Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблеми след пръскане с контактен спрей.

  1. #1
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Проблеми след пръскане с контактен спрей.

    Здравейте. Преди дни най-сетне открих контактен спрей и реших да препръскам всички ел.свръзки , които мога. Ония ден го направих и нямаше проблем. Вчера както си карам в града , температурата на антифриза достигна 90-93-4гр. и като се включи перката да охлади цялото табло изгасна ( температура-мин. ; колич. гориво- мин. ; осветление на таблото - няма ; налягане на маслото-0 и светна лампата с акумулатора - векам си -скъсал съм ремък). След 2 минути се прибрах -ремъка си беше цял. Открих , че е изгорял бушон (първия от горе на долу в лявата колона -20а ) "servizi" пише над него. Като го смених всичко си е ОК докато не се включи перката- тогава пак същото- гори. След 6 изгорели бушона открих няколко неща.
    1. Перката се включва направо на втора степен -при първото "цък-ване" се включва , а при второто (когато по принцип се включва 2-ра степен) гори бушона и перката си продължава да работи. Работи си доста дълго време , а преди проблемите винаги е работила (втората степен) само няколко секунди.
    2. От 3-те релета , които са до съда с хидравлична течност едното (по-голамото) като го отворих ми се видя с ...нагар по крачетата на 1 елемент- не разбирам от токове. Това същото реле като го допра само при поставяне без да е на контакт колата цъква вътре. Цъква и на мястото на съседното реле. А съседното реле като го поставя не цъква на никое място. Не знам трябва ли да се включва без контакт. Смених това реле с едно от вътрешното табло (за предните халогени) и пак същото - като се включи перката гори бушона.
    3. Двеата кабела , които отиват до ...елемента закачен на радиатора за 2-те степени на перката. На единия и без контакт има +. Трябва ли да има без контакт? Мерих с пробна лампа - свети.
    Ако някой може конкретно да ми отговори на тия въпроси ще съм благодарен, че днеска е събота и...
    А и друго . Като включа климатика на студено не се включва перката и не чувам компресора да се включва. Колата е с климатроник 1.8 тс 8кл.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Да не си разменил случайно някоя букса с друга? Аз имах подобен проблем на боксера точно с тия прословути степени. Бяха разменени две букси (включени на погрешни места) Бая ровичкане беше докато го открия, ама поне нищо не гореше
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    А и сега се сещам , че след като изгори бушона , като дам на контакт "вдига 70-80км/ч " (без да паля ). Като включа климатик или фарова скоростта пада
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Да се ...и простата глава. Прави са хората , че сам каквото си направиш.... Оказа се , че при почистването съм разменил местата на 2 релета. Това голямото дето щракаше и без контакт не е било за там. Добре , че мина 1 печен майстор през улицата та погледна и ги размести. Освен това на 2 пъти щях да се запаля. Последния бушон дето сложих -китайски комплект (пише си ) от Лукоил не изгоря. Беше се разтопила пластмасата а металната част здрава. Изпуши от него и доста повече от кутийката с 3-те релета. Бяхя се стопили изолациите на 3 кабелчета. Вече мсичко е наред Изпуснах момента да осребря застраховката
    П.П. Дано не съм стопил и нещо друго , защото като изпуши се включи клаксона и късите не можеха да се изключат- а бе ушъс. После пробвах и си е наред.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •