Results 1 to 11 of 11

Thread: помагаите

  1. #1
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default помагаите

    здравеите на всички!и аз като вас сам влюбен в марката алфа ромео!но днес вече тотално ме разочароваха тея хора е!!колата я имам от 3 месеца и за тва време сам сменил предни амортисьори,долни носачи,тампони на омортисьорите,ламда сонда и други леки козметики!до днес всичко 6 точки ма както си варвя колата и угасна!хоп веднага на диагностика и излезна управление на разпределителния вал!е ясна работата вариатор до колкото имам за смяна и утивам в едно маазинче та ми казаха 420лв за нов!и така да попитам по запознатите с това има ли някакво оправяне за по малко пари и каде в област стара загора или задалжително трябва да увисна отново на важету !благодаря на всички предварително!колата е от подписа и мн си я обичам ма и мн иска да я гледам!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Защо си мисля че проблема не е във вариатора да изгасне и да не пали нещо друго е има датчик на единия разпределителен вал аз ГМТ (не съм много сигурен за какво беше) да не би там да е проблема и заради него да не пали. пробвай ни при други майстори мисля си че не може да е от вариатора.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява ivoraikkonen's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Shumen
    Posts
    62

    Default

    И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.
    Zastava 55
    VAZ 2101
    AUDI 80 `80
    VW Golf III `93
    ALFA ROMEO 1,8 TS `98

  4. #4
    започва да се пристрастява ivoraikkonen's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Shumen
    Posts
    62

    Default

    И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.
    Zastava 55
    VAZ 2101
    AUDI 80 `80
    VW Golf III `93
    ALFA ROMEO 1,8 TS `98

  5. #5
    започва да се пристрастява ivoraikkonen's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Shumen
    Posts
    62

    Default

    И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.
    Zastava 55
    VAZ 2101
    AUDI 80 `80
    VW Golf III `93
    ALFA ROMEO 1,8 TS `98

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ivoraikkonen
    И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.
    Това го има на снимки но работата никак не е лесна а е желателно и пети за ангренаж да се ползват а има и особенности,. Питах доста хора които са сменяли какво се прави и бях горе долу подготвен но имаш и нужда от консултации по телефона по време на разглобяването, а и сглобяванто е особенно има една пружина дето трябва дасе свие предварително и едни филми такива не е шега работа. Сега вече знам и ако ме питат че кажа сменя се много лесно, ама докато улучим как беше и как трябва да стане си беше бая зор.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    ми колеги като закарах колата на диагностика тва излезна!да пада по точен колата ми угасна няколко пати след като я дарйа определено време на високи обороти да кайем над 5000!когато беше закачена за диагностиране я изчистиха грешката и следователно аз им викам чекаите ся да я вкарам до прекасвач и пак да видим има ли нешту!и отново съштата грешка!така че пак питам ако моите ме насочите кам някои читав маистор в стара загора или казанлък ще съм ви мн благодарен!ако пък няма такива мик викаме неволята и ще проам ко мои напрая сам
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тази грешка която ти е дала може да означава че има проблем във соленоида който управлява вариатова а не в самия вариатор не бързай толкова със смяната на вариатора се си мисля че проблема няма да е във него.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    хаиде бе хора никои ли немои ми каже кьде в стара загора или казанльк мои някои да ми дадед точна представа за датчика лио говорим или за вариатора!на никои ли не му е правила проблеми колата!!еи ся проверих в косер тоя датчик ше ми го дадат за 1**лв ма дали е от него!!мойе ли да се разбере тва като се диагностира колата тоя датчик дали работи?????
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  10. #10
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    е явно никои не знае за кво става вапрос и няма ни един читав маистор в тез градове все пак благодаря на тези които казаха от кое може да е
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Виш в раздела на ГТВ там имаше един колега leshoiad се пише може той да те опъти към някой доверен сервиз.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •