Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: 145 1,4TS - глъхне и забива предница под 3000 оборота

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default 145 1,4TS - глъхне и забива предница под 3000 оборота

    Здравейте!
    Имам следният проблем, който се явява понякога, а напоследък доста зачести. Както си карам колата почва да глъхне, да забива предницата и да гърми във въздушният филтър, а колата е загряла и това до 3000 оборота, минали ги се оправя, но паднет ли пак на 2000-2500 същата работа, даже трудно тръгва. Ако някой е имал такъв проблем или има идея, ще се радвам да я чуя!

    Мод. Едит: Коригирах заглавието, за да е по-ясно за какво става въпрос. Имай го предвид за бъдещите си теми!

  2. #2
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    кабели и свещи проверявяи парво тях
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    А газова уредба имаш ли?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Нямам газова уредба. Свещите мисля да ги сменям тези дни, дано проблема е от тях. Благодаря за съветите!

  5. #5
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default qq

    Quote Originally Posted by Marto
    Нямам газова уредба. Свещите мисля да ги сменям тези дни, дано проблема е от тях. Благодаря за съветите!
    имах подобен проблем .. смених свещи кабели + горивен и въздушен филтър .. проблема изчезна моментално след смяната им

    поздрави

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Банкя
    Posts
    23

    Default

    Колега това е отговора на загадката: http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=14525

    Прочети я добре, всичко идва от дебитомера сменяш и забравяш.
    за твоя информация в Т&Н има дебитомер който ще ти свърши работа около 150 лв. Успех
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD;

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Благодаря за линка, но при мен този проблем идва чат-пат, дори като е загряла колата, после се оправя и пак така. Л. сондата ми сменена преди 1000км. Сигорно е от свещи/кабели и аз това си мислих, ще ги сменя и ще споделя резултата. Ако някои има други идеи, да споделя!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Банкя
    Posts
    23

    Default

    Аз смених всичко без дебитомера и проблема си е същия, взех и дебитомер и готово. А за симптомите бяха същите като твоите, особено ако застана в задръстването после немога да тръгна но след време се оправяша, почна чат пат а накрая преди да смения дебитомера не се търпеше
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD;

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Marto
    Благодаря за линка, но при мен този проблем идва чат-пат, дори като е загряла колата, после се оправя и пак така. Л. сондата ми сменена преди 1000км. Сигорно е от свещи/кабели и аз това си мислих, ще ги сменя и ще споделя резултата. Ако някои има други идеи, да споделя!
    Същия проблем при мене се оказа от ламбда сондата.
    ALFA ROMEO 146 1,6 TS 2000г.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Ламбда сондата ми е нова, остават свещи/кабели или дебитомер. Като почвам да ги сменям в този ред, надявам се от първият път проблема да се оправи.

  11. #11

    Default

    Преди да се засилиш да сменяш каквото и да е я закарай някъде да я погледнат.Причините могат да бъдат много и най-различни-при един е било сонда,при друг дебитомер,при трети кабели/свещи и ако тръгнеш да сменяш наред....Иначе и аз имах подобен проблем,който впоследствие доста се влоши,но не бешe нито от сонда,нито от дебитомер и т.н.Тъй че най-добре я карай някъде докато не е станало по-зле .
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    От кубиците ще да е
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Marto
    Ламбда сондата ми е нова, остават свещи/кабели или дебитомер. Като почвам да ги сменям в този ред, надявам се от първият път проблема да се оправи.
    Ако можеш намери дебитомер само за проба само че на 1,4 са два номера ще трябва да е като твоя вземи смени само сензора и пробвай че си е цифра оригиналния дебитомер а пък твоя може да пробваш да го почистиш потърси със търсачката.Ще срещнеш мнения че не се чисти а се сменя ,но всеки си решава сам.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    мрази гоуф piqnica's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    120

    Default

    Ще ти се стори тъпо, но си провери катализатора дали не е заминал, при мен беше така, а после въобще спря да върви..
    Алфа Ромео 156 1.8 TS `99

  15. #15
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    иди на диагностика ако не си слогил бош сонда ще береш ядове .аз в момент съм с този проблем и слогих евтина сонда която не работи като хората а симптомите са ми съшите като твойте.успех
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •