Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: спортен филтър ??

  1. #1
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default спортен филтър ??

    1. как да сложа това
    2. откъде да намеря преходник
    поздрави.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #2

    Default

    За колко пари го взема ?

  3. #3
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    колеги питам преди да го взема
    цената беше нещо 17-18 лева.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #4

    Default

    Ок питам защото мисля и аз да земам.Сори,че пися друго не е по темата. ПОЗДРАВИ

  5. #5

    Default

    Ето по този начин го свържи

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Хах, гледам си си купил същият ментак като мен - 11 лв на "Илиенци"(Вносител сливенска фирма, произведено в Китай). Поръчал съм си JR, ама съм на 1 месец изчакване, че универсалното KU-120 свършило. Преходник няма да намериш , но може да си направиш. Понеже в ХЕЕД 91, когато отидох само за филтър, започнаха да ме "плакнат" и да ми обявяват цени от 200 лв за филтър и да оставя колата, за да ми направят преходник и термощит ми се видя много. Ми направих си ги сам.
    Съсипах си кутията за фъздушния филтър + много малка част от въздуховода, който влиза в нея и след около 2-3 часа игра с пистолет за топъл въздух си направих преходника. Без това беше лепена от някогашен удар, а и на обикновен филтър няма да се върна, така че без притеснения я принесох в жертва. Малко кит, малко спрей (червен) и стана почти красиво даже.
    Гофрирана алуминиева тръба от тези дето от 1 метър стават на 3 (9 лв) като се разчекнат и си правиш 2-ри въздуховод от отвора до левия халоген към конуса. Остава ти поне за още 2-3 коли, ама какво да се прави на такива парчета се продават. Оставих си и оригиналният въздуховод.
    За термощита най-лесно е да си направиш един шаблон от картон за начало. После (днес го правих) си купуваш еластичен и здрав материал (търсих такъв, от който правят PVC кашоните - перфектен е), аз не успях да намеря и си взех 1 лист подложка за ламинат 3 мм (0.5 кв. м ~ 3 лв). По картоненият шаблон изрязваш и вече сърцевината на щита ти е готова. Днес докато обикалях намерих разни термозащитни мат`ряли, но бяха на достатъчно дълги ролки и на цена от 20 лв на горе за ролка. При положение, че ми трябва парче 50х50 см и то даже ще е много - реших по сиромашки проблема. Купих сенник за кола за 5 кинта, съсипах го по шаблона и до залепих от 2-те страни на подложката с прома. Промата се слага хипер тънко (колко за бог да прости), защото разяжда подложката (някакъв вариант на стериопора е, но по-еластичен, плътен и здрав). Ако си намериш ПВЦ кашон за развасоване мисля, че ще е достатъчно и само от горната страна да му лепнеш термоизолация. При Бобо гледам, че и само с него минават
    цък... Совалката се разбръмча на Субару направо и не знам, дали заради звука си втълпявам, ама май се раздвижи леко ...
    Утре ще ти щракна да видиш как се е получило при мен.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by davidoff_306
    Ето по този начин го свържи
    Да, ама дебитомера на "совалките" не е с кръгъл изход към кутията на възд. филтър и така не става...
    БТВ Всичко, барабар с менте конуса ми излезе ~ 20 лв. Като ми пристигне JR-то само сменявам и излитам .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    много съм благодарен на колегата тиенди
    ще си направя преходник, но може би ще си потърся истински филтър
    поздрави и пак благодарско

    на 155 не може да го нанижеш това чудо ей така направо на дебитомера без преходник!! там дупката е правоъгълна и ... правиш чудеса

    Препоръчайте ми хубав филтър. все пак на приемлива цена
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Хубавите филтри са скъпички JR ~ 100 лв; K&N ~ 140 лв. За тях си приготвяш и още 35-40 лв за почистващ и омасляващ спрей.
    Както написах, този го взех за 11 лв, а аналога на YED (турските) с подобен размер мисля е около 20-25 лв.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Утре ще ти щракна да видиш как се е получило при мен.[/quote]

    Много ще ми е полезно бих искал да погледна, преди да се захвана д пиключения. Ако не е много нахално де
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #11

    Default

    Има да се продават и готови преходници за дебитомера, тук са по 40лв, не са нищо особено - ламарина, дебела няколко мм, в средата изрязана и заварена тръба, това представляват.

    Моя го направихме с алуминиева отливка
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  12. #12
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    10х
    А може ли да се използва в комбинация с газ?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #13
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Тази и следващите 4 снимки в албума. По-късно ще дам линк и на клипче. Само да успея да го обработя, че стана 2 GB и има много излишни неща и мегабайти за рязане от него.

    Клипчетата
    Другият път ще направя сенник на уебкамерката, че повече се чува, отколкото се вижда.
    Last edited by TRENDi; 11-10-2008 at 23:36.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bankq St.Stambolov
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Тази и следващите 4 снимки в албума. По-късно ще дам линк и на клипче. Само да успея да го обработя, че стана 2 GB и има много излишни неща и мегабайти за рязане от него.

    Клипчетата
    Другият път ще направя сенник на уебкамерката, че повече се чува, отколкото се вижда.
    ТОВА БЕ6Е 1 ДОБЪР ОТГОВОР ПО ТЕМАТА
    AlFa RoMeO 155 1.8 twin spark 16v

  15. #15
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    а кажете нещо и за газта дее..
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •