Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Проблем след запалване на студен двигател

  1. #16

    Default

    А как разбраха, че са запушени ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    незнам , но казаха , че всичко друго е ок!
    Пробвах и с откачането на акумулатора н но няма ефект. Дали не може да е от свещи или кабели?
    Преди малко откачих едната от лулите на произволна свещ и в гнездото на свеща започна едно пукане и прескачане на искри. Струва ми се , че това не е нормално
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  3. #18

    Default

    При запален двигател, ако махнеш някой от кабелите и го приближиш на няколко сантиметра до маса (или до свещта от която си го извадил) задължително трябва да прескочи искра иначе по кабела няма ток .Така се пробва дари ти дава ток на свещите, ако не дава значи има избил кабел/изход на бобина, изгорял комутатор и т.н. Ако искаш можеш по този начин да си проваш всичките свещи, но ти препоръчвам да използваш ръкавици, щото може да ти изтръпнат пръстите
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    А има ли вариант без да има кабел на свещта около нея да прескачат искри?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  5. #20

    Default

    Щом питаш...авно има ама си нямам идея откъде ще дойте тоя ток
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Утре ще си върна старите свещи и ако няма оправия може да си поиграя с кабелите . Имам някои неща в резерв
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #22

    Default

    А като за начало преди сичко защо не проверите ЕСТ-то - т.е. датчика който е отгоре на термостата и подава информация на компютъра за температурата на мотора . . . ако е дал фира самия датчик от там идва проблема . . .

    успех
    Alfa Romeo 155 1.8TS Cuore Sportivo

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Благодаря за съвета, но не били трябвало на диагностиката да се хване , ако този датчик си е заминал?
    Там ми казах , че всичко е ок , а само са ми били запушени дюзите!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Имам и още нещо- ако е от температурен датчик, свещи или кабели , не би ли трябвало и на газ да се проявява този проблем. Защото на газ колата се държи идеално
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Имам и още нещо- ако е от температурен датчик, свещи или кабели , не би ли трябвало и на газ да се проявява този проблем. Защото на газ колата се държи идеално
    Ако е от свещи или кабели би трябвало да ти прави проблеми и на газ .При темп. датчик обаче има значение каква ти е газовата у-ба .Тоя датчик доколкото знам подава инфо на ЕКУ-то, а ако си с обикновена газова то не играе почти никаква роля, а сместа гориво-въздух се регулира от изпарителя и ЕКУ-то, ламбдата, датчиците и т.н. не участват . Дори и дебитомера да не е много вред пак няма да имаш проблеми на газ.
    Освен това при обикновената ГУ наистина има голяма вероятност да ти са запушени дюзите, ако не караш достатъчно често на бензин .
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    С газов инжекцион съм
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    смених свещи. Не е от тях. И все пак обаче се забелязва известна разлика, защото малко по-бързо се форсира. Но като цяло проблема си остава и май работатат отива на дюзи. А, вярно ли е , че след като се почистели дюзите трябва до десетина минути да се поставят на автомобила. А, не мога ли аз да си ги сваля и да ги дам да ги почистят , след което да си ги монтирам и да карам?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Моя проблем е подобен - от 1-2 месеца като е студена колата и ниските обороти въобще ги няма. При рязко подаване на газ за момент се зачудва, следва детонация(не много силна) и след това си се изфорсирва. И така докато загрее. Тогава проблеми няма. Проверявах всичко, дето може сам да си проверя (т.е. всякакви гадости във всмукателния тракт, кабели, свещи, датчици, вкл. дебитомер), карах я на диагностика и в крайна сметка миналата седмица се оказа че единия инжектор не е много в час (имаше съпротивление 9 ома а не 16 колкото трябва да е) - но това го разбрах неделя следобяд вече след като бях свалих горивната рейка . В момента чакам друг инжектор от колега от форума и тези дни пак ще разглобявам.

    Така че преди да сваляш инжекторите за чистене, провери им първо съпротивлението с един омметър - за 1 минута работа е, пък никой, вкл. и аз не се беше сетил да го направи.

    А колкото до почистването - ако имам възможност ще ида да мина и четирите инжектора на ултразвукова вана при една позната. Ако не, ще пусна малко коресилин под налягане през тях и ще се надявам да има ефект (това го видях от форума на Ланча, благодарности :)

    И последно, не знам кой ти е споменал че трябва веднага след чистенето инжекторите да се сложат но аз поне не виждам причина това да е така

    Успех и пиши за резултата :)
    167.AR67302

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    А , как да измеря съпротивлението? На някои от изводите за буксата ли
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Да, махаш съединителя към инжектора и мериш съпротивлението между двата извода - няма как да се обърка. Само внимателно с пластмасите на съединителите - при мене се счупиха три от четирите :(
    167.AR67302

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •