Results 1 to 11 of 11

Thread: Тропа ми здраво колата

  1. #1

    Default Тропа ми здраво колата

    Колеги тъй като не и разбирам много на колата, от известно време няколко месеца 2-3 много здраво дрънчи във дупките, дори и в най малката дупка дран дран. някой път в някоя по голяма имам чувството че ще се разпадне цялата кола. Та въпроса ми е какво и е за смяна? Благодаря ви предварително
    Alfa 145 1.8 TS '97

  2. #2
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Колега/колежке, не вярвам, че някой може да ти даде достатъчно изчерпателен отговор на този въпрос само от това обяснение.
    Отиваш в някое сервизче и там ще се види какво е. По предницата на една кола има доста неща, които могат да тропат и колкото и технически насочен да е форума, не може да ти помогне, а дори и да ти кажем какво ти тропа (амортисьори, шарнири, накрайници и т.н.) без сервиз няма да се разминеш.

    Съветвам те в най-скоро време да отидеш да видят какво е, защото разнебитената предница е доста опасна, особено извънградско! А колкото повече я караш така, ще се счупи и здравото (ако е останало).
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  3. #3

    Default

    Ясно колега че няма да размина с сервиза. Въпроса е че аз съм и направил около 15000км и в началото не беше така
    Alfa 145 1.8 TS '97

  4. #4
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Ами 15000км. за българските пътища са добре, че не ти се е разтропало по-рано Успех в сервиза, па кажи какво се е оказало после!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ами колега в началото не е било така, защото в последствие се е счупило или прецакало нещо. Ако не разбираш от окачаване на автомобили няма как да се разминеш със сервиза. Принципно, ако е виновен амортесьор, можеш да направиш следният тест сам. Отваряш капака слагаш си дланта върху мястото, където е захванат амортесьора за купето и когато заклатиш колата ще усетиш удар. Ама общо взето измислена работа. Иди на една диагностика и ще ти кажат абсолютно всичко за 20тина лева.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява TRE GAZELE's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    varna
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8
    Ясно колега че няма да размина с сервиза. Въпроса е че аз съм и направил около 15000км и в началото не беше така
    15 к.км по наште хубави пътища се равнява на 60-70 по западните,че май и повече
    viva alfa romeo

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    при мен за 9хил.км сичко се разтропа- включително и пласмасите вътре в купето, поскърцват, абе симфония от звуци . А в началото беше толкова стегнато всичко. Просто пътищата ни скапват и най-здравите коли
    Alfa Romeo 145 1.6TS - бившата
    Audi A4 Avant 1.8T 00'- настоящата

  8. #8
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by marrrto
    при мен за 9хил.км сичко се разтропа- включително и пласмасите вътре в купето, поскърцват, абе симфония от звуци . А в началото беше толкова стегнато всичко. Просто пътищата ни скапват и най-здравите коли
    бате тва требва да се напише на най-видното место!!! само дето и бат Бойко да го гледа сека сутрин като става нема да има файда... баси на каде отиваме

    по темата както каза dermeister най добре си пораздрусай колата се с некви впечатления ще останеш.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  9. #9
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by marrrto
    при мен за 9хил.км сичко се разтропа- включително и пласмасите вътре в купето, поскърцват, абе симфония от звуци . А в началото беше толкова стегнато всичко. Просто пътищата ни скапват и най-здравите коли
    Абе това с пластмасите май си е фабричен дефект на всяка кола над 5г. просто се втвърдява, пластмасата старее и като пътя не е равен, съвсем нормално да скърца, ама надуваш музиката и
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    Абе това с пластмасите май си е фабричен дефект на всяка кола над 5г. просто се втвърдява, пластмасата старее и като пътя не е равен, съвсем нормално да скърца, ама надуваш музиката и
    Е да така е, на един приятел чисто нов С4 му се разскърца, камо ли за 10 год.кола. Но днес ми направи впечатление че като се возехме 4-ма в колата по паважа и не скърцаше явно трябва да намяткам тежести в колата
    Alfa Romeo 145 1.6TS - бившата
    Audi A4 Avant 1.8T 00'- настоящата

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    65

    Default

    Недай си боже да скочиш с нея в някой не равен терен.Сега ауспусите ми нещо тракат,но нямам време да ги видя.Много ми е нисичка колицата единствения проблем.Ниска е някой носач му е строшен на момчето,преди седмица сменях моя.Така тракаше,смених го и пак имаше частично тракане.Особенно като потеглям 100% тамон на двигателя,ама наще майстори са тома нервни.2 пъти ходя и я пробва вика не е тампон и на 3 път му я карам да види как ремъка се е вдигнал и сурка в бронята.Оказа се тампон както аз казах и смяна на ремъка който беше на 1000км
    Alfa 146 1.6 boxer 96g

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •