Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Мога ли да сложа масло Приста за около 2-3 хиляди километра?

  1. #1

    Default Мога ли да сложа масло Приста за около 2-3 хиляди километра?

    Мога ли да сложа масло Приста за около 2-3 хиляди километра , зада разбера дали ми харчи масло или има някакви течове.Иначе ще ми излезне солено да сложа Селениа и да ми се наложи да го точа после.И ако може каква Приста да сложа!Става дума за 156 2.0 тс!

    Използвам стара тема зада не пълня форума с глупости!

    Каква козметика бихте ми препоръчали за подхранване на кожен салон.Моя е в супер състояние и искам да го запазя такъв.И също с какво третирате таблото зада изглежда готино но да не бъде мазно на допир и да не пивлича прахта?

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    има един израелски препарат SANO аз поддържам кожата с него и съм много доволен
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default евтиния,бате

    колега,аз от една година на жсеки 30-40 дена си купувам вазелин от аптеката!слагам си на ръката,втърква6 го и после с ръцете на седалките!от тжа по арно няма!тва е абсолутно естествена мазнина,не мири6е и не оцветяжа!много сум доволен!пробваи,след като го намажен 24 часа я остави вазелина да попие добре и си идеален!тва пак ти казвам е ецтествено вешество точно за тези неща и 6те си много доволен!само пробваи!!!
    ALFA ROMEO 156 1.6 '99

  4. #4

    Default кожа

    Колега аз ползвам Кустенурка за кожа много е добра кожата омеква е цвета става супер има е в всяко ОМВ 15лв

  5. #5

    Default

    Мерси за съветите ще са ми полезни.А някои може ли да ми каже някакъв препарат за почистване на тапицерията на тавана, но да не се получи овисване след това.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Мерси за съветите ще са ми полезни.А някои може ли да ми каже някакъв препарат за почистване на тапицерията на тавана, но да не се получи овисване след това.
    Търси продукти на Turtle Wax ... имат за всичко, съответно ще останеш предоволен!

  7. #7

    Default


    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не не може Никога не съм карал с друго масло освен Приста, вече над 300 000км общо на 4 коли. Маслото е Супер Бензин 10W40, 42лв за 4литра. Няма да спестиш много . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    започва да се пристрастява A40's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    87

    Default

    приста е много добро масло,има приста супер бензин-досега винаги съм слагал такова и съм бил доволен.откакто карам алфи почнах да купувам само селена.първо ги накарай да ти сложат промивка в старото масло,да поработи 2-3 минути,тогава сменяй.иначе това да пробваш дали тече и т.н. е малко излишно-в момента не виждаш ли дали тече,ако ти харчи масло така или иначе ще трябва да доливаш и пак ще го сменяш,а ако сложош приста почти със сигурност ще ти харчи
    stilo sw 1,9 JTD 03g
    alfa 147 1,9JTD 01g
    alfa 156 1,9JTD 01g
    barchetta 1,8 98g
    alfa 145 1,6 97g

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default Re: Мога ли да сложа масло Приста за около 2-3 хиляди киломе

    Quote Originally Posted by cassillas
    Мога ли да сложа масло Приста за около 2-3 хиляди километра , .... Става дума за 156 2.0 тс!

    Използвам стара тема зада не пълня форума с глупости!

    ...
    Не пълни форума с глупости!

  11. #11
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Навремето имах едно УНО Турбо, три години го удавих в приста, друго масло не знаеше и не мръдна кучето, а знаете че тази кола се кара само на резба.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  12. #12
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    приста...а защо не ?....всички знаем ,че пълната синтетика е тънко масло, и че е предназначено предимно за нови двигатели...докато за таралясници по на 300к ...си идва до известна степен рядко, и в редица случаи колите си го горят....Знам ,че по този начин изказано мнение на тема масло си е ерес...и : "...пламна гората..."Ама селения, та селения.... мисля,че особенно ако не се употребява автомобила в нон-стоп спортни режими, едва ли ще му стане нещо на двигателя ако се кара и с други масла...А да не спорим колко много други добри марки масла има...например Техасо...Добавям: не оспорвам качествата на маслата пълна синтетика,включително и на Селения....
    Относно КОЖА : Аз ползувам два немски продукта - PROCICLE на LOUIS...това са Спрей и Мас, и съм много доволен...вносител е "Моторко" - софия...имат и онлайн магазин ...
    Относно Таблото...от малък ползувам Силикон-спрей-доста едра туба - към 10 лв...има го из търговската мрежа...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    Колега въобще не се притеснявайте да наливате масло Приста ойл 10w40.Маслото е перфектно, има същите характеристики като Селенията и от него няма ментета!
    Алфа Ромео 156 2000куб.см

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Re: евтиния,бате

    Quote Originally Posted by hriskov
    колега,аз от една година на жсеки 30-40 дена си купувам вазелин от аптеката!слагам си на ръката,втърква6 го и после с ръцете на седалките!от тжа по арно няма!тва е абсолутно естествена мазнина,не мири6е и не оцветяжа!много сум доволен!пробваи,след като го намажен 24 часа я остави вазелина да попие добре и си идеален!тва пак ти казвам е ецтествено вешество точно за тези неща и 6те си много доволен!само пробваи!!!
    Това го пробвах стана перфектно, ма много гъст тоя вазелин едвам излиза от тубата, и половин час клепах с него Няма ли някакъв по-човешки, иначе стана перфектно за 1,7лв вместо 15лв Даже остана за още един път.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    вазелина и естествена мазнина
    се пак нали знаете от кво се прави
    всъщност доста по-добре от подръчните средства е с крем за ръце
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •