Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Кога светва лампата за бензина?

  1. #31
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Moята преди показваше много точно, но ми изгоря бенз помпа. Смених я, но понеже стария ми датчик на бензиномера беше доста почернял(нещо като нагорял на външен вид), сложих датчика от новата помпа(разбирайте втора употреба) и се почнаха чуденките. Ту показва нормално, ту малко, естествено се влияе от наклони, ама понеже я карам на газ не му обръщам много внимание.
    Вероятно проблема е в поплавъка и датчика, много вероятно е да съм завъртял малко помпата и по този начин поплавъка де не мърда свободно, но това ще стане ясно като отворя напролет. Някой не е ли проверявал колко излиза нов датчик, щото с времето се умаря пластинката, графитена пъпка която също се износва, един вид живота на датчика е до време...

    Пп. Тия дни ако ми остане време ще цъкна една снимка на въпросната проклетия от старата помпа, за да добиете представа за какво става дума, виждал съм такъв датчик да се продава за фолксваген, би трябвало и за нашите коли да има все някъде.
    Е колега аз мисля ,че в 99% от случаите , датчика си е добре , проста така отчита , определно наклоните му влияят много , затова е хубаво да знаеш колко си сложил и така , и проверяваш бензина винаги на равно това е ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #32
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Карай докато угасне и тогава ще разбереш-няма друг начин
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Моята харчи малко повечко извън града,но като цяло съм доволен от разхода,градцо е към 12-14л.,нормално е!
    Нивомера и при мен се държи много странно,зареждам я до горе,показва си много коректно докато не стигне 1/4 и започва да показва каквото си иска,но не повече от 1/4
    и аз зареждам разбира се,за да няма изненади!

  4. #34
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    Колеги ще използвам темата да попитам за моя нивомер на бензина който май отказа.Значи преди 3-4 дена ми светна лампата на бензина,но не беше минала под 0,аз карам на газ,на бензин само паля.На следващия ден стрелката беше паднала и под нулата,все едно няма и капка,сипах и 20 лв и нищо,викам сега като мина през някой наклон ще си покаже ама не,вечерта я оставих в наклон,но сутринта пак си свети лампата и стрелката не мърда от дъното,сипах още за 10 лв,но пак никой.Та мисля че стрелката не отчита,подчукнах я ,не се оправя,кажете някакво решение,има ли датчик,къде се намира,как се сменява,или каквото и друго да е
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  5. #35
    Алфист по душа ivencio's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    19

    Default Надуване на резервоара

    сега карам 2.0 тс
    преди имах 1.8тс-и нейния резервоар в горещо време се надува от топлото и вдига сондата и показва пьлен резервоар,дори да е с малко бензин,но след 5 минутки се корегира и показва вярно.за наклоните знаете всички
    [SIGPIC]

  6. #36
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Или по бензиностанциите ни ме шибат или нещо не е както трябва с тая кола...и на Ромпетрол и на Еко, като зареждам до горе, като ще пътувам до морето, сипвам бензин в почти празен резервоар. Стрелката е почти изцяло покрила червения сектор, някакви си 2-3 литра. Аз винаги пълня до горе, но с връх, тоест така че да "прелее" от гърлото на резевоара. На различни бензиностанции и колонки, винаги ми дава, че съм сипал 66 литра и тези 2-3 които имам...се получава 68-9 литра гориво, при резевоар 63...Тия 5-6 литра къде бягат?! Има ли значение, че пълня до преливане, а не до щракване на пистолета?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  7. #37
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Е аз тая стрелка не мога да я разбера. Като дам контакт на равно, преди да запаля, показва примерно преди 1-вата черта след червеното, а като тръгна отива в резервата и светва лампата. И така докато си карам не стига пак до първоначалното положение. Та се чудя на кое да вярвам. То аз съм си на и не е болка за умиране ама все пак.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  8. #38
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Е аз тая стрелка не мога да я разбера. Като дам контакт на равно, преди да запаля, показва примерно преди 1-вата черта след червеното, а като тръгна отива в резервата и светва лампата. И така докато си карам не стига пак до първоначалното положение. Та се чудя на кое да вярвам. То аз съм си на и не е болка за умиране ама все пак.
    И аз не мога да я разбера, както нея, така и жена ми, ама си ги карам и двете. Това стана ясно, че е очарователен дефект на Алфата и трябва да се примирим с него...въпроса ми е извън тази специфика на темата, но е нередно да отварям нова, само за това, за това питам тук...Благодаря!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  9. #39
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Свети когато портмонето ти е на червено
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #40
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Или по бензиностанциите ни ме шибат или нещо не е както трябва с тая кола...и на Ромпетрол и на Еко, като зареждам до горе, като ще пътувам до морето, сипвам бензин в почти празен резервоар. Стрелката е почти изцяло покрила червения сектор, някакви си 2-3 литра. Аз винаги пълня до горе, но с връх, тоест така че да "прелее" от гърлото на резевоара. На различни бензиностанции и колонки, винаги ми дава, че съм сипал 66 литра и тези 2-3 които имам...се получава 68-9 литра гориво, при резевоар 63...Тия 5-6 литра къде бягат?! Има ли значение, че пълня до преливане, а не до щракване на пистолета?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  11. #41
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    A, с гЪзова Виале не ми се вярва да работи помпата. Въпроса ми беше кое е реалното показание ама карай. Като гледам какви капацитети не знаят отговора, явно няма такъв.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  12. #42
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    A, с гЪзова Виале не ми се вярва да работи помпата. Въпроса ми беше кое е реалното показание ама карай. Като гледам какви капацитети не знаят отговора, явно няма такъв.
    Всичко зависи от състоянието на потенциометъра на поплавъка ти. Светва на около 7 литра за постоянно
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Или по бензиностанциите ни ме шибат или нещо не е както трябва с тая кола...и на Ромпетрол и на Еко, като зареждам до горе, като ще пътувам до морето, сипвам бензин в почти празен резервоар. Стрелката е почти изцяло покрила червения сектор, някакви си 2-3 литра. Аз винаги пълня до горе, но с връх, тоест така че да "прелее" от гърлото на резевоара. На различни бензиностанции и колонки, винаги ми дава, че съм сипал 66 литра и тези 2-3 които имам...се получава 68-9 литра гориво, при резевоар 63...Тия 5-6 литра къде бягат?! Има ли значение, че пълня до преливане, а не до щракване на пистолета?!
    63l + 7l резерва
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #44
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    63l + 7l резерва
    Хайде малко по сериозно, че човекът може и да повярва.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #45
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Хайде малко по сериозно, че човекът може и да повярва.
    Ама вярно, моля, питам сериозно, не си правя ташаци...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •