Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем при начален старт

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Проблем при начален старт

    Здравейте колеги
    Много ще Ви бъда благодарен ако ми помогнете да разреша един проблем който ми си случи преди два дни. Алфата ми /1.4 TS 00/ започна неестествено да си мени оборотите и то в доста голям диапазон 900-1400. Водех я на диагностика и уж изчистиха някаква грешка /оказа се МПХ/. Оправи се но съвсем за кратко. Тогава един майстор разглоби моторчето /като естествено изпочупи пластмасовите скобички/ и каза че нищо му няма. Обаче сега когато я паля сутрин оборотите не се качват на 1500 както беше преди, а стигат до 2800. Задържат се така за около 2 минути и тогава слизат надолу до 1300-1400. Иначе колата си загрява нормално, термостата съм го сменял и не ми е създавал проблеми. Кажете да го сритам ли този майстор и как до отстраня проблема с тези високи обороти.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    ако сте дали на контакт с изваден мотор за празният ход се е загубило крайното положение и сега се отваря пове4е .... за целта мотора се сваля отново притиска се конуса с пръст и се дава на контакт при което се връща в 1вона4ално положение и се кротват нещата
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Благодаря

    Благодаря за съвета колега. Само ми подскажи кой конус трябва да се задържи?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •