Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: моля помогнете не пали 146ти

  1. #1

    Default моля помогнете не пали 146ти

    не пуска ток до бензиновата помпа,на газ са6то не пали ремаците са добре,сменях релетата отпред,гледах бу6оните всико е наред,батерията пада за 1 ве4ер,кода на клю4а понякога негасне,не пуска ток кам бобините на сфе6тите те са добре на Бош ама на 50000км. на ком като се зака4и няма гре6ки,имам самнения в имобилайзера.
    който е ве6т го умолявам да си каже мнението.
    AR 146ti-на части,AR 156 1.8 TS ex,BMW e30 for fun,AR 146 jtd-ex,Manta-project,AR 155 на части,AR 145 на части,AR 147 Ducati Corse

  2. #2
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Диагностиката не е наред нещо, бягай при бате Бобо..намира се в София..пиши в търсачката Екстрийм тунинг
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #3

    Default

    ами аз сам от смолян а този бобо кадее,
    AR 146ti-на части,AR 156 1.8 TS ex,BMW e30 for fun,AR 146 jtd-ex,Manta-project,AR 155 на части,AR 145 на части,AR 147 Ducati Corse

  4. #4
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    София
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default Re: моля помогнете не пали 146ти

    Quote Originally Posted by maxisexy
    не пуска ток до бензиновата помпа,на газ са6то не пали ремаците са добре,сменях релетата отпред,гледах бу6оните всико е наред,батерията пада за 1 ве4ер,кода на клю4а понякога негасне,не пуска ток кам бобините на сфе6тите те са добре на Бош ама на 50000км. на ком като се зака4и няма гре6ки,имам самнения в имобилайзера.
    който е ве6т го умолявам да си каже мнението.
    здрасти баце,1во свещи на 50хилки са си баяджа и 2ро до тях ходили ток ако не виж бобина,комутатор а може и имобилайзер.

  6. #6

    Default

    мерси колеги,аз бях до тук сега е при един уж добар майстор на тоците в окрага пак да видим ко 6е каже, могат да истрият темата ако искат на6тъ хора модераторите или както е там мноооо гооооляяяяямо благодаряяяя
    AR 146ti-на части,AR 156 1.8 TS ex,BMW e30 for fun,AR 146 jtd-ex,Manta-project,AR 155 на части,AR 145 на части,AR 147 Ducati Corse

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by maxisexy
    мерси колеги,аз бях до тук сега е при един уж добар майстор на тоците в окрага пак да видим ко 6е каже, могат да истрият темата ако искат на6тъ хора модераторите или както е там мноооо гооооляяяяямо благодаряяяя
    Първо напиши какво и е било на колата,и тогава ще я заключиме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    бъдете колегиални и споделяйте

  9. #9
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    имобилаизера е Откачи акумолатора и после го закачи първо плюса после минуса ...... и опитаи да запалиш. ако не стане пак го откачи и пробваи обратно първо минуса после плюса ..... опитаи аз бях влязъл в същия филм преди години че и бях на 300км от дома ....чудих се ко да прая и накрая звъняхме на някакъв маняк от плевен и тои ми я каза тая поста с редът на закачане на акумолатора. може пък и при тебе да е станало кат при мене само че на мене ми светеше вътре ключето непрекъснато
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    имобилаизера е Откачи акумолатора и после го закачи първо плюса после минуса ...... и опитаи да запалиш. ако не стане пак го откачи и пробваи обратно първо минуса после плюса ..... опитаи аз бях влязъл в същия филм преди години че и бях на 300км от дома ....чудих се ко да прая и накрая звъняхме на някакъв маняк от плевен и тои ми я каза тая поста с редът на закачане на акумолатора. може пък и при тебе да е станало кат при мене само че на мене ми светеше вътре ключето непрекъснато
    имаш право може

  11. #11
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71
    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    имобилаизера е Откачи акумолатора и после го закачи първо плюса после минуса ...... и опитаи да запалиш. ако не стане пак го откачи и пробваи обратно първо минуса после плюса ..... опитаи аз бях влязъл в същия филм преди години че и бях на 300км от дома ....чудих се ко да прая и накрая звъняхме на някакъв маняк от плевен и тои ми я каза тая поста с редът на закачане на акумолатора. може пък и при тебе да е станало кат при мене само че на мене ми светеше вътре ключето непрекъснато
    имаш право може
    не наистина звучи адски малоумно обаче при мене филма беше на 145цата ми боксера сменяхме спирачна помпа и помня ли що бяхме извадили акум. и после като го сложихме и се охълцах вартя ключа и не ще да запали ...... и така цял ден мъки и накрая този човек ми го каза това нещо и аз щях да му се изсмея щото наистина звучи много тъпо ред на закачане като го закачиш по реда които ти казвам и ще запали ..... и от няма на каде направих тая схема и запали та за това пробваи .... +- ,-+ както доиде не помня вече
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    Quote Originally Posted by galinves71
    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    имобилаизера е Откачи акумолатора и после го закачи първо плюса после минуса ...... и опитаи да запалиш. ако не стане пак го откачи и пробваи обратно първо минуса после плюса ..... опитаи аз бях влязъл в същия филм преди години че и бях на 300км от дома ....чудих се ко да прая и накрая звъняхме на някакъв маняк от плевен и тои ми я каза тая поста с редът на закачане на акумолатора. може пък и при тебе да е станало кат при мене само че на мене ми светеше вътре ключето непрекъснато
    имаш право може
    не наистина звучи адски малоумно обаче при мене филма беше на 145цата ми боксера сменяхме спирачна помпа и помня ли що бяхме извадили акум. и после като го сложихме и се охълцах вартя ключа и не ще да запали ...... и така цял ден мъки и накрая този човек ми го каза това нещо и аз щях да му се изсмея щото наистина звучи много тъпо ред на закачане като го закачиш по реда които ти казвам и ще запали ..... и от няма на каде направих тая схема и запали та за това пробваи .... +- ,-+ както доиде не помня вече
    изобщо даже нее тъпа идея тези нови мотори гарнирани с 1тон електроника са способни на всякакви магарии,както на 1комп му трябва ЮПИЕС за резервно захранване така и колата в случая алфа която е бъкана с електронни датчици и трябва също живец

  13. #13

    Default

    ами не палеше бях я окапал в една локва яко преди време не я карах цяла зима и сега немога да я запаля благодаря ви мноо колеги ше пробвам итова
    AR 146ti-на части,AR 156 1.8 TS ex,BMW e30 for fun,AR 146 jtd-ex,Manta-project,AR 155 на части,AR 145 на части,AR 147 Ducati Corse

  14. #14
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    измерил ли си си акомулатора колко ток има - ако е по- малко от 10 волта - ще има да чакашда запали - друго също възможн е датчик на холл
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  15. #15
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Здравейте Колеги. За нещестие и аз имам сходен проблем. В събота си купих една 146. След първоначалната смяна на какви ли не консумативи си мислех, 4е съм приключил с разходите и сега следва удоволсвието, но не би.

    Четири дена безупречна работа и днес сутринта изненада. Сутринта се опитах да запаля и не ще. Има ток по таблото, фарове, аларма и чистачки, но не развърта и това е - край. Все едно е умряла моята красавица.

    Принципно като я купих, човека от къщата ме предупреди, че нещо не са читави клемите и наистина са си поклеясали малко, но нали все пак има ток.

    Звучи ли Ви като нещо малко или....? Btw, на таблото индикацията за code си гасне нормално след няколко секунди като дам на контакт.

    Моля дайте акъл и надежда, че сърцето ми се къса.
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •