Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: проблем със селеспиид

  1. #1

    Default проблем със селеспиид

    имам 156-ца селеспиид1999г. Появи се проблем с избирача на скоростите. Ходих във Ванто, казаха че е от съединитела и го смениха срещу скромната цифра от 1300лв. Надявах се проблема да се реши, но само се задълбочи. От Ванто казха, че нямат софтуер, с който да направят пълна диагностика на СЕЛЕСПИЙД-а. Като се изключи и включи колата на дисплея светва директно трета скорост и не може да запали. Също така при градско каране на дисплея започва да мига скоростта, на която се движи колата. Явно се натрупва някаква грешка. Механичен проблем по скоростната кутия и хидравличния блок няма. Сменени са всички консумативи. Можете ли да ми помогнете със съвет къде да отида.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Kолега съчувствам ти напълно и аз го имам този проблем но поради липса на време все още не съм ходил на диагностика. Но - как се справям- явно трупа някакви грешки защото на около 500-600 км ми прави същото като при теб- включва 4-та и ако спра гасне и не пали. Решението е рестарт и върви като нова. Което ме кара да се замислям за софтуерен проблем, и най-вече грешки от дупките, защото по лош път много по-бързо се нуждае от рестарт. Като вариант остава смяната на робота която е повече и от съединителя. А имаш ли проблем при дъжд.

    п.п. откъде и кога купи колата

  3. #3

    Default

    При мокро време не се засилва проблема. Колата я купих от Пловдив. Беше с проблем в оборотомера, в Аутоиталия го смениха. Явно пак трябва там да ходя. По време на движение няма проблим със смяната на скоростите. Ако мога да дам съвет на притежателите на Селеспийд, не ходете в Вантотрейд!Държаха ме 2 мес. и нищо не направиха. Смениха нещо, което не трябваше да се сменя.

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Аз пък не съм доволен от Александър ауто, където ми отвориха и разхерметизираха комп на селеспиида само да погледнат да не бил изгорял. Всеки сервиз може да се похвали с решен проблемен селеспиид и още някой друг дето му се чудят за какво става дума

  5. #5
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Познавам добре Радо и Ицо и се поинтересувах за твойта кола, защото разказа ти наистина е покъртителен.

    Видях ти колата /хубава е/, видях ти съединителя, знам /случайно - дори имаше шанс да помогна за ремонтирането му/ за счупеното ухо на в кожуха на скоростната кутия.

    Според мен съединителя ти наистгина е за смяна, но това няма значение, защото това е проблем между тях и теб. Съмнявам се да са ти го сменили без твое знание и съгласие.

    Според мен не е добре да нападах по подобен начин фирми /независимо за какво става дума/ защото се оставя лошо впечатление - и за теб и за фирмата. Ако има неясноти е най-добре да се разберете сами без да правите от това цирк.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  6. #6

    Default

    В Ванто има няколко поправени селеспиида...до като на друго място за подобен успех не съм чувал.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    с цел допълнително разучаване, с Евгений ще закараме неговата утре сутринта в Ауто Италия, за да видим там какво имат, какво могат и етц
    и ще пишем пак, било то добро или лошо

    и си мисля, че всеки трябва да си казва мнението за обслужването, което е получил, за да могат останалите да си направят извода за съответното място, било то което и да е

    не мисля че има безгрешни, или еднакво добри за всяка част от нашите автомобили!
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Стига сте му мислили толкова, тия селеспииди са си трудни за оправяне. Толкова време се мотам но сега съм решил да се провери за какво става дума и няма да остана само с мнението на един сервиз. В Александър твърдяха че са оправили един и ги видях колко могат, сега ще мина и през Аутоиталия, след 6-ти септември и през Ванто. Като силно се надявам диагнозата да е една и съща. А въпроса с доволните и недоволните го има навсякъде, няма какво да се караме за един-два по-емоционални поста.

  9. #9

    Default

    Oтносно селеспийдите във Ванто си признаха, че са некомпетентни. Миналата седмица бях там, защото на пета и на задна ми изписва, че има проблем. След като я закачиха на тестера приемчикът ми обясни че проблемът бил в датчика, който отчита положението на вилките, включващи 5-та и задна. Логично му зададох въпроса срещу колко пари могат да го сменят. Отговорът беше, че поради липса на техническа литература те не могат да сменят отделни части от робота, а сменят целия робот срещу 1800 лв. или слагат механични кутии. Другото, което ми каза е, че в Аутоиталия евентуално имали въпросната литература, но нямало кой да го направи. Като заключение ми показа една 156-тица (може би тази за която беше пусната темата), с която се борели вече от два месеца и отсече, че в България все още нямало кой да прави такива кутии.
    В този ред на мисли моята идея е че Гърция и Турция все пак не са толкова далече. Едно време много хора си караха там лачените коли на сервиз и отзивите бяха много добри. Ако проблемите ми се задълбочат май ще изпробвам тяхните сервизи
    147 2.0 16v TS Selespeed

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Как ли пък не бих отишъл при xxxxx гърци или турци да им пълня гушите, що си мислиш че там са експерти по селеспиидове, сигурно гърците ходят до Италия.

  11. #11

    Default

    Ама то няма литература за поправяне на самия селеспийд. Нито има ремонтен комплект. Не мисля че има сервиз особено оторизиран в който да извършват такава услуга. Направо си се сменя целия робот. Имало е опити да бъде поправен но са били абсолютгно неуспешни и аз мисля че дори е невъзможно, не случайно Алфа ромео го продавт цялото като резервна част.
    XTruck

  12. #12

    Default

    sedefcha
    Най-малкото колко мислиш че струва един час в сврвиза в гърция? Гориво? Зелена карта? Хотел? Вече май подмина 1800лв. Да не говориме че и частите са по скъпи и това че в гърция има много малко алфи над 1800 кубика
    XTruck

  13. #13
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    Ама то няма литература за поправяне на самия селеспийд. Нито има ремонтен комплект. Не мисля че има сервиз особено оторизиран в който да извършват такава услуга. Направо си се сменя целия робот. Имало е опити да бъде поправен но са били абсолютгно неуспешни и аз мисля че дори е невъзможно, не случайно Алфа ромео го продавт цялото като резервна част.
    ми то не е чудно, той самия робот не е производство на фиат концерна
    или поне аз така знам

    Fuji лие кво е там .... някаква японска измислица премислица

    а на фона на1300лв саединител 1800лв за робот ми се струват направо приемлива цена
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  14. #14

    Default

    Валери да не започваме пак обратно по темата! Цената е била под 1300лв която включва няколко пъти сваляне на скоростната кутия и т.н.
    XTruck

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    Валери да не започваме пак обратно по темата! Цената е била под 1300лв която включва няколко пъти сваляне на скоростната кутия и т.н.
    ама аз вече позитивно казах де
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •