Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: Проблем след запалване на студен двигател

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Проблем след запалване на студен двигател

    Здарвейте колеги!
    Търсих подобна тема , но не открих. значи , проблема е , че колата си пали нормално , но веднага след запалването оборотите падат и коларта започва да се тресе до неузнаваемост. Ако се опитам да я изфорсирам, първоначално започва едно "боботене" и тогава колата се изфорсирва. Трябва да държа с педала на газта около 1500 оборота , докато позагрее малко и после всичко е ок!
    Незнам ако отида на стенд дали , когато колата е загряла , този проблем ще се хване от компютрите?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ами по принцип това може да е от МПХ но щом боботи така може и да е от дебитомер...... Най добре една диагностика......
    И като тресе така отначало лампата за грешка свети ли ти?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Никаква лампа не ми свети!
    А тази лампа какво представлява?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    то може би не дебитомер-а ами датчика за температурата!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Незнам , но като загрее колата си се форсира без проблем и няма тресене. А и дали при загряла кола ще се хване проблема на диагностиката?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Незнам , но като загрее колата си се форсира без проблем и няма тресене. А и дали при загряла кола ще се хване проблема на диагностиката?
    ми не е сигурно...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Следващия път като направи така я загаси и пак я запали и пиши дали работи нормално.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    има ли вариант след като я изгася , после да не го направи това?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Oледай гумените втулки на смукателните колектори . Нацепват се от старост и навлиза излишен въздух. Имах съшия проблем с на 1 и 2 ри цилиндър есента. При мен бяха цепнати отдолу / не се вижда / .
    Смяната си е гърч трябва да се разхлаби целия интейк иначе не може да се нахлузят . Смени скобите с червячни , че щатните нямат поставяне . След смяната мърка на ПХ и си пали нормално , вдига обороти , като загрее спадат.
    И аз се бях запътил към темп. датчик.

    Огледай също и оребрената гумена тръба , понякога и тя се напуква.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Гумената тръба не е спукана. Имал съм този проблем с нея , но той се проявява и при загряла кола. Гумените съединения ще ги погледна утре. а иначе като я запаля и изгася , при следващо палене проблема си остава. Това беше по повод съвета на колегата vovata
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Днес ходих на диагностика и се оказа , че са запушени дюзите. В интерес на истината малко след като загрееше пак се форсираше с известен проблем, та и на мен ми мина на ума за дюзи , но се разколебах.
    Та сега въпроса ми е друг. Колата ми трябва всеки ден и нямам време да я оставям на майстори за почистване на дюзите. Имам един комплект от старата Алфа и тя е със същия мотор. Работеха перфектно. Въпроса ми е дали мога да сложа тях и дали от стоене не им е станало нещо? Стояли са около половин година на сухо място в найлонов плик. И има ли някакава особеност при смяната. Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Днес ходих на диагностика и се оказа , че са запушени дюзите. В интерес на истината малко след като загрееше пак се форсираше с известен проблем, та и на мен ми мина на ума за дюзи , но се разколебах.
    Та сега въпроса ми е друг. Колата ми трябва всеки ден и нямам време да я оставям на майстори за почистване на дюзите. Имам един комплект от старата Алфа и тя е със същия мотор. Работеха перфектно. Въпроса ми е дали мога да сложа тях и дали от стоене не им е станало нещо? Стояли са около половин година на сухо място в найлонов плик. И има ли някакава особеност при смяната. Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Днес ходих на диагностика и се оказа , че са запушени дюзите. В интерес на истината малко след като загрееше пак се форсираше с известен проблем, та и на мен ми мина на ума за дюзи , но се разколебах.
    Та сега въпроса ми е друг. Колата ми трябва всеки ден и нямам време да я оставям на майстори за почистване на дюзите. Имам един комплект от старата Алфа и тя е със същия мотор. Работеха перфектно. Въпроса ми е дали мога да сложа тях и дали от стоене не им е станало нещо? Стояли са около половин година на сухо място в найлонов плик. И има ли някакава особеност при смяната. Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  14. #14

    Default

    Същия проблем с дюзите просто откачи едната клейма на акомулатора изпуши една цигара или ако не пушиш оставия 5 минути след това я закачи и сичко се оправя недей сменя нищо пробвай и кажи какво стана.

    П.С. При мене номера стана беше същото и се оправи пробвайте сички който имате такъв проблем.Поздрави и дано да стане.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Благодаря! Ще пробвам!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •