Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Кога светва лампата за бензина?

  1. #16
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by kibika View Post
    Аз съм забелязал (ако греша може да ме поправи някой), че когато съм на наклон на спускане ми отчита стрелката по-малко от колкото е, така реагира когато съм спрял с наклон на дясно (качил съм лявите гуми на бордюр примерно). Респективно отчита ми повече гориво когато се изкачвам или съм спрял наляво! Може би разположението на поплавъка има някакво значение?
    Най-общо казано, запалиш ли колата или дадеш ли и контакт под наклон като си , отчита по-малко, ако пък задницата е надоло показва повече , принципно аз виждам до къде ми е бензина на бензиностанцията , където е равно.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #17
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Най-общо казано, запалиш ли колата или дадеш ли и контакт под наклон като си , отчита по-малко, ако пък задницата е надоло показва повече , принципно аз виждам до къде ми е бензина на бензиностанцията , където е равно.
    И при мен е така.Явно проблема е общ.Но да каже някой,дали това може да се оправи.Това явление не съм го срещал при други марки коли.Датчика на поплавъка ли трябва да се смени?Или са си така ,което не ми се вярва.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by kibika View Post
    Аз съм забелязал (ако греша може да ме поправи някой), че когато съм на наклон на спускане ми отчита стрелката по-малко от колкото е, така реагира когато съм спрял с наклон на дясно (качил съм лявите гуми на бордюр примерно). Респективно отчита ми повече гориво когато се изкачвам или съм спрял наляво! Може би разположението на поплавъка има някакво значение?
    Абсолютно вярно...Наклонена ли е на ляво показва повече, наклонена ли е надясно показва по малко...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    а бе тя алфата е като жената. носи ти тръпка и ядове.
    невъзможно е да я разбереш или промениш-просто "свикваш" с изненадите.
    156 SW 2001 бивша.

  5. #20
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    И при мен е така.Явно проблема е общ.Но да каже някой,дали това може да се оправи.Това явление не съм го срещал при други марки коли.Датчика на поплавъка ли трябва да се смени?Или са си така ,което не ми се вярва.
    Едвали има оправяне колега , просто датчика е по-чуствителен или незанм и праща доста често дани и като се има предвид ,че е поставен на определено място, колата като се наклони и идва резултата просто ми свикваш и това е а и спокойно резервите са направи да карат кажи речи почти 100 км извънградско, най-лесно да провериш по-стрелка колко бензин имаш е , като я спреш на равно място и дадеш контакт .

    ЕДИТ: мен това даже ми харесва защото гаражът ми е леко под наклон и като паля сутрин колата винаги показва повече бензин хаха
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #21
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Колеги, идеята е, когато колата е в движение на прав участък, къде трябва да бъде стрелката, за да се предположи, че бенцина е свършил! Тоест стрелката изцяло ли трябва да мине от ляво на последната червена чертичка?! И да допре до черното ограничително пиронче?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  7. #22
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колеги, идеята е, когато колата е в движение на прав участък, къде трябва да бъде стрелката, за да се предположи, че бенцина е свършил! Тоест стрелката изцяло ли трябва да мине от ляво на последната червена чертичка?! И да допре до черното ограничително пиронче?!
    Колега така на мен 1 път точно на прав участък колата ме изостави , от тогава реших да не си играя с резервата на колата и гледам да не я карам да и свети лампичката , ще те посъветвам същото , ако да кажем ти остават 30 тина километра до дадено място извънграда и ти светни лампичката можеш да си караш спокойно , но като цяло избягвай да е в резерва , то мисля , някъде бях чел , че като цяло не е хубаво колата да е с малко бензин , нещо помпата ли се скапвала , нещо такова бях чел.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #23
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Разглабяхме на едно пежо помпата наскоро и се оказа че е починала,обаче тва приятелче докато ме нямаше взел да пипа сондата/която дава инфо колко бензин има в резервоара/ и аз като го видях ми презля.Доколкото знам се калиброват със спешъл уред,а той си мърдаше поплавака...После като сложихме сондата пак и дадохме на контакт ни показваше че резервоара е пълен,а реално имаше 3-4 литра вътре
    Възможно ли е да има нещо общо да каже някой колега който ги чатка работите.
    Иначе и аз не му вярван на тва нещо.Пред нас като е спряна колата винаги като запаля и ми свети лампата,а наклона не е много голям.И като покарам малко се усеща,но пак не разчитам на него...
    Напълни я догоре колега и виж какво ще стане.

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    И при мен е така.Явно проблема е общ...
    Проблем няма, това си е конструктивна особеност за модела...

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Истибата е,че не се родила Италианска кола,която да и показва вярно бензиномера
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    При мен, като присветва лампата за малко, и имам гориво за 40 км и светна постоянно. Карал съм я на резерва 100км и отивам и пълня догоре резервоара и побира 57-58 литра макс след 100км на светната лампа. По каталог колко го дават да е тая резерва!?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27

    Default

    Абре тия 156-ци яко откачат зимата !
    От как застудя и след сипване на 30лв. бензин и стрелката седи под минимума и неще пустата да се оправи. Та ся ще изчакаме лятото и ще я стягаме
    Вече над 1 месец не съм я карал... ,а тя само ме гледа тъжно пред входа
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  13. #28
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    И при мен е така колеги. Дори и най-малкия наклон указва влияние.Преди карах астра и при нея имаше същия проблем-при по продължително спускане започва да отчита по малко гориво.

    Според мен това не е болка за умиране. Като ми стигне до първата чертичка, първо отивам на бензиностанция.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    При мен, като присветва лампата за малко, и имам гориво за 40 км и светна постоянно. Карал съм я на резерва 100км и отивам и пълня догоре резервоара и побира 57-58 литра макс след 100км на светната лампа. По каталог колко го дават да е тая резерва!?
    Аз нямам принципно никакви проблеми показва изклучително точно!!! Естествено обаче се влияе от наколни...
    Иначе по каталог дават 56 литра резервоар и 7 литра резерва и общо имаме 63 литра на разположение
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Moята преди показваше много точно, но ми изгоря бенз помпа. Смених я, но понеже стария ми датчик на бензиномера беше доста почернял(нещо като нагорял на външен вид), сложих датчика от новата помпа(разбирайте втора употреба) и се почнаха чуденките. Ту показва нормално, ту малко, естествено се влияе от наклони, ама понеже я карам на газ не му обръщам много внимание.
    Вероятно проблема е в поплавъка и датчика, много вероятно е да съм завъртял малко помпата и по този начин поплавъка де не мърда свободно, но това ще стане ясно като отворя напролет. Някой не е ли проверявал колко излиза нов датчик, щото с времето се умаря пластинката, графитена пъпка която също се износва, един вид живота на датчика е до време...

    Пп. Тия дни ако ми остане време ще цъкна една снимка на въпросната проклетия от старата помпа, за да добиете представа за какво става дума, виждал съм такъв датчик да се продава за фолксваген, би трябвало и за нашите коли да има все някъде.
    Last edited by mirchozo; 01-02-2010 at 21:13.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •