми се разглобява точно там, че се пада точно под газовата бутилка.

  7. #52
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ох какво да ти кажа. Аз уж го реших този проблем ама от време на време сутрин като запаля една такава се дави........ Ако е бензинова помпа би трябвало да не и стига горивото а то е в излишък.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  8. #53
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Утре ще си върна старите свещи и ако няма оправия може да си поиграя с кабелите . Имам някои неща в резерв
    ....не си играй с кабела, без да има свещ на лулата ...има възможност да го изгориш.... .... чувал съм за различни съпротивления при наште кабели...нещо такова...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #54
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    При запален двигател, ако махнеш някой от кабелите и го приближиш на няколко сантиметра до маса (или до свещта от която си го извадил) задължително трябва да прескочи искра иначе по кабела няма ток .Така се пробва дари ти дава ток на свещите, ако не дава значи има избил кабел/изход на бобина, изгорял комутатор и т.н. Ако искаш можеш по този начин да си проваш всичките свещи, но ти препоръчвам да използваш ръкавици, щото може да ти изтръпнат пръстите
    ..или сам да си прецакаш кабела
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #55
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Сега прочетох за и ще търся начин да го намеря и почистя

    Само незнам какво прави туй чудо и как изглежда
    ...това е едни четец...който седи близко до шайбата на коляновия вал....но ако е заминал...изобщо няма да запали колата!...може да го почистиш... ...може и да има ефект при твоя случай....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #56
    започва да се пристрастява nuvolari's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    sofia
    Posts
    56

    Default

    Пробвай да размениш релетата които са зад акумулатора,или налей друг бензин........успех!
    Selenia 20K for Alfa Romeo

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Нека да споделя извода до който стигнах. От няколко дена работата се влоши още повече и като е студена въобще не иска да се форсира а най интересното е, вече няколко пъти ми гърми във въздушния колектор което вече говори за бедна смес! След обстойна проверка на всички въздушни съединения на колектора, смяна на свещи работата не се оправи. На газ колата си върви перфектно а на бензин до като не стигне някакви градуси не може да отлепи. Та май работата клони към запушени дюзи. Може ли някой да сподели как със сигурност мога да разбера дали ми са запушени инжекторите.

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Сега прочетох за и ще търся начин да го намеря и почистя

    Само незнам какво прави туй чудо и как изглежда
    Сега като се замисля абсолютно същия проблем беше при мен! Мени обороти , гасне, забива муцуна на ниски обороти и т.н. а най лошото, че ми гърмеше кат картечница на газ. Сложих си старите свещи и от тогаз насам не ми е гръмнала на газ. Другите бяха DENSO Q22PU на 3-4хил. километра които на външен вид изглеждаха перфектно но май си правеха мизерията! Та ако не си решил проблема можеш да пробваш с други свещи за всеки случай (а ако си със същите свещи като моите задължително).

  14. #59
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    като купих мойта първите 3 дни и тя така глъхнеше когато си иска . докато един ден паркирам пред нас и какво да видя о боже 4 метра кола и 20метра коса от ауспуха. извлачих още няколко километра и колата спря да прави номера но пък стана осезаемо шумна. та ако сте с ориг гърнета не пречи да проверите за срамни косми в дупката отзад
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •