Results 1 to 10 of 10

Thread: въпрос за ролката на климатика

  1. #1

    Default въпрос за ролката на климатика

    значи проблема ми е че ролката на климатика нещо ми свири и искам да попитам какви пари са и дали има някаде снимков материал за тяхната смяна благодаря предварително

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    varna/sofia
    Posts
    61

    Default ролка

    Колега, аз имах същия проблем.
    Смениха ми я срещу 48лв само че моита алфа е 1.6TS
    Предпорагам че за твоя boxer ще е горе долу толкова даже и помалко.
    ALFA ROMEO 145 1.6 16V TS

  3. #3

    Default

    да се надяваме да е тя да не е някоя друга

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    A как разбра че е точно оттам свиренето?

    Иначе аз смених целия компресор на боксера. 100лв. Тука в нашата дивотия никой не се нае да смени само ролката

    В крайна сметка се оказа че са свирили ролките на ангренажа. Сега си имам един компресор в излишък.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default

    колата е 1.6 TS '97
    Същия проблеми при мен - ролката на компресора на климатика - понякога свири - шуми - понякога като стъжене - прискърцване. Няма значение дали е включен климатика. Понякога си утихва. Няма значение топъл - студен двигател.

    Въпроса ми е - когато се сменява тази ролка, свалят ли компресора и налага ли се презареждане с фреони и разни други такива ядове ?
    Може ли да се смени само ролката, без да се разкача компресора и колко ли би струвал ремонта ?
    Last edited by Ivo_; 07-03-2011 at 22:31.
    145 1.6TS '97

  6. #6

    Default

    Не може смяна без да се свали компресора.Знам,че излиза трудно тая ролка.

  7. #7
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Лагерчето се сменя малко трудно,но не е нужно точенето на фреон от климатика.Ако ти е неудобно на място,само раЗкачи компресора от стойката му и с подходящия инструмент я вадиш.
    Ако пьк случайно прецениш че няма да можеш така,пьрво отиди при някой който Зарежда климатици да ти дрьпне фреона.Така по малко ще трябва да се доЗареди.
    Успех.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    A как разбра че е точно оттам свиренето?

    Иначе аз смених целия компресор на боксера. 100лв. Тука в нашата дивотия никой не се нае да смени само ролката

    В крайна сметка се оказа че са свирили ролките на ангренажа. Сега си имам един компресор в излишък.


    Същата трагедия имам и аз с ролки на ангренажа SKF, възможно ли е защото са пренатегнати? И задължително ли се стяга ангренажа с пружините или се фиксира...
    145 1.7 16V Boxer


  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Да ти кажа боксьора доста отдавна замина, та не знам какво е положението вече с него. Факт е, че като разхлабих леко ремъците, свиренето спря.
    Имаше си правила за натягането, ама нека някой по-наясно да каже. Аз го правих малко "на слух", което не се препоръчва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Да ти кажа боксьора доста отдавна замина, та не знам какво е положението вече с него. Факт е, че като разхлабих леко ремъците, свиренето спря.
    Имаше си правила за натягането, ама нека някой по-наясно да каже. Аз го правих малко "на слух", което не се препоръчва.
    А сега правила за натягане, хептен в кереча ме хвърли. Не трябва ли пружините който са за обтягане да я върша тази работа или периодично трябва да се натяга, защото все пак този ремък в времето отпуска.

    Мда намерих темата по случайност с упътването за обтягането, и понеже си имам една 146 със същият мотор може да се пробвам на нея да сменя ремъците преди да го наравя на 145-цата... А явно мойте са яко натегнати защото когато ги монтираха нямаше пружини който играят ролята за точното обтягане на ремъка, поне според мен.

    П.С. Кво направи боксьора ? Продаде ли го или Фърли пешкира ферарито ?
    Last edited by infernus; 12-03-2011 at 22:14.
    145 1.7 16V Boxer


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •