Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Кой каква Алфа иска да си купи

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    75-цата ме кефи много, 90-ка не съм се качвал дори така че не може да има сравнение, но една 75Turbo America ще е добре, а и не са акцизни така че е по-лесно.
    Просто действителността е друга - не разбирам от коли, а реставрирането и подържането на такъв автомобил по скоро трябва човек да си го прави сам за да цени и обича класиката.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #2
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Как искам и аз да се намеря една ретро алфичка, нещо като nuova Жулиета или 75ца Едва ли ще е скоро, но вярвам че някой ден ще хвана някой като Венци да ми обяснява какво да правя и да успея да си реставрирам една в рамките на възможното за две леви ръце

    Бате Венце, снимки на Жулиетата може ли
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris-
    Как искам и аз да се намеря една ретро алфичка, нещо като nuova Жулиета или 75ца Едва ли ще е скоро, но вярвам че някой ден ще хвана някой като Венци да ми обяснява какво да правя и да успея да си реставрирам една в рамките на възможното за две леви ръце

    Бате Венце, снимки на Жулиетата може ли
    Един приятел продава жълта Жулиета, 1.8 и доста части

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз не мога да Ви разбера обаче нещо . Защо все се хвърляте на големите мотори, които в повечето случаи са редки, акцизни и почти недостижими . Турбо Америка, Милано и т.н. са прекрасни коли. Наистина тръпката е голяма, НО НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ по-малките мотори - 2.0, и 1.8 също имат с какво да Ви уплашат, ако са в добро състояние. Дори и 1.6 със неговите ~109 коня не е за пропускане, ако е на някое хубаво купе.
    Не дейте да ограничавате мечтите си като повтаряте непрекъснато: "Аз ще си взема един ден Милано." Докато чакате да дойде този ден ще пропуснете поне 10 хубави Джулиети и 75-ци с по-малки мотори, които ще си заслужават много повече, отколкото някоя 3-литрова 75 от която е останал един скелет с яремомелка вместо мотор. Животът е твърде кратък , за да се лишавате от тези емоции които можете да получите от една 75 1600 например. Обявата на Sokol събира прах. Бил и малък мотора... Много хубава кола на прилична цена с достатъчно бонуси, но всеки казва: "Ама тя е 1.6..." И какво от това? Аз съм я карал и мога да кажа, че също носи насладата на отминалата епоха и може да засрами много от съвременните коли с вървене и разход. Не губете време изравяйте класиките и ги върнете към живота!
    Един ден когато повече хора узреят за идеята да си купят такава кола вече няма да ги има. Преди 4 години имаше непрекъснато обяви, че се продават и постепенно изчезнаха. Отворете някой европейски сайт за коли втора употреба и вижте вече на къде вървят цените и предлагането
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Дааа,за съжаление това е ЧИСТАТА ИСТИНА , от опит ви казвам колеги че ако се качите на една добре поддържана или частично отремонтирана АЛФЕТА ,ДЖУЛИЕТА, ГТ, ГТВ, 75, или 90 ще се изненадате положително на какво са способни тези автомобили дори от най малките кубатури. Само погледнете в западните сайтове и клубове на АЛФА какво специално внимание се обръща на тези модели, но за ЖАЛОСТ принас в БЪЛГЪРИЯ историята на АЛФА РОМЕО започва в началото на деветдесетте години на миналият век.ЖАЛКО и ми се ще да греша в тези ми разсъждения ПОЗДРАВИ на ВСИЧКИ АЛФИСТИ !!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    SZ/RZ или по-евтин варият 75, но всъщност може и двете, искам и една по-ретро....страдале 33
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  7. #7
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Мечтите:
    75 ТС
    ГТВ6
    Жулиета Турбоделта
    Монреал !!!!
    33 Типо Страдале
    Ланчия Делта С4 :Р
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  8. #8
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    голямята ми мечта е 75-цата а също и Алфета също бих искал да се кача и на този жребец http://www.youtube.com/watch?v=1gXwU5QM ... re=related
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  9. #9
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Аз пък си искам Алфа 90.....
    Единствения проблем е, че нямам никакво време да се занимавам с нея, а то няма как човек да има такава кола и да не я прави постоянно....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Аз пък си искам Алфа 90.....
    Единствения проблем е, че нямам никакво време да се занимавам с нея, а то няма как човек да има такава кола и да не я прави постоянно....
    Тук си в огромна грешка! Веднъж обслужена и ремонтирана цялостно с истински части, а не побългарявани една такава кола включително и 90-ка се движи безпроблемно и носи на тормоз много повече от съвременните коли. Справка моята 90. Макар съвсем скоро да бях обвинен, че при този и разход на бензин явно я карам като бабичка има известен брой свидетели които могат да кажат какво се случва с ежедневната ми кола, а в момента единственият и сериозен проблем е, че като я ударих в една мантинела преди месец и прокапа резервоара...
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    То тва е така, но има една малка подробност. Адски трудно се намира добре поддържана 90ка. А, ако я взема за ремонт - няма да имам време да се занимавам с нея изобщо!

    Иначе съм напълно съгласен, че някои от старите автомобили са много по - дуракоустойчиви от новите.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Скачайте на ретро класики аз искам ето тази простащина
    http://forum.autohoje.com/showthread.php?t=4755

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris-
    Бате Венци, снимки на Жулиетата може ли
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    От малък мечтата ми е да реставрирам ретро кола и някой ден сигурно ще я осъществя. Но за това дори и ентусиазъм и пари се искат и.... ръчички, а мойте са в г.з. Това че нямам база е само оправдание...
    От класиките обаче най-много ме радва Джулия - най-расовият представител на класа "спортен седан" .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15

    Default ссс

    Мечтата ми е Алфа Ромео 90 2.5 V6 ....но в България не намирам...иначе една Жулиета или 75 също много би ме зарадвала....искам да е италианска и да е със задно... иначе ако нямам пари Фиат Регата 100 Зависи от парите...иначе то всеки иска червено Феррари..

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •