Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Има ли проблем колата ми?

  1. #16
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Привет колега, незнам дали не храниш малко по високи очаквания от предписаните за колата си...
    ............максималната ти скорост по книжка е 188 км/ч...колко искаш да може да вдига...нали е и стар таралясник колата ти.....мойта вдига докъм 4-4200 оборота, което е 200-210км/ч...което си е и в рамките на конструктивната и скорост - 208 км/ч, и в този режим си има динамиката...
    ......това,че е турбо-дизел и то комън рейл мотор...не е зле,но не е и някаква магия...при изпреварване няма нищо магическо, че да дадеш газ-и да се изстреляш....за да имаш ряз на дадена предавка знаеш, трябва поне да си в обороти....не можеш да очакваш да си в обороти под макс.върт.момент, и подавайки газ -колата ти да литне... ако си на висока предавка и нямаш обороти - знаеш, че почити винаги се слиза предавка надолу за да влезеш в обороти...пък и що ли ти го пиша всичко това ...
    ......относно дебитомера...не винаги е за смяна - направи си качествена диагностика и там се вижда цялостната му работа,респ.и дали е за смяна.....аз имам 2 дизела, и двата са си със "внесените " дебитомери, и вече доста време няма проблем...даже и при двете коли съм пробвал с нови дебитомери...само пробно - няма разлика от наличните...затова и не съм ги сменял...
    ......при палене....дизелака не вдига чак такива подчертани обороти както е при бензинките на"автоматичен смукач"
    Моя съвет е: ...за основна преценка-виж първо някъде/например в ауто-италия/..да ти видят действителните километри - за да придобиеш реална представа за изхарченият ресурс от двигателят ти, и после си измери компресията дали е в норми....и чак тогава се чуди-кво прави,или кво не прави колата ти;
    Иначе има един куп дреболии,заради които може да не можеш да вдигнеш още 5-10-до 15 км/ч над наличните...те са дреболии-но са факт;Примерно: налягане в гумите ти-меки гуми-са загуби; реглаж предница - много отворена или затворена - са загуби; скоростна кутия- в добро състояние ли е и с ново масло ли е , или е някаква каша дето никога не е сменяна; катализатора ти запушен ли е,или доколко е запушен; херметичността на въздуховодите добре ли е...и т.н. итн...но това са елементарни неща, които надявам се знаеш...поздрави,успех...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #17
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Да не пускам нова тема, пиша тук. Колата от подписа, вчера 3 пъти на прав участък я пробвах 0-100км/ч, ма май не върви , особено след 80км/ч Първа втора трета, веднъж до 4200-500, веднъж до 5000 оборота.. под 11.5 до 12сек не можах да падна. По книжка е 10.5. Сменях масла и филтри преди 1000км, останалите консумативи преди 10000км.. със зимните гуми съм. Дебитомер? Катализатор? Лятото го гледаха дебитомера и казаха "бе май е ок" в сервиза дето е на караулката на горубляне и околомръсното.. Или всичко си е ок и проблема е че не умея да карам Дайте мнение..
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  3. #18
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Колега най лесно можеш да пробваш като откачиш буксата на дебитомера ако се оправи сменяй
    А иначе за макс скорост аз на мойта съм правил 220 по показанията на таблото с гими 185.65.15 с 205.60.15 пак толкова
    Тва беша миналата година на връшане от феста с нафта от ОМВ-премиум
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  4. #19
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    незнам за вас колеги но мойта на 2-ра прави 100,3-та-150,4-та-190 и на 5 200 сам и дигал защото за повече ме беше шубе ,според вас варвили щот на мене мисе струва че неще,а и много мудно се набира
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  5. #20
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    От това ,че ти се струва ,че е малко мудна ние как да разберем дали върви !?

  6. #21
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    абе незнам ама май много почна дамисе струва можеби така сисе набира,твоята колко ги прави на 2-ра,3-та,4-та,даси направа сметка колко ми варви мойта
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #22
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    Привет колега, незнам дали не храниш малко по високи очаквания от предписаните за колата си...
    Примерно: налягане в гумите ти-меки гуми-са загуби; реглаж предница - много отворена или затворена - са загуби; скоростна кутия- в добро състояние ли е и с ново масло ли е , или е някаква каша дето никога не е сменяна; катализатора ти запушен ли е,или доколко е запушен; херметичността на въздуховодите добре ли е...и т.н. итн...но това са елементарни неща, които надявам се знаеш...поздрави,успех...
    Благодаря за отговора.
    И аз незнам какво да очаквам точно от колата.... и затова питам. Колата я карам от Декември, на 136000км и не е барана - в това съм сигурен.
    В нашия малък град има само един сервиз със що-годе свястна диагностика за Алфа и тя показва че с дебитомера всичко е наред. Имаше проблем с паленето - показа подгряващи свещи и аз ги смених.
    Гумите ми са нови - Дебица, купени също Януари и ги карам на 2,1-2,2 атм. Съответно и маслото го смених със Селения. Смених всички видове ремъци, ролка и филтри. За катализатора не мога да прценя и за въздуховодите - също.
    Не мога да преценя - някои колеги казват че със същия модел кола и к.с. вдигат над 200км/ч, затова се чудя дали на моята всичко и е както трябва
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  8. #23
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by buldan
    Не мога да преценя - някои колеги казват че със същия модел кола и к.с. вдигат над 200км/ч, затова се чудя дали на моята всичко и е както трябва
    колега, със същия модел съм като гледам, при мен в книжката пише максимална скорост 188км/ч.. няма как да стане повече освен с бъзикане на електрониката /чип/ според мен
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  9. #24
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    Някой може ли да ми даде някакъв отговор защо старата ми кола (Алфа-155 1,9 TD, 96 к.с. 1996г) набираше доста по-добре отколкото сегашната, която е със същите ТТДанни, но е 105 к.с.?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  10. #25
    Запален алфист buldan's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    London
    Age
    48
    Posts
    107

    Default

    Днес махнах буксата, която свързва дебитомера и колата буквално полудя. Това означава че със сигурност имам нужда от нов дебитомер.
    Искам да попитам има ли някакъв проблем, докато се снабдя с нов - да карам по този начин? До какво би довело това? Видях вече че при даване на пълна гас колата пуши повече. С повредения дебитомер ми даде разход 6,5/100 с дизел от ЛукОйл. Ще има ли някаква разлика в разхода ако карам без дебитомер?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v Lusso 2007

  11. #26
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    един приятел с кадет 84-та зареди миналата зима на лукойл, качихме се на витоша на вила, сутринта горивната помпа маркучи тръби там квото е до и резервоара замръзнали! Разтопи леда на газов котлон. Познай ако имаше някав бензин в тая помпа дали нямаше да бъде с опърлени пръсти. Само че не беше ест
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •