Results 1 to 12 of 12

Thread: Питане за Алфа 156 1,9JTD

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default Питане за Алфа 156 1,9JTD

    Здравейте на всички ! От дълго време следя форума, но вече май ще стана един вас Гледам една 156 1,9JTD и ме интересува следното : колата е 1999г и по думите на продавача е в перфектно състояние. Естествено, аз ще мина през Ванто, но не знам тези мотори имат ли разни такива специфични дефекти като разтропване на валове и кобилици, пукане на глави, дефекти в ел.блокове и т.н., каквито си имат разни други марки. Питам, т.к. според мен тази кола е поне на 200-250к / въпреки че е обявена на под 100 / и искам да съм готов за евентуални последващи разходи. Какво друго би могло да ме вкара в голям разход - предница, турбо, дебитомер ? Тези неща биха ли могли да се диагностицират, дори и приблизително ... Много ми харесва колата, но по обява е на 15000лв и бих искал поне в краткосрочен план да не хвърлям още много пари по нея. Предварително ви благодаря за всякакви мнения и съвети !
    147 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Ха добре дошъл. Относно пробега във Ванто ще ти кажат на колко е, което си е страшен коз за пазарлък, т.к. ми се вижда скъпичка. За тия пари нищо не би трябвало да пипаш по нея доста време. Защото ако е над 200к най-вероятно дебитомера и турбото отдавна са сменени. По главите дизел-юзърите да се изкажат, но доколкото знам определено откъм двигател слаби места няма.

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Ха добре дошъл. Относно пробега във Ванто ще ти кажат на колко е, което си е страшен коз за пазарлък, т.к. ми се вижда скъпичка. За тия пари нищо не би трябвало да пипаш по нея доста време. Защото ако е над 200к най-вероятно дебитомера и турбото отдавна са сменени. По главите дизел-юзърите да се изкажат, но доколкото знам определено откъм двигател слаби места няма.
    здравей,
    както каза и колегата, при диагностиката във Вантотрейд ще ти кажат на колко километра е мотора (за колата не се знае)
    много внимателно разгледай окачването !
    да проверят всеки носач за луфтове, стабилизиращите щанги отпред и отзад ... имай предвид че окачването на 156 е достра сложно и повечето компоненти са "само оригинални"

    амортисьорите, те имат шок тестер, но нешо май не показва много вярно... виж ги визуално, клати колата...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Вчера гледах една 1,9JTD в една автокъща и ми направиха впечатление няколко неща : пали едва след няколко завъртания на мотора - това нормално ли е ? Никога не съм карал комън-рейл и не знам... Моят ТД пали от половин оборот и топъл, и студен... Освен това климатикът се включваше сам след запалване ??? Продавачът казва, че това било климатроник и това било нормално ... При натискане на спирачката на таблото с оборотомера светваше някакъв жълт индикатор-продавача пак каза, че това е нормално, но забелязах, че свети и при включване на светлините ... Извинявайте, ако задавам смешни въпроси, но наистина не съм запознат с тези коли, а твърдо съм решил да си купувам
    147 1.6 TS

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by lazy
    ...
    за паленето незнам как е, но все пак комън рейл-а се управлява с електроника и може и да е нормално да завърти няколко оборота, датчика на хол да отчете няколко пъти и тогава да пали, но най-добре да кажат тези с JTD-та

    за климатика е така, разрешаването за включване на компресора минава през ЕКУ-то за управление на двигателя

    относно лампата дето ти светва, предполагам че е оранжева и изобразява светеща крушка, ако лампата е тази то тя е индикатор за неработещи светлини, така че минимум един габарит и една стоп светлина не ти работят
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    климатроника и на мен ми се включваше всеки път когато запаля и на вън е над 20 градуса, иначе не се включва! това с паленето и мен ме дразнеше, след 1-2 оборота, и не знам със сигурност дали е нормално. Но така карах близо година и зиме и лете виж си окачването, то е доста цифра, ако има нещо за подмяна!!! жълтия индикатор, колегата ти е обяснил за какво е! успех!
    .::Black Cloud Gang::.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Климатроника се включва, ако си го нагласил на температура, която е различна от тази в купето. Идеята е винаги да искаш примерно да ти е 21 градуса температурата и да не те интересува климатроника дали е включен или не.
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  8. #8

    Default

    Това за паленето от 1-2оборота е нормално.

    Това за климатроника на 156тицата също е така...тоест нормално

    при 147 не е...там ако искаш го включваш ако искаш не...ако си го изключил той сам няма да се включи когато запалиш колата отново...за разлика от 156

    "светваше някакъв жълт индикатор" виж точно какъв е на вид индикатора да сме сигурни...

    но по принцип колегите са прави, че най вероятно това е индикатора за изгоряла крушка...много достадни са габаритните крушки отпред Н5W често горят (производителите им дават към 100-200часа живот което е много малко) а и са към 5-8лв.

    Ако колата е някъде в София можеш да ни казеш къде е да минем и ние я да разгледаме...че човек когато иска да си купи нещо и малко става "любовта е сляпа" тоест не забелязва доста неща.

    Успех

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Благодаря за отговорите ! Колата е в провинцията и понеже случайно я видях, реших да я проверя. Със сигурност няма да я купувам, т.к. е удряна отпред. По думите на продавача "малко", но пък после е пребоядисвана цялата ?!? Сменяни са преден десен фар и ляв /?!?/ халоген и затова може би свети този оранжев индикатор - аз въобще не се сетих да проверя дали нещо не свети, но пък вече знам . Освен това е без резервна гума, без светлоотразители отзад, въобще " забеуежки" много Следващата седмица ще гледам една кола в София, но мисля направо във Ванто. Дано всичко да е наред, за да мога да почерпя на първата сбирка
    147 1.6 TS

  10. #10

    Default

    Щом има толкова забележки по нея...бягай на далеч...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default ...........

    Колеги, сте ме извинйавате, ама това с паленето не е тоцно така

    Моита кола и зиме( при -15) и лете пали тоцно като бензинова, като пипне клуца и е запалила

  12. #12

    Default

    Колега,

    При мултиджета може и да е така ама ние сме с униджет...моята от чисто нова си беше така...1-2оборота не си ги представяй като яко въртене, да не сме се недоразбрали нещо.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •