Здравейте. Преди дни най-сетне открих контактен спрей и реших да препръскам всички ел.свръзки , които мога. Ония ден го направих и нямаше проблем. Вчера както си карам в града , температурата на антифриза достигна 90-93-4гр. и като се включи перката да охлади цялото табло изгасна ( температура-мин. ; колич. гориво- мин. ; осветление на таблото - няма ; налягане на маслото-0 и светна лампата с акумулатора - векам си -скъсал съм ремък). След 2 минути се прибрах -ремъка си беше цял. Открих , че е изгорял бушон (първия от горе на долу в лявата колона -20а ) "servizi" пише над него. Като го смених всичко си е ОК докато не се включи перката- тогава пак същото- гори. След 6 изгорели бушона открих няколко неща.
1. Перката се включва направо на втора степен -при първото "цък-ване" се включва , а при второто (когато по принцип се включва 2-ра степен) гори бушона и перката си продължава да работи. Работи си доста дълго време , а преди проблемите винаги е работила (втората степен) само няколко секунди.
2. От 3-те релета , които са до съда с хидравлична течност едното (по-голамото) като го отворих ми се видя с ...нагар по крачетата на 1 елемент- не разбирам от токове. Това същото реле като го допра само при поставяне без да е на контакт колата цъква вътре. Цъква и на мястото на съседното реле. А съседното реле като го поставя не цъква на никое място. Не знам трябва ли да се включва без контакт. Смених това реле с едно от вътрешното табло (за предните халогени) и пак същото - като се включи перката гори бушона.
3. Двеата кабела , които отиват до ...елемента закачен на радиатора за 2-те степени на перката. На единия и без контакт има +. Трябва ли да има без контакт? Мерих с пробна лампа - свети.
Ако някой може конкретно да ми отговори на тия въпроси ще съм благодарен, че днеска е събота и...
А и друго . Като включа климатика на студено не се включва перката и не чувам компресора да се включва. Колата е с климатроник 1.8 тс 8кл.