Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Баси неска карах една Calibra

  1. #1
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default Баси неска карах една Calibra

    Днес един познат ми даде да му карам Калибрата 150коня, щото секи ден ми обяснява че много варви,ама аз не му вярвах.И какво изумен съм и к'во открих топлата вода и на сичкото отгоре не беше изгнила.
    Значи много ама много повече върви от мойта Алфа.
    Предимството на мойта е ,че е рядкост(има 5 в града) и не и викат "циганско ферари", за сметка на скъпите части.Тая калибра дигна 140 докато си помисля само, баси
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Posts
    55

    Default

    Ми купи си калибра.

  3. #3
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Не казвам че върви или не върви, но докато не се пуснете няма как да разбереш колко по-бърза е от твойта

    А че са скъпи частите на твойна - не съм съгласен !
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  4. #4
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Май пак сравняваме круши с ябълки...
    Колега, Калибрата е в класа на ГТВ, така че по вървеж трябва да се сравнява с нея. А ако сравниш ГТВ с Омега кое според теб щее по-бързо?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Ми чак пък толкова много да върви. Аз преди 3 години имах такава 94-та година но със 115-те коня и смятам че дизелака върви повечко. Турбото си е турбо.
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  6. #6
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    тея калибри са умряла работа а и не гледай километража щото бая им лъже
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  7. #7
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    Май пак сравняваме круши с ябълки...
    Колега, Калибрата е в класа на ГТВ, така че по вървеж трябва да се сравнява с нея. А ако сравниш ГТВ с Омега кое според теб щее по-бързо?
    Браво човек, колко хитро го каза, много добро сравнение.Просто грешката е в мене щото си мисля ,че карам самолет.Важното е че колата ми скоро ще тежи към 1100кг.Днес открих че помпата ми на безина работи на 11.4 волта, проследявах проследявах, ужас кабела е около 11-12м минава през 5-6 букси 1 бушон и 2 релета.Неможах да открия причината за пада на напрежение, но като пуснах авариино захранване с друг кабел (14v), звука на двигателя чак се промени.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  8. #8

    Default

    Аз карам такава 164ка кат твоита и как да ти кажа че няма как да върви по малко от калибрата , тия цигански ферарита са възмойно най-евтината газария в българия а и другото , на колкото опела съм се качил винаги километражите им показват с 10 км по малко а за 164 тя наистина не е в класа на калибрата ама щом си мислиш че твоита не вурви я погледни много хубаво

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Да не си се качил на някоя чипосана калибра шестак 2.5 че и 4х4 и да се чудиш после за кво стаа въпрос точно тези и без чипа си бягат доста да ти кажа
    AR 164 V6 turbo I.E.

  10. #10
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    абе тя си беше чипосана и е била някога 4х4 ама сега си е с предно само и е 2.0 двигател

    Asaka- искам да те питам, ти за колко правиш от 0-100км/ч
    Щото преди промените мойта ги правеше за 11сек, а това е много.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  11. #11

    Default

    само да ти кажа че моита 164 прави от 0-100 за 9.8 по малко може да слезе само с промени и в идеални условия , тя е чист СТОК , кво повече да ти кажа , Калибрата си върви няма спор ама просто не можеш да ми кажеш че има сток калибра която да бие сток 164 квито и да са двигателите, не забравяи че алфата е до 97ма година , другото което е че на алфата наи малкия двигател е 136 коня и то на дизела кво да ти кажа другото е само бензинка и то от 2.0 нагоре , ако искаш пусни една Детелина 164 срещу най-мощната калибра сток да видим кво ша стане

  12. #12
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Аха 9.8сек е много по добре от 11сек, трябва да рабера причината за това.
    Имаш ли представа колко трябва да ми е налягането на бензина,имам съмнения в него.И друг въпрос ти имаш ли газова уредба, защото дифузора (смесителя) на газта ми е с много малък отвор.Сетих се скоро за това защото карах една кола преди и след да й се сложи смесител.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  13. #13
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Quote Originally Posted by alfaracer
    И друг въпрос ти имаш ли газова уредба, защото дифузора (смесителя) на газта ми е с много малък отвор.Сетих се скоро за това защото карах една кола преди и след да й се сложи смесител.
    Може би заради газовата ти уредба колата ускорява по бавно
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  14. #14

    Default

    Еми как да ти кажа че и субаруто ми не можеше да върви на газ нищо че при карбураторите е много по лесно , а газта само ти сасипва двигателя, мини и си провери инжекторите ,мове да са позадрустени ,шото в БГ никаде няма свестна газ колата е суздадена за бензин брато и другото което е набута ли се с 1800 кинта за газов инжексион или просто от ефтиния варянт си взел

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Asaka
    само да ти кажа че моита 164 прави от 0-100 за 9.8 по малко може да слезе само с промени и в идеални условия , тя е чист СТОК , кво повече да ти кажа , Калибрата си върви няма спор ама просто не можеш да ми кажеш че има сток калибра която да бие сток 164 квито и да са двигателите, не забравяи че алфата е до 97ма година , другото което е че на алфата наи малкия двигател е 136 коня и то на дизела кво да ти кажа другото е само бензинка и то от 2.0 нагоре , ако искаш пусни една Детелина 164 срещу най-мощната калибра сток да видим кво ша стане
    Нещо май не си много запознат с опелските двигатели . Една калибра с C20XE мотор прави от 0 до 100 км/ч. за 8,5 по каталог, а алфата за близо 10 сек. Тъй че Калибрата бие всякак и на ускорение и на макс. скорост .
    А напълкно стоковия 2.0 16 v Turbo 4х4 с 204 к.с. просто няма какво да го коментирам
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •