Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Кога светва лампата за бензина?

  1. #1

    Default Кога светва лампата за бензина?

    Взех колата (за 156 2.0 става въпрос) с стрелка под последната чертичка на скалата. Сипах 20лв когато отидох в КАТ да я регистрирам и лампата не загасна, след това сипах още 20 лв и лампата изгасна за 2 -3 км и пак светна, след това пак сипвах 2 - 3 пъти по 10лв и стрелката почти не помръдва, все едно ги сипвам в канала.Доколкото знам резервоара е 70литра и 4.75л едвали много се отразяват, ама всепак ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...множко изглежда за резерва....на 156 - 2.4jtd го дават 63 л , минус 7 резерва-т.е. светва лампата...такова и поведение си поддържа...нещо не ми е вижда наред системата ти, та да я набълбукваш толкова, и все да свети...сори за общият лаф...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    ee добре дошъл в отбора и на нащи коли все им сипваме по 10, 20 лв бензин ма ко да са праи кат не стигат пустите пари иначе попринцип събира 7 л абе горе доло кат ти е празен резервоара за 20 лв бензин трябва да ти угаси лампичката поне за малко Ма при тебе много странно звучи, да не би да си сипал някъв бензин пълен боклук.. в момента съм с 5 литра такъв в резервоара и комп. неще да ми отчете колко км. имам може и от тва да е а може и нещо друго ще е усетиш след още 2-3 сипвания
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4

    Default

    Хайде и аз да питам тук в темата на колегата...
    Направило ми е впечатление, че доста след запалването на автомобила индикацията за бензина започва да дава някакви коректни резултати, когато дам на контакт отначало свети на резерва. Чак като покарам известно време започва да отчита някакви по-нормални стойности.
    Направо се чудя, до колко да се доверявам на този индикатор за бензина. Моля ако някой има идея какъв е този проблем да изкаже мнение или да даде съвет!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default светване на лампата

    Винаги зареждам догоре като ми светне лампата - 1,2 изключения. И повече от 52 литра не съм побирал ..
    Ако е 63 резервоара - толкова го дават - остават едно 11-12 литра.
    Карал съм само един път на червено 80км и заредих после на Еко 56литра.
    То почти винаги на ЕКО зареждам ... и съм доволен
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by fade
    Хайде и аз да питам тук в темата на колегата...
    Направило ми е впечатление, че доста след запалването на автомобила индикацията за бензина започва да дава някакви коректни резултати, когато дам на контакт отначало свети на резерва. Чак като покарам известно време започва да отчита някакви по-нормални стойности.
    Направо се чудя, до колко да се доверявам на този индикатор за бензина. Моля ако някой има идея какъв е този проблем да изкаже мнение или да даде съвет!
    И при мен се държи така, но ми прави впечатление, че го прави когато имам по-малко бензин. Вчера го напълних до половината и през цялото време си отчиташе коректно, но като резервоара е пълен на 1/4 не мога да разбера колко бензин имам, защото си отчита каквото си иска.
    При първо палене бензиномера ми дава най-точни данни, но след като я покарам малко, изгася я и след това дам на контакт за ново палене, светва жълтата лампа и след няколко метра се вдига където трябва.
    Кофти тръпка ...

  7. #7
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    мда и те полазват тръпки по гърба
    156 1.8 TS

  8. #8

    Default

    Значи не само при мен има аномалии с бензина!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9

    Default

    Това е малко слабо звено при Алфите.Бензиномера си показва каквото си иска.Ако палиш при наклон,стрелката може да ти покаже и след 1/2 , а ти да имаш 6 литра в резервоара.След 10 мин каране се оправи но....Аз лично никога не съм знаел в тази кола колко бензин има
    Засичаш от пълен до пълен и си праиш сметка колко харчи.Това е единствения 99 % сигурен метод.Иначе като светне лампата би следвало да имаш от 6-9 литра в резервоара,но....И отдели едно пълно зареждане и след това само доливай като ти стигне към средата....не разчитай много на индикациите да я оставиш жадна колата и бензиновата помпа , че тогава.....в някои случаи доста лошо.
    Поз. Честито за алфата и само безаварийно каране!
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  10. #10
    започва да се пристрастява A40's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    87

    Default Re: Кога светва лампата за бензина?

    Quote Originally Posted by cassillas
    Взех колата (за 156 2.0 става въпрос) с стрелка под последната чертичка на скалата. Сипах 20лв когато отидох в КАТ да я регистрирам и лампата не загасна, след това сипах още 20 лв и лампата изгасна за 2 -3 км и пак светна, след това пак сипвах 2 - 3 пъти по 10лв и стрелката почти не помръдва, все едно ги сипвам в канала.Доколкото знам резервоара е 70литра и 4.75л едвали много се отразяват, ама всепак ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е?
    колега чупи я тази проклета лампа бре а иначе тази кола си е доста лакома така че това си е нормално
    stilo sw 1,9 JTD 03g
    alfa 147 1,9JTD 01g
    alfa 156 1,9JTD 01g
    barchetta 1,8 98g
    alfa 145 1,6 97g

  11. #11

    Default Re: Кога светва лампата за бензина?

    Това като го видя да свети и ми става лошо, и аз съм на мнение, че не показва много вярно, или поне не му имам 100% доверие, иначе на мен ни ми се осветява, а свети само това за резервата и вечер ми едно спокойно

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  12. #12
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аз съм със 155, но имам същия проблем. лошото е, че няма никаква логика. В началото като я взех я бях оставил съвсем без бензин, чак почна да придърпва . Сипах 13 литра и нещо - лампата почна да свети като минах около 70 км. Сипах веднага 9 л - след 30 км заприсветка . Шах с пешката!
    Начинът е да засечеш с пълнене догоре и да имаш представа с определено количество бензин колко можеш да минеш. Или възприемаш нашенската тактика "Карай- дреме ти на... "
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #13
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Вярно е това и при мен.Стрелката постоянно ходи наляво - надясно.
    Ако случайно ти свърши бензина на път (на мен ми се случи) си приготви една 10 литрова туба да сипеш.Аз пробвах с 5 литра (имах такава малка в багажника) и се наложи 2 пъти да ходя до бензиностанцията.Не подкача нещо помпата на 5 литра...
    Значи като доближи стрелката до черната чертичка на нулата трябва да заредиш иначе рискуваш изведнъж да падне и да спреш...
    156 1.8 TS '98

  14. #14
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Добре де....стрелката понякога е и на червената чертичка, най-последната да нулата и колата още върви....интересн ми е дали стрелката трябва да стъпи на ограничителното пиронче, зада се води, че бензина е свършил...
    Last edited by milev86; 30-01-2010 at 12:35.

  15. #15
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Аз съм забелязал (ако греша може да ме поправи някой), че когато съм на наклон на спускане ми отчита стрелката по-малко от колкото е, така реагира когато съм спрял с наклон на дясно (качил съм лявите гуми на бордюр примерно). Респективно отчита ми повече гориво когато се изкачвам или съм спрял наляво! Може би разположението на поплавъка има някакво значение?
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •