Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: За колко ви загряват двигателите- само за верижни

  1. #46
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аха, мерси за писмените доказателства .
    Иначе при мен миналото лято многократно стигаше до 110, но като направих една сериозна промивка на радиатора работата заспа - държи си вертикално 90 градуса.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #47
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    след днешното каране с климатик по магистрала и 130км/ч, стелката стои на средата между 90 и преди следващата черта ама баш на средата!!! Много е спред мен...
    След всичко четено по този проблем от мен май трябва да проверя и engine timing - идея как да стане това???
    В града и с лека скорост на климатиматик подминава леко 90. Ако е без клима го подминава повече но не стига до средата на пътя до следваща черта...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Мойта убавица е 1.7 зимата от 4градуса надолу почти не вдига повече от 70 ама лятото за 10 мин. прави 90
    155 rlz

  4. #49
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Значи си за термостат.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #50
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Значи си за термостат.

    Това е диагнозата
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #51
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Баси,аз май също омотах датчиците.Утре ще ги откачам и закачам един по един,докато улуча коя букса за къде е.Щото ми се струва,че колата загрява повече,отколкото трябва и мощността пада,а уредът за температурата е качвал най-много до милиметър над 90 градуса.

  7. #52
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Баси,аз май също омотах датчиците.Утре ще ги откачам и закачам един по един,докато улуча коя букса за къде е.Щото ми се струва,че колата загрява повече,отколкото трябва и мощността пада,а уредът за температурата е качвал най-много до милиметър над 90 градуса.
    Е зимата как успяваш да вдигнеш 90 и нещо градуса, че чак да усетиш спад в мощността? :-/
    За да усетиш спад, мотора вътре трябва да ври и кипи. Па и общия почерк за спад в мощността при загрял мотор е причина на "гълтане" на топал въздух, вместо студен и чист.

    Добре, като е на това положение (90+ градуса), чува ли се винтелатора на радиатора да работи? (1вата степен)

    По принцип в градски условия и много седене по светофари, може се вдигне 90 градуса, но не бива повече. (ако говорим за нормално каране) Още повече пък сега зимата! При мен темп. на водата варира м/у 70-85 градско. (зимно време)

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #53
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз и зимата си правя в задръстванията градусите за 2-ра срепен на перката, която трябва да е 97-8 градуса . Това е ако не ползвам парното.
    Инче спад в мощността има да -
    1. От жегата в коша отпред - оттам горещ въздух влиза в двигателя.
    2. От дачтика на термостата - през него екуто знае колко е горещ двигателя и колкото повече е това, толкова повече режимите са по-маломощни, да ги наречем.
    Last edited by Furious 155; 18-12-2011 at 13:47.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #54
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Значи,тези 90 градуса ги направих извънградско,нямаше как да се ослушвам за перката при скорости от над 100 км/ч.Градско вента се включва редовно в по-топлото време,но не съм сигурен за степените.И аз си мисля,че не е нормално 90 градуса температура зимата,още повече при висока скорост,макар че реално вънка беше над нулата температурата.Аз мисля,че съм за нова водна помпа...не знам вие кво ще кажете.

  10. #55
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Аз и зимата си правя в задръстванията градусите за 2-ра срепен на перката, която трябва да е 97-8 градуса . Това е ако не ползвам парното.
    Инче спад в мощността има да -
    1. От жегата в коша отпред - оттам горещ въздух влиза в двигателя.
    2. От дачтика на термостата - през него екуто знае колко е горещ двигателя и колкото повече е това, толкова повече режимите са по-маломощни, да ги наречем.
    Значи колега аз съм останал с впечатлението че този датчик на термостата синия е главния виновник колите 8 клапана да не искат да бягат както трее. Не знам дали тук му е мястото или в друга тема ма понеже ще обърнем внимание и на температурата на мотора ще споделя опита си тука.
    Значи говорим за изправен автомобил които поддържа 90 градуса и зиме и лете. Работата на този датчик каква е да обясним първо.Неговата роля е да информира екуто за температурата на мотора и съответно екуто да приготвя горивната смес според това дали мотора е студен по богата и ако е топъл по бедна. Според моя личен опит този датчик излиза извън строя след около 1 година и половина максимум 2 става въпрос за дачик бош орегинал ,опакован в Рикамби Оригинали и купен от Алфа Ромео . А именно какво става и как дефектира ще обясня веднага. Датчика не излиза изцяло извън строя а просто променя чувствителността си и при диагностика и замерване той си е апсолютно здрав ,но сигнала които подава на екуто е грещен или за да е по точно недостатъчен и ще обясня как става точно и какви са симптомите. Лятно време при температура около 35 градуса на въздуха палиш сутринта колата която не е палена цяла нощ и колата при здрав датчик трее да държи около 1200 1300 оборота,и постепенно за около минута или 2 да падне на 1000 а после като позагрее още малко около 950 . При позаспал датчик при същите условия като моята кола в момента която е за датчик палиш и държи първоначално около 1000 или 1100 и после ги сваля. Точно тези 200 оборота които се губят говорят че датчика е загубил чувствителността си . Пропорционално зимата при минус 10 при първоначален старт колата трее да държи 1400 или ако е минус 15 или 20 1500 оборота при здрав датчик ,а ако е позаспал държи 1100 или 1200 . Значи от горенаписаното излиза че един датчик както аз го наричам с понижена чувствителност Зимно време подава информация която трее да подава лятно време А информацията която трее да подава зимно време не я подава изопщо. Откоето следва постоянно бедна смес а при работна температура 90 градуса колата е труп няма никъква динамика.Значи извода е следния всяка сутрин било зиме или лете ,като си палиш колата трее да ти се струва че колата ти работи на малко по високи обороти и тогава си О.К ,ако не е така датчика е здал службата и както подчертах това остава загатка за всички диагностики и прочие. Аз това го останових случайно колата ми вървеше добре и беше на около 120 000 километра ,когато ми се наложи да сменя термостата ,купих го от Алфа Ромео и ми го дадоха комплект с датчика смених го и като запалих колата първото ми впечатление беше защо тази кола започна да работи на толкова високи обороти отидох веднага да проверя дали не съм откачил без да искам някои маркуч и да смуче въздух или нещо подобно ,ма колата след малко си понижи оборотите ,но изненадата беше по голяма като се качих да я покарам коренно друг автомобил беше станала. Сега колата е на около350 000 км и датчика съм го сменявал още един път и в момента е пак за сменяване.
    Last edited by nicola 59; 18-12-2011 at 15:47. Reason: допълнение
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #56
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Дали защото постоянно съм с парно на пълен АУТО, което ми включва перката от време на време, много рядко вдигам 90 градуса?

    На дълаг път при средна скорост 110 , темп. на водата варира м/у 70-75 , а като я натисна 80-85.

    П.С: Говорим за зимно време.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #57
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами колега nikola_59,тоя датчик беше едно от първите неща,които смених,работата на колата наистина се промени значителном,особено на студен двигател.А я да ви питам-какво трябва да е налягането в охладителната система-ако отворя капачката на разширителния съд при загряла кола,трябва ли да ми измие/свари очите или трябва само да фъсне леко.Щото моята само фъска...

  13. #58
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ами колега nikola_59,тоя датчик беше едно от първите неща,които смених,работата на колата наистина се промени значителном,особено на студен двигател.А я да ви питам-какво трябва да е налягането в охладителната система-ако отворя капачката на разширителния съд при загряла кола,трябва ли да ми измие/свари очите или трябва само да фъсне леко.Щото моята само фъска...
    Капачката на разширителния съд на 155 е на 1 бар налягане мисля. Максимум да е 1.2, но си мисля че е 1.0. Има го в темата за сервизното ръководство за 155 !
    Иначе само да фъска си е ок .


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •