Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Съскане от педала на спирачките

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Съскане от педала на спирачките

    Колеги , извинявам се ако има такава тема вече , но вчера ми се появи този проблем. Когато натисна педала на спирачките се чува някакаво съскане в областта на педалите. Не смея да прогнозирам и да се захващам сам, затова търся съвет от вас. Благодаря предварително!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    орентираи се за смияна на серво колега 2 ра рака е кам 50лв
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ако е сервото не трябва ли да има някакво изменение при натискане на педала , в смисъл по твърд да става или нещо такова.
    И какъв е точно характера на това съскане? Защо се появява в педалаите?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #4
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Ако е сервото не трябва ли да има някакво изменение при натискане на педала , в смисъл по твърд да става или нещо такова.
    И какъв е точно характера на това съскане? Защо се появява в педалаите?
    Серво бате.Очакваи педала ти да стане много твърд и колата да започне да спира трудно.
    Само да те успокоя, че смяната е голямо гъзене и нерви.
    Успех
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladka_73
    Quote Originally Posted by gaiska
    Ако е сервото не трябва ли да има някакво изменение при натискане на педала , в смисъл по твърд да става или нещо такова.
    И какъв е точно характера на това съскане? Защо се появява в педалаите?
    Серво бате.Очакваи педала ти да стане много твърд и колата да започне да спира трудно.
    Само да те успокоя, че смяната е голямо гъзене и нерви.
    Успех
    Уф кофти. И моята так съска спирачката при рязко натискане от както я имам. Иначе спира не лошо, ама да видим, че нещо като оправя едно то друго излиза...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Благодаря за успокоението!
    За щастие имам серво , но мисля още малко да я покарам така , щото за момента спира доста добре. И да питам още нещо- може ли сервото да си замине ако системата не е била обезвъздушена добре?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Сервото няма нищо общо с обезвъздушаването!!!....Направи си проверка:....на не работеш двигател натисни спирачката....след това запали мотора, и ако ти омекне педала...значи сервото си бачка .....както казваш спира добре ....не се впускай в приключения ...съскането може да го издава и спирачната помпа .....или
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    мисля4е колегата не триябва ДА СИ ПРАВИ ЕКСПИРИМЕНТИ С СПИРА4КИТЕ МАИ
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ж краина сметка съм решил , че докато колата сии спира нормално да не я барам. Иначе на не работеш двигател при натисната спирачката,след това паля мотора и педала омеква!
    Благодаря за мненията!
    Ако сеналожи някой ден да сменям серво пак ще се допитам за някои особености при смяната!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #10
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Ж краина сметка съм решил , че докато колата сии спира нормално да не я барам. Иначе на не работеш двигател при натисната спирачката,след това паля мотора и педала омеква!
    Благодаря за мненията!
    Ако сеналожи някой ден да сменям серво пак ще се допитам за някои особености при смяната!


    На всички коли които съм карал при изгасен двигател (да е максимално тихо в купето) като натисна педала на спирачката и се чува леко съскане.Така няколко пъти и педала става твърд но пак се чува съскане докато се обере хода докато стигна до "твърдото"

    В движение не се чува съскането. Незнам дали и ти си се притеснил от това съскане, но ако и в движение се чува лошо....
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game

    На всички коли които съм карал при изгасен двигател (да е максимално тихо в купето) като натисна педала на спирачката и се чува леко съскане.Така няколко пъти и педала става твърд но пак се чува съскане докато се обере хода докато стигна до "твърдото"

    В движение не се чува съскането. Незнам дали и ти си се притеснил от това съскане, но ако и в движение се чува лошо....
    И при мен се получава същото нещо, но се чува дори и когато колата работи на място и "припомпя" педала .Мисля си обаче, че е нормално, иначе при припомпване педала ще се "втвърди" много и няма да има ход .Един вид така се освобождава "излишното наляфгане' така да се каже
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    При мен се получава и в движение , но педала си е мек когато работи мотора. Обаче преди седмица всичко си беше ок в смисъл не се чуваше съскане. От една седмица насам е така, съска. И на предишната ми Алфа не се чуваше това съскане!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Мисля че няма от какво да се притесняваш и на моята кола съска по подобен начин при работа и напомпване на педала се чува нещо като съскане но твърдоста на педала и оборотите на двигателя не се променят. преди около месец правих разни ремонти заради кухата си глава и разни причувания, тогава се наложи да рзкача сервото и при разкачане на маркуча на серворто изсъска и то в продължения ня няколко секунди което според мен е признак че сервото е здраво. Двигателя не беше пален 5-6 часа но сервото си държеше вакуума. Такаче ако педала не ти се втвърдява при напомпване и не се променят оборотите на двигателя карай спокойно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Според мен не е нормално. До вчера, преди да се заиграя със спирачките (дискове, накладки и спир. маркучи), никога нищо не ми е съскало. Пипах много нежно педала на спирачката, иначе се прегръщах с волана. Да, ама от днес и аз съскам като blow-off клапан. Преди педала ми имаше супер къс ход, а сега си го понатискам и не съм от най-добре спиращите (второто се надявам да се оправи след някой и друг км като улегнат накладките). Въобще спирачките и съскащите звуци към днешна дата за мен не са нормални, т.е. такива, каквито бяха. Ще изследвам на моята, ама ще трябва да изчакам да отмине дъждовният период, че съм на открито и не става за ремонти в битови условия в това време.

    Едит (На следващия ден) ...Ми, няма оправия. Маркуча към колектора си е ОК. Педала си омеква, когато запаля. Не мени обороти и дивотии, ама съска и т`ва е. Нямам обяснение
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    И при мен не се менят обороти и колата си спира както преди, затова благодаря за мненията и продължавам така
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •