Results 1 to 2 of 2

Thread: предни говорители

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default предни говорители

    колеги, препоръчайте ми някой модел говорители за отпред, че единия нещо даде фира... споделете някъв личен опит, ще съм много благодарен, мислех си за HERTZ или PIONEER, но незнам кой модел става за мойта?!?
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Ами ако отвориш сайта на Pioneer може да видиш кои модели ти пасват по вида на колата. Имай предвид, че тези на които пише 60Вт, т.е. по-моштните варианти са с по-голяма магнитна система и е многто вероятно да не влезнат в малката дупка в ламарината, заради което хората са си написали, че е нужен изнасящ фланец /адаптер/. Това важи и за Hertz. Тези адаптери се купуват допълнително и ще ти трябва за по-хубавите модели говорители. Съветвам те да избереш модел, които включва мид-бас и високочестотен поотделно и да използваш само мид-басовете, ако не ти се разглобява да смениш и пищялките. Моделите към които има и пасивни филтри в комплекта биха били смислени само ако предната линие ти е през усилвател, така че не те съветвам да се изхвърлиш на такива, ако няма да са включени към усилвател. Имай предвид че на сайта на Pioneer и по кутиите на говорителите са написани малко преувеличени стойности за чувствителност и честотна характеристика, та да не се пообъркаш.
    Също така евтините модели на Пионер свирят много зле и ако си вземеш такъв не се очудвай ако преди това фабричните ти говорители са свирили по-приятно.

    Ето ти пример за говорители, които беха паснали директно /с леко поизкривяване на клемите и с преправяне на твоя оригинален куплунг, т.е. рязването му и запояване на кабелни обувки/. - От този тип и клас говорители обаче не трябва да очакваш по-добър звук от на оригиналните ти докато са били изправни.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •