Results 1 to 9 of 9

Thread: Рейка!?!?

  1. #1
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default Рейка!?!?

    Някой да е имал проблеми с рейката да я е сменял с нова или втора ръка ако да цени?Да е рециклирал старата си?Цени?Моята от някаде изпуска хидравлична течност и се е прецакала резбата дето влизат болтовете който я прикрепят кам магарето и се чудя рециклиране или втора ръка за нова знам че е майка си и баща си
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Знам, че ги рециклират, но колко ще изкара никой не знае... Потърси при италианеца, но там пък може да попаднеш на прецакана или на такава с луфт. Нова струва множко, нямам идея колко е за твоята кола. На старата кола взехме от италианеца срещу 85лв, всичко ок, но след 90км/ч се държеше като опел вектра и поведението на пътя се промени тотали... В общи линии е тесла с тези рейки.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  3. #3
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Еее добре италяне неможеш ли да му върнеш нещо ако е прецакано !?То така аз мога да си купя 10 рейки от него и нито една да не е читава то каде ше му излезе края
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега от доста места чувам за цех за рециклиране около окръжна болница, ако ти е спешно ще питам и ще ти пиша точно къде е. Там рециклирали и рийки и карета ако не се лъжа. Другото място за рециклиране за което съм чувал е около 7 ми блок до техничмеския университет.

    Относно новите - искам да ти кажа, че някой марки които се предлагат като нови по магазините са всъщносто рециклирани рейки още в италия и опаковани като нови - даже никой не го крие и не е тайна за хората раблотещи във фирма за авточасти, но понякога не се знае от обикновените шофъори. Мисълта ми че е рециклирането на еда рейка не се различава дали ще е направено тук или някъде си стига да е качествено, т.е. аз бих пробвал тукашния рециклаж. Един приятел преди няма и садмица му рециклираха рейката на 156 срещу 200лв /тропаше много преди това/ и засега всичко е наред.

    Ако искаш ще ти дам телефони на майстора му и т.н.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  5. #5
    Болен алфист teo_gti's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Добрич
    Posts
    297

    Default Re: Рейка!?!?

    Quote Originally Posted by acko88
    Някой да е имал проблеми с рейката да я е сменял с нова или втора ръка ако да цени?Да е рециклирал старата си?Цени?Моята от някаде изпуска хидравлична течност и се е прецакала резбата дето влизат болтовете който я прикрепят кам магарето и се чудя рециклиране или втора ръка за нова знам че е майка си и баща си
    Имах разбита рейка и в един сервиз ми казаха че ще ми я заварят, не знам ко са праили и дали е възможно заваряне обаче се оправи и сега не хлопа, зехами 80 лв но ми казаха че това е временна мярка и аз реших да се застраховам и си намерих 2 ра ръка и чакам пак да се разлопа и да я сменям,ама вече 5000 км съм минал не се е обадила още.
    146 1.6 twin spark 97 - тотална щета
    146 1.4 twin spark 97 junior за части
    146 1.8 twin spark 97 - продадена
    156 2.4 JTD Q2 Face 04 - настояща

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Да, повечето по магазините пак са рециклаж. Потърси във форума или пиши в гуугъл рейка и ще намериш къде ги рециклират, май имаше някакъв на име Жан, но не всички бяха доволни от резултата.
    Ето ти от Фиат форума тема със снимки: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic. ... 5%E9%EA%E0
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  7. #7
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Благодаря ви колеги!Казаха ми че имало место на което ги правели много добре някаде от Дунев нагоре посока дружба се намирало и скички били доволни първо е питам колко парички е резиклирането и ще сравня кое ще е по изгодно и по добре рециклиране или рейка 2ра ръка
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  8. #8
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by acko88
    Благодаря ви колеги!Казаха ми че имало место на което ги правели много добре някаде от Дунев нагоре посока дружба се намирало и скички били доволни първо е питам колко парички е резиклирането и ще сравня кое ще е по изгодно и по добре рециклиране или рейка 2ра ръка
    Колега извинявай за спама....ама...като гледам какви коли си наредил в подписа си защо си търсиш рециклирана рейка ако ме разбираш
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  9. #9
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Според теб има ли смисал да дам 1000 лева за някаква част като колата ми вече няма стойност дори 5000лв
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •